Головна Головна -> Інше українською -> Література -> Переказ скорочено Острів доктора Моро (Герберт Уеллс)

Переказ скорочено Острів доктора Моро (Герберт Уеллс)

Назва:
Переказ скорочено Острів доктора Моро (Герберт Уеллс)
Тип:
Інше
Мова:
Українська
Розмiр:
4,82 KB
Завантажень:
359
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0

Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 
Короткий переказ твору Острів доктора Моро (Герберт Уеллс)
1 лютого 1887 зазнало катастрофи судно «Леді Вейн». Один із його пасажирів, Чарльз Едвард Прендік, якого всі вважали загиблим, був підібраний у море на шлюпці через одинадцять місяців і чотири дні. Він стверджував, що весь цей час провів на острові, де відбувалися неймовірні речі. Розповіді його приписали нервового і фізичного перевтоми, яке йому довелося перенести.
Після смерті Едварда Прендіка його племінник знайшов докладні записи про пригоди дядька.
Після загибелі товаришів по нещастю Прендік прокинувся в маленькій і брудній каюті торгового судна «іпекакуана». Його рятівник - Монтгомері - пояснює, що Прендіка напівмертвим підібрали на шлюпці. Монтгомері зумів йому допомогти, так як займався в університеті природничими науками і володів потрібними медичними знаннями. Він жадібно розпитує Прендіка про Лондон, університеті, знайомих викладачів ...
Монтгомері везе незвичайний вантаж - пуму, ламу, кроликів, собаку. Прендік вступає за слугу Монтгомері, над яким знущається команда матросів, і заслуговує неприязнь п'яниці капітана. Прендік звернув увагу на дивний вигляд слуги Монтгомері - що світяться в темряві очі, насторожений погляд.Він викликав у оточуючих почуття відрази, що межує зі страхом. Воно, мабуть, і було причиною його цькування.
Подорож Монтгомері підходить до кінця - наближається острів, на якому він повинен висадитися. І знову Прендік опиняється на межі життя і смерті.Капітан не хоче залишати нежданого пасажира, а Монтгомері брати його з собою на острів. Чарльза Прендіка виштовхують на полузатонувшую човен ... Але Монтгомері в останній момент зглянувся і підчепив човен до баркас, який його зустрічав.
Прендіка з перших кроків на острові багато вражає. І перш за все - вид його мешканців. «<...> У них було щось невловиме, чого я не міг збагнути, і це викликало в мені дивне огиду <...> особливо мене здивувала їх хода <...> вони були якимись покрученими , немов складалися з сяк-так скріплених шматків ».
Монтгомері знайомить Чарльза зі своїм старшим колегою і проговорюється, називаючи його ім'я - Моро. Чарльз Прендік згадує давній скандал, пов'язаний з ім'ям видатного вченого-фізіолога Моро. Одному з журналістів вдалося під виглядом лаборанта проникнути в лабораторію, де Моро виробляв таємничі досліди. Під загрозою викриттів Моро утік з Англії.Таємничість, якою оточена робота старшого колеги Монтгомері, підтверджує здогад Прендіка, що це той самий Моро.
Але якого роду експерименти він проводить? У кімнату, в якій помістили Прендіка, доносяться несамовиті стогони і крики тварини, яку оперує Моро.Прендік розуміє, що це пума. Коли крики стають нестерпними, Чарльз вибігає геть, бродить безцільно і потрапляє в ліс. Тут у нього відбувається зустріч з дивною істотою, не схожим на людину. Він починає здогадуватися про суть експериментів доктора Моро. Монтгомері і Моро знаходять його і повертають у будинок. Але страх, що він сам виявиться піддослідним, змушує Прендіка бігти знову. У лісі він натикається на ціле поселення звіроводство людей. Потворні бико-люди, ведмідь-лисиці, людино-собаки, сатирів-мавпо-людина. Ці жахливі створення вміють говорити.
Моро, щоб тримати в покорі своїх підопічних, створив для них і бога - самого себе.
Доктор Моро й Монтгомері знову знайшли Прендіка. І Моро розкриває йому свою таємницю - він надавав тваринам людську подобу. Людина був обраний за зразок тому, що в його зовнішності є те, «що більше приємно естетичному почуттю, ніж форми всіх інших тварин».
На питання Прендіка - як він може піддавати живих істот такого страждання - Моро заперечує, що «воно так мізерно». «Біль - це просто наш порадник <...> вона застерігає і спонукає нас до обережності».
Моро не задоволений своїми дослідами - до його створінням знову повертаються звірячі інстинкти.
Головні труднощі - мозок. Всі інстинкти, шкідливі для людства, раптом прориваються і захльостують його створення злобою, ненавистю чи страхом.

Завантажити цю роботу безкоштовно

Пролистати роботу: 1  2  3 
Інше на тему: Переказ скорочено Острів доктора Моро (Герберт Уеллс)

BR.com.ua © 1999-2019 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок