Головна Головна -> Інше українською -> Література -> Переказ скорочено Санін (Михайло Арцибашев)

Переказ скорочено Санін (Михайло Арцибашев)

Назва:
Переказ скорочено Санін (Михайло Арцибашев)
Тип:
Інше
Мова:
Українська
Розмiр:
3,61 KB
Завантажень:
261
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0

Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2 
Короткий переказ твору Санін (Михайло Арцибашев)
Герой роману Володимир Санін прожив довгий час поза сім'єю, ймовірно, тому він легко опановує нитками всіх колізій, які помічає в рідному домі і в знайомому місті. Сестра Саніна, красуня Ліда, «тонке і обаятельное сплетіння витонченої ніжності і спритної сили», захоплюється зовсім негідним її офіцером Зарудіним. Деякий час вони навіть зустрічаються до взаємного задоволення з тією невеликою різницею, що після побачень у Зарудіна рівне гарний настрій, а у Ліди туга і обурення на саму себе. Завагітнівши, вона справедливо назве його «худобою». Ліда зовсім не чекала від нього пропозиції, але він не знаходить слів, щоб заспокоїти дівчину, для якої став першим чоловіком, і в неї виникає бажання покінчити з собою. Від необдуманого кроку її рятує брат: «Вмирати не варто. Подивися, як добре ... Он як сонце світить, як вода тече. Уяви, що після твоєї смерті дізнаються, що ти померла вагітної: Що тобі до того! .. Значить, ти вмираєш не від того, що вагітна, а тому, що боїшся людей, боїшся, що вони не дадуть тобі жити. Весь жах твого нещастя не в тому, що воно нещастя, а в тому, що ти ставиш його між собою і життям і думаєш, що за ним вже нічого немає. Насправді життя залишається такою, як і була ... »красномовно Саніну вдається переконати закоханого в Ліду молодого, але боязкого Новікова одружитися з нею. Він просить за неї у нього прощення (адже це тільки був «весняний флірт») і радить, не думаючи про самопожертву, віддатися до кінця своєї пристрасті: «Ти світлий особою, і кожен скаже, що ти святий, а втратити рівно нічого не втратив , у Ліди залишилися ті ж руки, ті ж ноги, та ж пристрасть, та ж життя ... Приємно насолоджуватися, знаючи, що робиш святу справу! »Розуму та делікатності в Новікова виявляється достатньо, і Ліда погоджується вийти за нього заміж.
Але тут виявляється, що і офіцеру Зарудіну знайомі докори сумління. Він є в будинок, де завжди був добре прийнятий, але на цей раз його ледве було не виганяють за двері і навздогін кричать, щоб більше не повертався. Зарудін відчуває себе ображеним і вирішує викликати «головного кривдника» Саніна на дуель, але той категорично відмовляється стрілятися («Я не хочу нікого вбивати і ще більше не хочу бути вбитим»). Зустрівшись в місті на бульварі, вони в черговий раз з'ясовують стосунки, і Санін укладає Зарудіна одним ударом кулака. Публічна образа і ясне розуміння того, що йому ніхто не співчуває, змушують чепуристого офіцера вистрілити собі в скроню.
Паралельно любовної історії Ліди в тихому патріархальному місті розвивається роман молодого революціонера Юрія Сварожича і юної вчительки Зіни Карсавіної. На сором своєму, він раптом усвідомлює, що любить жінку не до кінця, що не здатний віддатися могутньому пориву пристрасті. Опанувати жінкою, потішитися і кинути її він не може, але одружуватися він теж не може, оскільки боїться міщанського щастя з дружиною, дітьми і господарством. Замість того щоб порвати з Зіною, він кінчає з собою. Перед смертю він студіює Екклезіаст, і «ясна смерть викликає в його душі безмежну важку злобу».
Санін, піддавшись зачаруванню Зінін краси та літньої ночі, освідчується їй у коханні. По-жіночому вона щаслива, але її мучать докори сумління за втраченою «чистого кохання». Вона не здогадується про справжню причину самогубства Сварожича, її не переконують слова Саніна: «Людина - гармонійне поєднання тіла і духу, поки воно не порушено. Природно, його порушує тільки наближення смерті, але ми самі руйнуємо його потворним світоглядом ... Ми затаврували тіла тварини, стали соромитися їх, оформили в принизливу форму і створили однобоке існування ... Ті з нас, які слабкі по суті, не помічають цього й тягнуть життя в ланцюгах, але ті, які слабкі тільки внаслідок зв'язав їх помилкового погляду на життя і самих себе, ті - мученики: зім'ята сила рветься геть, тіло просить радості і мучить їх самих.Усе життя вони бродять серед роздвоєнь, хапаються за кожну соломинку в сфері нових моральних ідеалів і в кінці кінців бояться жити, сумують, бояться відчувати .

Завантажити цю роботу безкоштовно

Пролистати роботу: 1  2 
Інше на тему: Переказ скорочено Санін (Михайло Арцибашев)

BR.com.ua © 1999-2019 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок