Загрузка...
Головна Головна -> Інше українською -> Література -> Переказ скорочено Феодал (Карло Гольдоні)

Загрузка...

Переказ скорочено Феодал (Карло Гольдоні)

Назва:
Переказ скорочено Феодал (Карло Гольдоні)
Тип:
Інше
Мова:
Українська
Розмiр:
5,19 KB
Завантажень:
112
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0
Загрузка...
Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 
Короткий переказ твору Феодал (Карло Гольдоні)
Громадська рада Монтефоско в особі трьох депутатів громади - Нардо, Чеккі і Менгоні, а також двох старост - Паскуалотто і Марконі зібрався за вельми важливого приводу: помер старий маркіз Рідольфі Монтефоско, і тепер в їх краю їхав вступати в права власності його син, маркіз Флорінда , супроводжуваний матінкою, вдовою маркізою Беатріче. Поважним членам ради мали вирішити, як краще зустріти і привітати нових панів ".
Самі депутати були не спроможуться на мову, їх дочки і дружини теж, загалом-то, не блищали освіченістю і вихованням, так що спочатку всім здалося природним доручити зустріч маркіза з маркізою синьйору Панталоне деі Бізоньозі, венеціанському купцеві, давно сидів у Монтефоско відкупником доходів маркізат, і вихованої у нього в будинку юної сеньйорі Розуаре. Але після здорового міркуванні обидві кандидатури були відхилені: синьйора Панталоне - як чужинця, богатевшая на поті і крові монтефоскскіх селян, а синьйори Розаури - як особи зарозумілою, що будувала з себе - з повним, втім, і ніким із сільських не заперечує права - благородну.
Ця сама синьйора Розаура в дійсності була законною, але обійдений долею спадкоємицею як титулу, так і володінь маркізів Монтефоско. Справа в тому, що маркізат був володінням майоратним, і батько Розаури при наявності прямих спадкоємців не мав права продавати його. Але в момент здійснення операції він не підозрював, що його дружина чекає дитину, та до того ж і помер старий маркіз за шість місяців до народження Розаури. Покупець Монтефоско, покійний маркіз Рідольфі, вступив з дівчинкою по честі - він видав Панталоне значну суму на її виховання, освіту і навіть на невелике придане, так що скаржитися Розаура було особливо нема на що. Але коли вона підросла, думка про те, що хтось інший користується її титулом, владою і грошима, стала не давати їй спокою. Розаура могла б затіяти процес, але на це потрібні великі гроші, та й старий Панталоне умовляв дівчину не псувати життя людям, шляхетно з нею обійшовся.
Оскільки замок перебував у занедбаному стані, нові пани повинні були зупинитися в будинку Панталоне. Маркіза Беатріче виявилася пані благородної і розсудливою, син ж її, юний Флорінда міг думати лише про одне - про жінок, і сам вступ у володіння Монтефоско радувало його виключно тому, що серед нових підданих, як він вважав, неодмінно повинне виявитися неабияка кількість красунь. Так що коли до Флорінда з'явилися делегати громади, він ледь дозволив вимовити їм пару слів, зате опинившись наодинці з Розаура, відразу ожив і, не витрачаючи даремно часу, настійно порадив дівчині не бути ідіоткою і скоріше віддатися з ним захопленню любові.
Своєю непоступливістю Розаура неприємно вразила маркіза, але він не залишав грубих шукань до тих пір, поки їм не поклало кінець поява синьйори Беатріче. Вона виставила он сина, а з Розауроі завела серйозну розмову про те, як би на загальне задоволення залагодити прикрий майновий конфлікт. Розаура обіцяла в розумній мірі допомагати всім її починанням, бо вбачала у маркізі гідну особу, крім рідного сина люблячу також правду і справедливість.
Зазнавши фіаско з Розаура, Флорінда, втім, швидко втішити: в сусідній кімнаті, куди його виставила мати, аудієнції у маркізи чекала делегація жінок Монтефоско. Джанніні, Оліветті і Гітте припав до смаку молодий маркіз, красень і веселун, кожна з них з готовністю дала йому свій адресу. Флорінда вони всі теж дуже сподобалися, чого не можна сказати про його матір, яка була дещо розчарована тим, що її зустрічають не надто обтесані дівчини з нижчих шарів. Визначення «з нижчих верств» делегатки, потішити цим синьйору Беатріче, несподівано сприйняли як комплімент - ще б пак, мовляв, звісно вони з долини, а не які-небудь дикунки з гір. З маркізою Беатріче дівчата в міру здатності вели вишукану за їхніми поняттями бесіду , але коли до суспільства приєдналася Розаура, зустріли її підкреслено хамськи. Маркіза пошкодувала сироту, при всьому шляхетське походження вимушену жити в такому жахливому оточенні, і у неї виник план: щоб дозволити Розаура вести гідну її життя, припинити божевілля Флорінда і владнати суперечку навколо прав на Монтефоско, необхідно одружити молодого маркіза на Розаура.
Загрузка...

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 
Інше на тему: Переказ скорочено Феодал (Карло Гольдоні)

BR.com.ua © 1999-2018 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок