Головна Головна -> Інше українською -> Література -> Переказ скорочено Сім'я Тібо (Роже Мартен дю Гар)

Переказ скорочено Сім'я Тібо (Роже Мартен дю Гар)

Назва:
Переказ скорочено Сім'я Тібо (Роже Мартен дю Гар)
Тип:
Інше
Мова:
Українська
Розмiр:
4,60 KB
Завантажень:
345
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0

Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2 
Короткий переказ твору Сім'я Тібо (Роже Мартен дю Гар)
Початок XX ст. Ніжна дружба пов'язує двох однокласників - Жака Тібо і Даніеля де Фонтані.Відкриття одним з учителів листування між хлопчиками призводить до трагедії. Ображений у найкращих почуттях своїми шкільними наставниками, які грубо оволоділи його заповітною «сірої зошитом» і мерзенно витлумачили дружбу з Даніелем, Жак разом з одним вирішує втекти з будинку. У Марселі вони марно намагаються сісти на корабель, потім вирішують дістатися до Тулона пішки, але їх затримують і відправляють додому. Від'їзд Даніеля потряс його маленьку сестру Женні, і вона важко хворіє. Жером де Фонтані, батько Даніеля і Женні, пішов з сім'ї і з'являється там вкрай рідко. Пані де Фонтані, жінка розумна, повна благородства і самовідданості, змушена постійно брехати дітям, пояснюючи відсутність батька. Одужання Женні і повернення Даніеля повернули щастя в дім.
Інакше йдуть справи в сім'ї Тібо. Жак ненавидить і боїться свого батька - старого деспота, егоїстичного і жорстокого. Батько звертається з молодшим сином як зі злочинцем. Успіхи ж старшого сина Антуана - студента-медика - лестять його честолюбства. Він вирішує відправити Жака в Круи, в засновану ним виправну колонію для хлопчиків. Антуан обурений жорстокістю батька, але йому не вдається вмовити його скасувати своє рішення.
Проходить кілька місяців. Антуана турбує доля Жака. Без відома батька він відправляється в Круи і проводить розслідування у виправній колонії. При зовнішньому благополуччі все, що він там бачить, і в першу чергу сам Жак, викликає в ньому неясне відчуття тривоги. Цей бунтар став занадто вихованим, слухняним, байдужим. Під час прогулянки Антуан намагається завоювати довіру молодшого брата, і хоча Жак спочатку відмовчується, але, пізніше, ридаючи, розповідає все - про повну самотність, про постійне стеження, про абсолютну неробства, від чого він тупіє і деградує. Він ні на що не скаржиться і нікого не звинувачує. Але Антуан починає розуміти, що нещасна дитина живе в постійному страху. Тепер Жак навіть не прагне втекти, тим більше повернутися додому: тут він принаймні вільний від сім'ї. Єдине, чого він хоче, - щоб його залишили в тому стані байдужості, в яке він впав. Повернувшись до Парижа, Антуан бурхливо пояснюється з батьком, вимагає скасування покарання. Пан Тібо залишається невблаганним. Абат Векар, духівник старшого Тібо, домагається звільнення Жака, тільки пригрозивши старому муками пекла.
Жак поселяється у старшого брата, який вже отримав диплом лікаря, У маленькій квартирі на першому поверсі батьківської хати. Він відновлює відносини з Даніелем. Антуан, вважаючи, що заборона на дружбу, накладений їхнім батьком, несправедливий і безглуздий, сам супроводжує його до Фонтаненам. Женні Жак не подобається - беззастережно і з першого погляду. Вона не може пробачити йому зло, яке він їм завдав. Ревнуючи до брата, вона майже радіє, що Жак настільки непривабливий.
Проходить ще декілька місяців. Жак надходить в Еколь Нормаль. Даніель займається живописом, редагує журнал з мистецтва і насолоджується радощами життя.
Антуана звуть до ліжка дівчинки, розчавленої фургоном. Діючи швидко та рішуче, він оперує її в домашніх умовах, на обідньому столі. Нещадна боротьба, яку він веде зі смертю за цю дитину, викликає загальне захоплення. Сусідка Рашель, яка допомагала йому під час операції, робиться його коханкою. Завдяки їй Антуан звільняється від внутрішньої скутості, стає сама собою.
На дачі, в Мезон-Лаффіт, Женні поступово, майже проти своєї волі, змінює думку про Жаке. Вона бачить, як Жак цілує її тінь, зізнаючись тим самим у любові. Женні в сум'ятті, вона не може розібратися у своїх почуттях, заперечує любов до Жаку.
Рашель залишає Антуана і їде до Африки, до свого колишнього коханця Гірш, людині порочному, небезпечному, має над нею містичну владу.
Проходить кілька років. Антуан - відомий процвітаючий лікар.

Завантажити цю роботу безкоштовно

Пролистати роботу: 1  2 
Інше на тему: Переказ скорочено Сім'я Тібо (Роже Мартен дю Гар)

BR.com.ua © 1999-2019 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок