Головна Головна -> Інше українською -> Література -> Скачати інша робота: Переказ скорочено Лялька (Болеслав Прус)

Переказ скорочено Лялька (Болеслав Прус) / сторінка 4

Назва:
Переказ скорочено Лялька (Болеслав Прус)
Тип:
Інше
Мова:
Українська
Розмiр:
7,80 KB
Завантажень:
467
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0

Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4 
 Жецкій благає його одружитися на пані Ставський, але хіба Вокульского, ставши духовної руїною, здатний дати їй щастя? Незабаром він розуміє, що нерозумно сердитися на Ізабеллу і Старскі: вони - природне породження свого середовища. Життя ж Вокульского тепер безцільна і пуста. Він все ще любить Ізабеллу - але не повернеться до неї! Скривджене людську гідність - це не жарт!
Незабаром Вокульского їде - невідомо куди і, можливо, назавжди. Старому Жецкому не хочеться більше жити: світ стає все гірше і підлі ... Пані Ставська виходить заміж за гарненького і спритного комерсанта, колишнього прикажчика Вокульского. А Ізабелла завела нового шанувальника, щоб їздити з ним до Заславському замку й тужити там по Вокульского. Але шанувальнику це швидко набридло, і він її покинув, а старий багатий наречений розірвав заручини і відбув до Литви. Ізабелла влаштувала істерику, а пан Ленцкой від засмучення помер. «І адже вона - непогана людина, просто їй зовсім нічого робити, от флірт і став сенсом її існування, - зауважує Охоцкій. А Вокульского - з породи людей, які рвуться до великих цілей і грандіозного праці. Саме такі божевільні і створили цивілізацію ».
Нотаріус оголошує дарчу Вокульского: 140 тисяч - Охоцкому, 25 - Жецкому і 20 - маленькій дочці пані Ставський. Решта - бідним, фактично цей заповіт.
А потім до Жецкого доходять чутки, що Вокульского підірвав Заславський замок, біля стін якого пояснювався Ізабеллі в любові. Шуман вважає, що сам Вокульского загинув під уламками: нинішній світ не для романтиків. Жецкій сміється: Вокульского просто смів замок з лиця землі, як інші змітають з полиці любовні сувеніри. До речі, говорять, що Ізабелла йде в монастир. Буде, мабуть, кокетувати з Господом Богом.
Незабаром приголомшений Жецкій дізнається, що в магазині йому не довіряють: не в силах розлучитися з фірмою, якій він віддав усе життя, старий працює тепер безкоштовно, а це підозріло. І останній романтик Жецкій вмирає. Натхненний винахідник Охоцкій назавжди виїжджає за кордон. «Хто ж залишиться?» - Запитує Шуман. «Ми», - дружно відповідають шахраюваті комерсанти.

Завантажити цю роботу безкоштовно

Пролистати роботу: 1  2  3  4 
Інше на тему: Переказ скорочено Лялька (Болеслав Прус)

BR.com.ua © 1999-2019 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок