Головна Головна -> Інше українською -> Література -> Переказ скорочено Куркудіон (Плавт)

Переказ скорочено Куркудіон (Плавт)

Назва:
Переказ скорочено Куркудіон (Плавт)
Тип:
Інше
Мова:
Українська
Розмiр:
3,04 KB
Завантажень:
274
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0

Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2 
Короткий переказ твору Куркудіон (Плавт)
Куркуліон - означає «Хлібний черв'як». Це прізвисько одноокого нахлібника-приживався, хитруна і ненажери, який веде інтригу в цій комедії. Його годувальник і покровитель - палкий закоханий юнак, дівчина, яку цей юнак любить, належить злому звідник, і її потрібно якнайшвидше викупити.Грошей немає, і добути їх закоханий не вміє; вся надія на спритного Куркуліона. Юнак послав його в інше місто - просити в борг у свого друга, а сам потайки пробирається до своєї люб'язною. Звідник хворий, юнака зустрічає п'яничка воротарка, за глечик вина готова на що завгодно. Стара співає славу провину: «Ах, вино! ах, вино! кращий дарунок для мене! .. »Юнак співає серенаду дверним петлям, які зараз відчинять двері і випустять до нього кохану:« Гей, гаки! вам, гаки, шлю привіт всією душею! .. »Старий раб дивиться, як цілуються закохані, і бурчить:« Добре любити розумно, а шалено - ні до чого ». Всі чекають на повернення Куркуліона - привезе він гроші чи ні?
Куркуліон легкий на спомині - він уже біжить по сцені: «Гей, знайомі, незнайомі, геть з дороги, геть з дороги!Повинен вислужити я службу! Хто попався, бережися, / Щоб не збив його я грудьми, головою або ногою!Будь царем, будь володарем, будь хоч з поліції, / Будь начальник, будь печальник, будь байдикують раб, - / Всі злетять з моєї дороги головою на вулицю! .. »
Його хапають, утримують, пригощають, розпитують. Виявляється, весь шум - даремно: грошей немає, а є надія на хитрість. У сусідньому місті Куркуліон випадково зустрів хвалькуватого воїна, який, виявляється, теж помітив ту ж дівчину і вже змовився з звідником про її покупку. Гроші для цього лежать на збереженні у міняйли, який видасть їх тому, хто пред'явить йому як умовний знак перстень з печаткою воїна. Куркуліон вплутався до воїна в компанію, вони повечеряли, випили, стали грати в кості, одному випало менше, іншому більше, Куркуліон визнав себе у виграші, поцупив у п'яного воїна кільце з пальця і був такий. Ось воно - за таку послугу гріх не нагодувати його до відвала!
Починається робота. Щільно поївши, Куркуліон є до міняйл з листом, запечатаним тієї самою печаткою: боєць, мечем розтинає слона. У листі написано: я, мовляв, воїн такий-то, доручаю міняйла такому-то виплатити звіднику стільки-то і стільки-то, а подавця цього листа передати викуплену дівчину. «А ти-то хто такий?» - «Я його слуга». - «А що ж він сам не прийшов?» - «Справою зайнятий: ставить пам'ятник своїм подвигам - як він розгромив Персію і Сирію, Обжора і Опіванію, Аівію і Винокуров: півсвіту за три тижні ». -« Ну, коли так, то вірю, що ти від нього: інший такого дурниць не придумає ». І, припинивши допит, змінювала виплачує гроші звідник, а той іде з Куркуліоном за сцену - до дівчини.
Несподівана пауза: на порожню сцену виходить хораг, господар акторської трупи, і розмовляє з глядачами. Це все, що залишилося від хору, колисьобіймав так багато місця в комедіях. Хораг дражнить публіку: «Хочете, розповім вам, де кого знайти на форумі? У такого-то храму - брехунів, утакого-то мотовила, біля колодязя - нахаб, у каналу - франтів, у судилища - крючкотворів, а заодно і потаскушек ... »Тим часом звідник вручає дівчину Куркуліону, і той, задоволений, веде її до свого господаря, смакуючи ситний обід у нагороду.
Раптом з'являється хвалькуватий воїн - він проспався, спохватився свого персня, поспішає до міняйл - грошей вже немає, поспішає до звідник - дівчата вже немає. «Де знайти Куркуліона, черв'яка непотрібного?» / «Так шукай в зерні пшеничному, там знайдеш хоч тисячу!» / «Де він? Де він? Допоможіть, дорогі глядачі!Хто знайти його допоможе - дам винагороду! .. »
А перстень його - боєць, мечем розтинає слона, - у Куркуліона, а дівчина дивиться й дивується: точно такий самий перстень був у її батька! Вривається воїн, кидається до юнака: «Віддай мені мою рабиню!» - «Вона вільна, - заявляє юнак, - якщо хочеш - підемо до суду, тільки спершу скажи: це твій перстень? »-« Мій ».

Завантажити цю роботу безкоштовно

Пролистати роботу: 1  2 
Інше на тему: Переказ скорочено Куркудіон (Плавт)

BR.com.ua © 1999-2019 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок