Головна Головна -> Інше українською -> Література -> Переказ скорочено Граф Монте-Крісто (Олександр Дюма)

Переказ скорочено Граф Монте-Крісто (Олександр Дюма)

Назва:
Переказ скорочено Граф Монте-Крісто (Олександр Дюма)
Тип:
Інше
Мова:
Українська
Розмiр:
8,99 KB
Завантажень:
286
Оцінка:
 
поточна оцінка 3.8

Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4 
Короткий переказ твору Граф Монте-Крісто (Олександр Дюма)
27 лютого 1815 в Марсель з чергового плавання повертається трищогловий корабель «Фараон». Капітану Леклер не судилося ступити на рідну землю: він помер від лихоманки у відкритому морі. Молодий моряк Едмон Дантес прийняв на себе командування, виконавши та іншу останню волю капітана: «фараон» заходить на острів Ельба, де Дантес передає пакет, отриманий з рук Леклера, маршалу Бертрану і зустрічається з самим опальним імператором. Дантесу вручається лист, який належить доставити до Парижа, м-ну Нуартье - одному із змовників, які готують повернення на престол Наполеона.
Власник «Фараона» Моррель пропонує Дантесу офіційно вступити на посаду капітана корабля. Одержимий заздрістю бухгалтер суднової компанії Данглар вирішує відсторонити Дантеса. Разом з відставним солдатом, а тепер простим рибалкою Фернаном Мондего, який змагається з Дантесом за право одружитися з красунею Мерседес, і кравцем Кадруссом, обібрали батька Едмона за час плавання, Данглар складає анонімний лист помічнику прокурора Марселя де Вільфору. Сенс доносу: Дантес - таємний агент бонапартистов. На допиті Дантес без приховування, все як було, розповідає Вільфору про свої відвідини Ельби. Складу злочину немає; Вільфор готовий вже відпустити арештанта, але, прочитавши лист маршала Бертрана, усвідомлює: щастя й саме життя його залежать від цієї гри випадку. Адже адресат, м-н Нуартье, небезпечний змовник, - його батько! Мало спалити прокляте лист, треба позбутися і від Дантеса, що може мимоволі оголосити всю цю історію, - і в результаті де Вільфор позбудеться не тільки місця, а й руки своєї нареченої Рене де Сен-Меран (вона - дочка старого роялістів; погляди р-ну Нуартье, його спорідненість з нареченим для них таємниця). Дантес засуджується до довічного ув'язнення в замку Іф, політичної в'язниці серед моря, неподалік від Марселя ...
Проходять п'ять років. Дантес близький до розпачу, він вирішує померти голодною смертю. Раптом якось увечері до його слуху долинає глухий скрегіт за стіною. Він тут не один, хтось явно копає лаз у напрямку його темниці. Едмон приймається рити зустрічний тунель. Багато днів роботи винагороджені радістю зустрічі з товаришем по нещастю. Абат Фаріа - так звуть укладеного з сусідньої камери - провів у замку Іф на чотири роки довше Дантеса. Роя свою нору, він сподівався пробитися до зовнішньої стіни в'язниці, стрибнути в море і бігти на волю вплав. на жаль, він помилився в розрахунках! Едмон втішає абата: їх тепер двоє, значить, вони можуть з подвійною енергією продовжувати розпочате. Сили абата під кінець, незабаром - коли до порятунку рукою подати, він тяжко хворіє. Перед смертю він присвячує Дантеса в таємницю незліченної скарбу, захованого кардиналом Спаду на острові Монте-Крісто триста років тому.
Перенісши тіло абата в свою камеру, Дантес ховається в мішок, в який був покладений небіжчик. Вранці, не помітивши підміни, його кидають у море - так ховають жителів замку Іф з часів заснування в'язниці. Едмон врятований! Його підбирають контрабандисти. Один з них, Джакопо, стає вірним товаришем Дантеса. Через декілька місяців Едмон досягає нарешті острови Монте-Крісто. Скарби абата Фаріа воістину незчисленні.
За довгі роки відсутності Дантеса у долях тих, хто був винен у його страждання, теж відбулися значні зміни, Фернан Мондего дослужився до генерала (тепер його ім'я - граф де Морсера). Мерседес стала його дружиною і народила йому сина. Данглар - багатий банкір. Де Вільфор - королівський прокурор. Кадрусс розпрощався з голкою і ножицями кравця і містить сільський трактир. ... Бог посилає Кадруссу дивного гостя. Абат Бузоні, за його словами сповідував вмираючого Едмона Дантеса, повинен виконати останню волю покійного. Дантес вручив йому алмаз, гроші від продажу якого належить розділити на п'ять частин: порівну - Мерседес, Данглара, Фернана, Кадруссу і старому Дантесу. Кадрусс засліплений сяйвом алмазу. Він розповідає абатові Бузоні, що Дантес був обумовлений тими, кого вирішив облагодіяти, що Мерседес не зберегла вірність йому.

Завантажити цю роботу безкоштовно

Пролистати роботу: 1  2  3  4 
Інше на тему: Переказ скорочено Граф Монте-Крісто (Олександр Дюма)

BR.com.ua © 1999-2019 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок