Головна Головна -> Інше українською -> Література -> Переказ скорочено Ювенільне море (Андрій Платонов)

Переказ скорочено Ювенільне море (Андрій Платонов)

Назва:
Переказ скорочено Ювенільне море (Андрій Платонов)
Тип:
Інше
Мова:
Українська
Розмiр:
2,84 KB
Завантажень:
221
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0

Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2 
Короткий переказ твору Ювенільне море (Андрій Платонов)
П'ять днів людина йде в глибину південно-східній степу Радянського Союзу.По дорозі він представляє себе то машиністом паровоза, то геологом-розвідником, то «іншим організованим професійним істотою, - лише б зайняти голову безперебійної думкою і відвернути тугу від серця» і розмірковує про перебудову земної кулі з метою відкриття нових джерел енергії. Це Микола Вермо, що випробував багато професій і відряджений в якості інженера-електрика в мясосовхоз. Директор цього радгоспу Умріщев, зустрівши відрядженого, визначає Миколи Вермо у дальній гурт. Умріщев дає Вермо свою пораду - «не потикатися», тому що віковічні пристрасті-страждання, на його думку, відбуваються від того, що люди «невпинно потикаються, порушуючи розміри спокою».
Разом з Миколою з радгоспу в дальній гурт йде молода жінка, секретар гуртової партосередку Надія Бесталоева. Микола каже їй, як часто стає нудно від того, що не збуваються почуття, і коли хочеш когось поцілувати, то людина відвертається ... Бесталоева відповідає, що вона не відвернеться.Коли вони цілуються, під'їжджає верхи на коні Умріщев і каже: «сунешся вже?» Надія обіцяє Умріщеву порахуватися з ним, тому що на гурті повісився доярка.
Гурт «Батьківські Дворики» має чотири тисячі корів і велике число подспорной живності, будучи надійним джерелом м'ясної їжі для пролетаріату. Коли Вермо і Бесталоева приходять на гурт, там уже перебуває Умріщев. Спробувавши хліб, він дає вказівку «піч смачніший хліб». Показує на землю: «Зірвати билинку на пішохідній стежці, а то б'є по ногах і заважає зосередитися». Умріщев проводить збори працівників гурту, на якому обговорюються питання перемоги радянської влади над капіталізмом.Старенька Кузьмінішна, яка стала називати себе Федератовной, говорить про свою жалості до федеративній республіці, заради якої вона день і ніч ходить і мацає, де що є і де чого немає ... Старший гуртоправ Божев боїться, що стара знає про його таємні обмінах хороших корів на худих куркульських, але заспокоюється: обвинувачень йому не пред'являють.
На наступний день ховають доярку Айну. Айна дізналася про справи Божева з кулаками, які з відома гуртівника міняли своїх корів на вгодованих радгоспних, а також видоюють їх на пасовищах. Божев бив свідка своїх злочинів і одного разу згвалтував. Айна, не витримавши наруги, повісився.Бесталоева здогадується про дійсні причини цього самогубства. Вермо йде попереду процесії, граючи на гармоніці по слуху «Апасіонату» Бетховена.
На гурт приїжджає для розслідування комісія на чолі з секретарем райкому.Брат Айни все розповідає. Божева судять і розстрілюють у міській в'язниці.Умріщева посилають в інший колгосп, де він, як опортуніст, робить все навпаки своїм переконанням, щоб виходило правильно ... Директором мясосовхоза стає Бесталоева, яка бере собі помічницею Федератовну, а головним інженером призначає Миколи Вермо.
На гурті не вистачає води, і Вермо придумує пропалити землю вольтовою дугою, щоб дістатися до похованих вод - ювенільного моря. Бесталоева на нараді активу віддає наказ Миколі робити поки земляні роботи, а сама вирішує їхати в район за обладнанням і будматеріалами, щоб з отриманням підземних вод в майбутньому збільшити здачу м'яса у кілька разів.
Мясосовхоз піддається технічному перебудови: корів вбивають електрикою у вежі, брикетуються гній для отримання горючею матеріалу, встановлюють вітряної двигун для отримання електричної енергії. Вольта агрегатом Микола Вермо бурить свердловину, добираючись до світиться внизу, під землею, води. Цим агрегатом він ріже з землі плити для будівництва жител людям та притулку худобі. Роботу інженера Миколи Вермо бере делегація з Москви.
Глибокої осені з Ленінграда відпливає корабель, на борту якого знаходяться інженер Вермо і Надія Бесталоева. Вони відряджені до Америки, щоб перевірити там ідею надглибокого буріння вольта полум'ям і навчитися здобувати електрику з простору, освітленого небом.

Завантажити цю роботу безкоштовно

Пролистати роботу: 1  2 
Інше на тему: Переказ скорочено Ювенільне море (Андрій Платонов)

BR.com.ua © 1999-2019 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок