Головна Головна -> Інше українською -> Література -> Переказ скорочено Диявол і Господь Бог (Жан-Поль Сартр)

Переказ скорочено Диявол і Господь Бог (Жан-Поль Сартр)

Назва:
Переказ скорочено Диявол і Господь Бог (Жан-Поль Сартр)
Тип:
Інше
Мова:
Українська
Розмiр:
4,56 KB
Завантажень:
119
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0

Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2 
Короткий переказ твору Диявол і Господь Бог (Жан-Поль Сартр)
Дія відбувається в розвернутій селянською війною Німеччині XVI ст. Однак історія для автора - всього лише фон, герої, обряди в старовинні костюми, мислять цілком сучасно, намагаючись відповісти на одвічні питання: що є Добро і Зло, в чому полягає свобода людської особистості.
Гец - розпусник, богохульник, полководець-бандит, незаконнонароджений, разом з братом, лицарем Конрадом бореться проти архієпископа. Але варто архієпископу пообіцяти Гецу віддати йому володіння брата, якщо той перейде на його бік, як Гец зраджує Конрада, вбиває його під час битви і разом з людьми архієпископа тримає в облозі бунтівний місто Вормс.
У місті голод, народ озлоблений, священики зачинилися у храмі. Вулицями розгублено блукає єдиний священик Генріх. Він завжди втішав бідняків, тому його не чіпали. Але зараз його вмовляння вдаватись до Господа і любити ближнього не знаходять відгуку у городян. Їм набагато зрозуміліше слова їхнього ватажка, пекаря Насті, що закликає боротися до останнього.
У надії знайти хліб голодна біднота руйнує замок єпископа і вбиває його власника. Але єпископ сказав правду: комори замку порожні. Значить, погроми будуть продовжуватися і наступними жертвами стануть священики.Вмираючи, єпископ вручає Генріху ключ від підземного ходу в місто. Генріх опиняється перед вибором: «Бідняки вб'ють священиків - або Гец вб'є бідняків. Двісті священиків чи двадцять тисяч чоловік ». Віддавши ключ Гецу, Генріх зрадить городян і врятує слуг Господніх. Чиї житті важливіше?У відчаї Генріх йде в табір Геца.
Генріха призводять до Гецу, для священика здається, що перед ним сам диявол, і він відмовляється віддати ключ. Але Гец впевнений, що «поп зрадить», він відчуває в ньому споріднену душу. Як і Гец, Генріх - незаконнонароджений; він намагається постійно творити Добро, він сповнений любові до людей, але результат і у нього, і в кровожерного Геца один: зло і несправедливість.
До Гецу приходить банкір і просить його не руйнувати місто; натомість він пропонує Гецу величезний викуп. Гец відмовляється: він хоче захопити місто «заради Зла», бо всі Ласкаво вже зроблено Господом. У табір приходить Насті. Він просить Геца стати на чолі бунтівних селян, але і ця пропозиція Гец зустрічає відмовою. Йому нецікаво битися з аристократами: «Бог - єдиний гідний противник».
«Я творю Зло заради Зла, - гордовито заявляє Гец, - всі ж інші творять Зло з сластолюбства чи користі». Але це не має ніякого значення, заперечує йому Генріх, адже це «Бог побажав, щоб Ласкаво стало неможливим на землі», а отже, ніде немає ні Добра, ні справедливості. «Земля смердить до самих Зірок!»
«Значить, всі люди творять Зло?» - Запитує Гец. Все, відповідає йому Генріх.Що ж, тоді він, Гец, буде творити Добро. Гец укладає з Генріхом парі строком на рік і один день: протягом цього терміну він зобов'язується робити виключно Ласкаво ... І щоб наостанок «притиснути Бога до стінки», Гец пропонує зіграти в кості на місто. Якщо він виграє, то спалить місто, і Бог буде за це у відповіді, а якщо програє, то пощадить місто. Катерина, коханка Геца, яку він колись згвалтував, грає і виграє. Гец йде творити Добро, Генріх йде за ним - щоб самому судити справи Геца.
Заступивши у володіння землями брата, Гец роздає їх селянам. Але селяни бояться брати панські землі: вони не вірять у щирість намірів Геца. Барони - сусіди Геца б'ють його: адже їх селяни можуть зажадати, щоб вони теж віддали свої володіння. Гец ухиляється від ударів, але не опирається.
До Гецу приходить Насті. Він теж просить його залишити собі землі: «Якщо ти нам бажаєш добра, сиди спокійно і не затівай змін». Спалахнув в невідповідну хвилину заколот заздалегідь приречений на поразку, Насті ж хоче перемогти, а для цього потрібно як слід підготуватися. Але Гец не дослухається йому: він полюбив всіх людей, і тому він роздасть свої землі та побудує на них Місто Сонця.

Завантажити цю роботу безкоштовно

Пролистати роботу: 1  2 
Інше на тему: Переказ скорочено Диявол і Господь Бог (Жан-Поль Сартр)

BR.com.ua © 1999-2019 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок