Головна Головна -> Інше українською -> Література -> Переказ скорочено Сучасники (Микола Олексійович Некрасов)

Переказ скорочено Сучасники (Микола Олексійович Некрасов)

Назва:
Переказ скорочено Сучасники (Микола Олексійович Некрасов)
Тип:
Інше
Мова:
Українська
Розмiр:
4,20 KB
Завантажень:
367
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2 
Короткий переказ твору Сучасники (Микола Олексійович Некрасов)
Частина 1. Ювіляри і тріумфатори
«Бували гірші часи, / Але не було підлий», - читає автор про 70-х рр..ст.Для того щоб переконатися в цьому, йому достатньо зазирнути в один з дорогих ресторанів. У залі № 1 зібралися сановники: святкується ювілей адміністратора. У числі головних достоїнств ювіляра називається те, що він не довів до розорення населення ввіреного йому краю. «Подвижник» не крав казенне добро, і за цей присутні висловлюють йому глибоку подяку.
У залі № 2 вшановують освітнього діяча. Йому підносять портрет Магницького - знаменитого опікуна Казанського учбового округу, який прославився як «гаситель наук», який пропонував закрити Казанський університет.
У залі № 3 вшановують князя Івана. Дід ювіляра був блазнем цариці Єлизавети, «сам він - рівно нічого». Князь Іван захоплений водевілями і оперетою, його єдина втіха - заїхати в Буф.
У залі № 4 щось говорять про сенаті, але головне місце належить тут осетрові. У залі № 5 «агрономічний обід» суміщений з засіданням. Ювіляр присвятив своє дозвілля скотарства, думаючи бути корисним селянству. Але в результаті своєї багаторічної діяльності він вирішив, що російський народ слід залишити «долям його і Богу». До ювілею скотар Коліном нагороджений медаллю «За ревнощі і старання», вручення якої і святкується тепер в ресторані.
У залі № 6 вшановують винахідника броненосців і гранат. Присутні чудово знають, що смертоносна зброя виявилося нікуди не придатним, і навіть говорять про це прямо у вітальних промовах. Але - що потреби їм у цьому?Вони святкують ювілей винахідника ...
У залі № 7 зібралися бібліофіли, і звідти відразу «мертвечиною понесло». Пан Старозавітний зачитує уривок з нещодавно знайдених подорожніх нотаток юнаки Тяпушкін, який, «прибувши Ирбит, дядьком був прибитий». Присутні захоплюються шедевром, роздивляються рукопис в лупу й розмірковують про те, що слід відновити в Росії двокрапка над i. Зосим Старозавітний визнається, що мертві письменники куди миліше йому, ніж живі.Святкування в цьому залі нагадує «бенкет гробовскривателей».
Із залу № 8 чутні цілування і вигуки «ура!». У залі № 9 напуття в самостійне життя студентів, переконуючи їх не вдаватися до анархічним мріям,
У залі № 10 всюдисущий князь Іван піднімає тост за «царя всесвіту - куш».У залі № 11 зібралися розчулюють діяльністю благодійниці Марії Львівни, покликання якої - «служити народу». Але сама захоплююча бесіда йде в залі № 12: тут зібралося товариство гастрономів, тут «поросяті ставлять бали, розмірковуючи про вино», тут можна без ризику подати думку про салат.
Частина 2. Герої часу
У всіх залах триває нескінченне святкування та вшанування, що набуває все більш фантасмагоричний характер. Сава Антихристом вимовляє спіч на честь виробника робіт акціонерної компанії Федора Шкуріна. У молодості «самородок-русак» смикав щетину у свиней, згодом відкупив у поміщика угіддя «до останнього лещіка» і, наполегливо працюючи, став залізничним магнатом. Вшановувати Шкуріна прийшли «почесні особи» в чинах і з орденами, які мають пай у комерційних фірмах; «плебеї», що піднялися з низів і досягли грошей і хрестів; загрузли в боргах дворяни, готові поставити своє ім'я на будь-якому папері; міняйли, «тузи- іноземці »і« стовпи-ділки »на прізвисько зачепи і Сава.
Новий оратор - міняла - висловлює думку про необхідність заснувати Центральний будинок терпимості і сподівається дати цієї думки грандіозне розвиток. Зачепа-стовп погоджується з думкою оратора: «Що сьогодні ганебним вважається, / удостоїться завтра вінця ...»
Незабаром мови стають менш зв'язковими, і святкування переростає в пересічну п'янку. Князь Іван проводжає поглядом одного з «сучасних Митрофанов», в якому видно дух часу: «Він по боягузтва - скнара, / За невігластву - бесстиден, / І по дурості - негідник!»
Присутні засуджують пресу, адвокатів, австрійців, судове слідство ... Метушливий комерсант гаряче переконує єврея-лихваря в тому, що брошурою «Про відсотки» той заявив свій зв'язок з літературою і тепер повинен направити свій талант на служіння капіталу.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2 Інше на тему: Переказ скорочено Сучасники (Микола Олексійович Некрасов)

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок