Головна Головна -> Інше українською -> Література -> інша робота: Переказ скорочено Лялька (Болеслав Прус)

Переказ скорочено Лялька (Болеслав Прус) / сторінка 2

Назва:
Переказ скорочено Лялька (Болеслав Прус)
Тип:
Інше
Мова:
Українська
Розмiр:
7,80 KB
Завантажень:
467
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0

Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4 
 Бачачи, як люб'язний князь з Вокульского, гості графині вирішують: цього купця щось є!Тепер вони дивляться на нього з боязкі захопленням, як на прекрасного дикого звіра.
Вокульского ж думає тільки про Ізабеллі. Прагнучи увійти до її складу, він знімає розкішну квартиру, купує екіпаж і коней, сторониться купців, які пробачити йому цього не можуть. Одночасно він допомагає кільком біднякам встати на ноги, а незабаром відкриває новий розкішний магазин. Всі фабриканти і купці кричать, що Вокульского не патріот. Продаючи дешеві російські товари, він гробить вітчизняну промисловість! Але сам він вважає, що забезпечувати покупців недорогими добротними речами і зруйнувати тим монополію жадібних фабрикантів (до речі, в основному - німців) - справа цілком патріотичне.
«У Вокульского поєднуються дві людини: романтик епохи 1850-х років і позитивіст 1870-х. Такі, як він, або всі підпорядковують собі, або, натрапивши на нездоланну перешкоду, розбивають собі голову », - говорить мудрий доктор Шуман.
Вокульского рве векселя Ленцкой, сподіваючись, що улюблена коли-небудь оцінить його благородство. Щоб допомогти Ізабеллі, він таємно купує за дев'яносто тисяч належить її сім'ї потворний і запущений прибутковий будинок, ціна якому - тисяч шістдесят. Адвокат-посередник обурений цією дурістю: безприданниця-Ізабелла може вийти за купця Вокульского, але Ізабелла з грошима - ніколи! Однак Вокульского стоїть на своєму: не може він, полюючи за Ізабеллою, заганяти її в куток!
Незабаром Вокульского викликає на дуель барона Кшешовского, який образив Ізабеллу. Ощасливлений її лагідною посмішкою, Вокульского твердо вирішує кинути труп негідника до ніг красуні. Втім, справа закінчується лише вибитим зубом барона ... Бачачи божевілля Вокульского, все навколо підозрюють, що він затіяв якусь грандіозну спекуляцію. Вокульского обурюється: з дитинства жив він, як птах у клітці, а зараз, коли нарешті розправив крила, всі гогочуть на нього, як домашні гуси на злітають вгору дикого побратима ...
А Ізабелла, побачивши, як навколо Вокульского в'ються аристократи, зауважує нарешті, який він непересічна людина. Його любов лестить їй. Він міг би навіть стати її чоловіком ... З людьми трапляються страшні нещастя ... Але, коханим - ніколи! Напередодні дуелі Ізабелла заливається сльозами, шкодуючи свого вірного раба, але розуміючи, що Всевишній не може залишити в живих людини, який образив панну Ленцкой своєю допомогою.Втім, скоро красуня вже марить про те, як цей мільйонер, який любить її ідеальною любов'ю, знайде їй гідного чоловіка, а потім, через багато років, застрелиться на її могилі ... І, зустрівшись з Вокульского, Ізабелла дивиться на нього з такою ніжністю, що той, втративши голову від щастя, благає кохану дозволити йому бути її рабом. «Уникай самок іншої породи - звучить у нього в вухах голос мудрого доктора Шумана. Адже Вокульского й справді не може заборонити Ізабеллі полюбити того, хто їй до пари, - повага до свободи особи в Вокульского таке велике, що перед ним упокорюється навіть його божевілля.
До Польщі повертається з-за кордону веселий, стрункий, смаглявий, трохи лисий гульвіса і нероба Казек Старскі. Тітка Ізабелли вважає, що це прекрасна партія для дівчини. Даремно Ізабелла відмовила йому пару років тому. Він, звичайно, промотав свій стан і весь у боргах ... Але йому дещо залишить хрещена ...
Незабаром Старскі, помітно коверкающими польську мову, є до Ізабелли - і та приймає його нахабні залицяння. Побачивши це, ображений і вражений Вокульского холодно прощається і їде в Париж. «Скажіть на милість - купець, а так уразливий!» - Дивується Ленцкой, що вже встиг випросити у Вокульского чимало грошей «в рахунок майбутніх прибутків».
Провівши Вокульского, старий Шуман паплюжить сучасну цивілізацію, споруджують стільки бар'єрів між чоловіком і жінкою. А Жецкій, переживаючи за Вокульского, починає підозрювати, що той - жертва суспільної несправедливості.

Завантажити цю роботу безкоштовно

Пролистати роботу: 1  2  3  4 
Інше на тему: Переказ скорочено Лялька (Болеслав Прус)

BR.com.ua © 1999-2019 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок