Головна Головна -> Інше українською -> Література -> Переказ скорочено Кодекс Вустером (Пелама Гренвілл Вудхауз)

Переказ скорочено Кодекс Вустером (Пелама Гренвілл Вудхауз)

Назва:
Переказ скорочено Кодекс Вустером (Пелама Гренвілл Вудхауз)
Тип:
Інше
Мова:
Українська
Розмiр:
6,11 KB
Завантажень:
180
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0

Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 
Короткий переказ твору Кодекс Вустером (Пелама Гренвілл Вудхауз)
Герой цілої серії романів Вудхауза - це молодий англієць Берті Вустер, якого завжди супроводжує його слуга Джівз. У романах представлена така собі своєрідна комедія положень, і герої постійно потрапляють в абсурдні ситуації, але з честю виходять з них. Так в «Кодексі Вустер» Берги потрапляє в скрутне становище, виконуючи доручення своєї тітоньки Далії. Вона просить його піти в антикварну крамницю, де продається старовинної роботи срібний молочник-корова, і з виглядом знавця сказати господареві лавки, що це зовсім не старовинна робота, а сучасна - той почне сумніватися і знизить ціну. Тоді дядько Том, який збирає колекцію старовинного срібла, мовляв, купить його дешево. Приїхавши до крамниці, Берги зустрічає там суддю Ваткін Бассетта, який кілька днів тому оштрафував його на п'ять фунтів за те, що Берті стягнув шолом у поліцейського. Сер Бассетт теж колекціонує срібло і є в цьому сенсі суперником дядька Тома, тітка Далія вважає його брехуном. Суддя дізнається Берги і читає йому мораль про те, як погано присвоювати собі чужі речі, - слухаючи його, Берги мало не поцупив парасольку Бассетта, помилково прийнявши за свій, що дало привід одному судді Родеріку Споуд звинуватити Вустера в крадіжці. Проте суддя не став кликати поліцію і покинув лавку. Вустер ж починає сперечатися з власником крамниці, доводячи того, що молочник-корова - це робота сучасного голландського майстра і на ній немає клейма. Господар пропонує Вустер вийти на вулицю і при світлі дня розгледіти старовинне клеймо. На порозі Вустер наступає на кота, спотикається і з переляканим криком вискакує з лавки подібно бандитові, яка вчинила грабіж. Молочник-корова падає в бруд, Берги налітає на стоїть біля входу Бассетта, і тому здається, що Вустер пограбував крамницю і тікає. Звуть поліцію, але Берті вдається втекти.
Удома він знаходить телеграму від свого друга Гассі з проханням приїхати в маєтку його нареченої і помирити його з нею. Нареченою ж Гассі є дочка Бассетта Мадлен, і Берті приходить в жах від перспективи зустрітися з суддею знову. Потім він отримує запрошення і від самої Мадлен. Джівз радить Вустер їхати. Тут з'являється тітонька Далія і своїм проханням валить Берті в ще більший жах. Вона пропонує йому поїхати в маєтку Бассетта і викрасти у нього молочник-корову, бо той встиг купити його під носом у дядька Тома, який об'ївся на обіді у Бассетта і вчасно не з'явився до крамниці за покупкою. Бассетт все дуже спритно підстроїв, і дядько Том захворів. Вустер відмовляється займатися крадіжками, але тітка Далія шантажує його, заявляючи, що не дозволить йому харчуватися у неї і насолоджуватися кухнею її чудового кухаря Анатоля. Для Вустера це нестерпно, і він їде в маєток Бассетта мирити наречену з нареченим і заодно викрасти молочник-корову.
Приїхавши в маєтку і не зустрівши ніде господарів, Берті бродить по будинку і раптом бачить в шафі у вітальні молочник-корову. Він простягає до нього руки і чує за спиною голос: «Руки вгору!» Це Родерік Споуд стоїть поруч, вихопивши револьвер, і думає, що зловив злодія. З'являється сер Ваткін і з подивом дізнається в непроханим гостем викрадача з антикварної крамниці. Він вже прикидає, який дати йому термін ув'язнення, коли з'являється його дочка Мадлен, яка була закохана в Вустера. Вони вітають один одного, до повного здивування Бассетта. Останній заявляє, що викрадач поліцейських шоломів, сумок, парасольок і срібла не може бути другом його дочки. Вустер ж намагається довести, що він зовсім не грабував антикварну крамницю, а просто спіткнувся об кота і занадто поспішно вискочив на вулицю. Його захищає Мадлен, вона повідомляє батька, що Берті просто хотів подивитися його колекцію срібла, так як він племян нік Траверса - дядька Тома. Бассетт застигає на місці, точно громом уражений.
Потім Мадлен повідомляє Берги, що вони з Гассі помирилися і весілля відбудеться. Берті зустрічається з Гассі, той повідомляє йому, що в маєтку Бассетта приїжджає тітонька Далія. Він же розповідає Берті про те, що Родерік Споуд закоханий у Мадлен, але не хоче з нею одружитися, тому що бачить своє покликання в тому, щоб, будучи главою фашистської організації «Рятівники Британії», більш відомої як «Чорні шорти», стати директором .

Завантажити цю роботу безкоштовно

Пролистати роботу: 1  2  3 
Інше на тему: Переказ скорочено Кодекс Вустером (Пелама Гренвілл Вудхауз)

BR.com.ua © 1999-2019 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок