Головна Головна -> Інше українською -> Література -> Переказ скорочено Бідні люди (Федір Михайлович Достоєвський)

Переказ скорочено Бідні люди (Федір Михайлович Достоєвський)

Назва:
Переказ скорочено Бідні люди (Федір Михайлович Достоєвський)
Тип:
Інше
Мова:
Українська
Розмiр:
5,78 KB
Завантажень:
150
Оцінка:
 
поточна оцінка 4.0

Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 
Короткий переказ твору Бідні люди (Федір Михайлович Достоєвський)
Макар Олексійович Девушкин - титулярний радник сорока семи років, переписуються за невелику платню папери в одному з петербурзьких департаментів. Він тільки що переїхав на нову квартиру в «капітальному» будинку біля Фонтанки. Уздовж довгого коридору - двері кімнат для мешканців; сам же герой тулиться за перегородкою в загальній кухні. Колишнє його житло було «не в приклад краще». Проте тепер для Девушкина головне - дешевизна, тому що в тому ж дворі він знімає більш зручну і дорогу квартиру для своєї далекої родички Варвари Олексіївни Доброселовой. Бідний чиновник бере під свій захист сімнадцятирічну сироту, за яку, крім нього, заступитися нікому. Живучи поруч, вони рідко бачаться, так як Макар Олексійович боїться пліток. Однак обидва потребують душевного тепла і співчуття, які черпають з майже щоденної листування один з одним. Історія взаємин Макара і Вареньки розкривається в тридцяти одному - його і в двадцяти чотирьох - її листах, написаних з 8 квітня по 30 вересня 184 ... р. Перший лист Макара пронизане щастям набуття серцевої прихильності: «... весна, так і думки все-такі приємні , гострі, вигадливі, і мріяння приходять ніжні ... »Відмовляючи собі в їжі і плаття, він вигадує на квіти і цукерки для свого« ангельчіка ».
Варенька сердиться на покровителя за зайві витрати, охолоджує іронією його запал: «... одних віршів і бракує ...»
«Батьківська приязнь одушевляв мене, єдино чиста батьківська приязнь ...» - конфузиться Макар.
Варя вмовляє одного заходити до неї почастіше: «Яке іншим справу!» Вона бере на будинок роботу - шиття.
У наступних листах Девушкин докладно описує свою оселю - «Ноїв ковчег» по великій кількості різношерстої публіки - з «гнилим, гостро-услащенним запахом», в якому «Чижик так і мруть».Малює портрети сусідів: карткового гравця мічмана, дрібного літератора Ратазяева, жебрака чиновника без місця Горшкова з сім'єю. Господиня - «справжня відьма». Соромиться, що погано, безглуздо пише - "стилю немає»: адже вчився «навіть і не на мідні гроші».
Варенька ділиться своєю тривогою: про неї «вивідує» Ганна Федорівна, далека родичка. Раніше Варя з матір'ю жили в її будинку, а потім, нібито для покриття витрат на них, «добродійка» запропонувала осиротілу до того часу дівчину багатому поміщику Бикову, який її і збезчестив.Тільки допомога Макара рятує беззахисну від остаточної «загибелі». Лише б звідниця і Биков не впізнали її адреси! Бідолаха захворює від страху, майже місяць лежить у нестямі. Макар весь цей час поруч. Щоб поставити свій «Ясочка» на ноги, продає новий віцмундирі. До червня Варенька одужує і посилає дбайливому одному записки з історією свого життя.
Її щасливе дитинство пройшло в рідній сім'ї на лоні сільської природи. Коли батько втратив місце керуючого в маєтку князя П-го, вони приїхали в Петербург - «гнилої», «сердитий», «тужливий». Постійні невдачі звели батька в могилу. Будинок продали за борги. Чотирнадцятирічна Варя з матір'ю залишилися без даху над головою та засобів. Тут-то їх і поселила Ганна Федорівна, незабаром почала дорікати вдову. Та працювала над силу, гублячи слабке здоров'я заради шматка хліба. Цілий рік Варя вчилася у який жив у тому ж будинку колишнього студента Петра Покровського. Її дивувало в «добрі, гідного людини, найкращому з всіх», дивне неповага до старого батька, часто навішавши обожнюваного сина. Це був гіркий п'яниця, коли-то дрібний чиновник. Мати Петра, молода красуня, була видана за нього з багатим приданим поміщиком Биковим. Незабаром вона померла. Вдівець одружився вдруге. Петро ж ріс окремо, під заступництвом Бикова, який і помістив залишив за станом здоров'я університет юнака «на хліб» до своєї «короткій знайомої» Ганні Федорівні.
Спільні пильнування біля ліжка хворої Вариної матері зблизили молодих людей. Освічений друг привчив дівчину до читання, розвинув її смак.

Завантажити цю роботу безкоштовно

Пролистати роботу: 1  2  3 
Інше на тему: Переказ скорочено Бідні люди (Федір Михайлович Достоєвський)

BR.com.ua © 1999-2019 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок