Головна Головна -> Інше українською -> Література -> Переказ скорочено Королева Марго (Олександр Дюма)

Переказ скорочено Королева Марго (Олександр Дюма)

Назва:
Переказ скорочено Королева Марго (Олександр Дюма)
Тип:
Інше
Мова:
Українська
Розмiр:
7,21 KB
Завантажень:
341
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0

Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4 
Короткий переказ твору Королева Марго (Олександр Дюма)
1570, епоха громадянських воєн у Франції, кривавих зіткнень католиків і гугенотів. За десять попередніх років загинули вожді ворогуючих сторін. У Сен-Жермені полягає світ, для закріплення якого сестра короля Карла IX принцеса Маргарита видається заміж за Генріха Наваррського. Цей шлюб в рівній мірі дивує і обурює бійців в обох таборах. При дворі діється щось несусвітнє! Зовсім недавно адмірал Колиньи був заочно засуджений до страти, за його голову королем призначалася щедра нагорода, а тепер король іменує його в Луврі батьком і доручає йому командування об'єднаними військами у майбутній кампанії у Фландрії.
Король Генріх Наваррський пояснюється з молодою дружиною. Їх шлюб - союз політичний, вони байдужі один до одного. Генріх закоханий не без взаємності у пані де Рад, дружину державного секретаря; у Маргарити свої сердечні таємниці. Але це шлюб двох чесних і чистих душею людей - так чому їм не бути союзниками? Маргарита обіцяє Генріху підтримувати його до кінця.
У ці дні в палаці стрімко розкручується інтрига, натхненниця якої - Катерина Сієнська, вдовуюча королева, яка ненавидить гугенотів. Терпіння супротивників ледь вистачило на тиждень: готується замах на адмірала Коліньї. Король Карл IX доручає цю справу Морвелю - офіцерові загону петардщіков. Чутки про нові кривавих чварах розповзаються по всьому королівству. У Парижі відразу приїжджають двоє молодих дворян: граф Лерак де Ла Моль, гугенот, з листами королю Генріху і адміралу Коліньї, і граф Аннібал де Коконнас, католик, - з таємним посланням герцогові де Гізу , лютому ворогу Коліньї. Оселившись у готелі «Дороговказна Зірка», молоді люди швидко зближуються і за картковою грою повідомляють один одному, що вночі у них обох дуже важливі аудієнції в Луврі. Це була ніч - з 24 на 25 серпня - ніч св. Варфоломія, кривава ніч побиття гугенотів.
Втягнуті в бійню, Ла Моль і Коконнас звертають зброю один проти одного. на жаль, Ла Моль самотній, а Коконнас - на чолі загону солдатів-католиків. стікаючи кров'ю Ла Моль рятується від погоні в покоях королеви Маргарити Наваррської. Однак і Коконнас важко поранений - і він знаходить притулок у будинку найближчої подруги Маргарити, герцогині Анріетти Неверской. Гаслам ворогуючих станів дві красуні, що закохався в врятованих ними воїнів, протиставляють свій девіз: «Eros-Cupido-Amor».
До Марго після страшної ночі є її брат, герцог Алансонского. Те, що сталося - повідомляє він - лише пролог до великих потрясінь. Король Карл хворий, його мучать напади. Розгром гугенотів зробив фактичним правителем де Гіза. Шлюб з гугенотом зараз і предосудителен, і не до часу, все ще можна переграти. Марго відмовляється зрадити чоловіка. Вона ясно побачила загрожують їй і Генріху біди: Карл IX не перешкодив бійні, задуманої королевою-матір'ю і де Гізом; Гіз і її брат Франсуа, герцог Алансонского готові витягти з пролилася крові як можна більше вигод, ледве короля Наваррського не стане - а все хилиться до того, - його володіння захоплять, а її, вдову, відправлять в монастир. Мадам де Рад сповіщає Марго про найвищу заборону призначити Генріха Наваррського побачення в її покоях: вона підозрює, що це провокація і його хочуть убити. Маргарита ховає дружина у своїй спальні, де його з подивом і обуренням виявляє королева-мати, підлаштуватися це зловмисництва. Який конфуз: король гугенотів ночує не у своєї коханки, а у законної дружини! Він бездоганний - і їй нема чого поставити йому в провину. Після її відходу Маргарита представляє Генріху захованого в одній із сусідніх кімнат Ла Моля. Юнак із запізненням передає королю лист, який попереджає його про смертельну небезпеку. Ах, якби король не був зайнятий у той час, коли Ла Моль вперше з'явився в Лувр, історія Франції могла скластися по-іншому! .. Улюблений королеви Марго спить у цю ніч в її ліжку в ногах її чоловіка-короля - як його товариш по нещастю, вірний підданий і новий друг, але ніяк не суперник у коханні.
Вдовуюча королева Катерина в люті. Всі - і події минулої ночі, і передбачення чародія Рене - проти її волі, проти її пристрасного бажання позбутися від Генріха Наваррського.

Завантажити цю роботу безкоштовно

Пролистати роботу: 1  2  3  4 
Інше на тему: Переказ скорочено Королева Марго (Олександр Дюма)

BR.com.ua © 1999-2019 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок