Головна Головна -> Інше українською -> Література -> Переказ скорочено Піна днів (Борис Віан)

Переказ скорочено Піна днів (Борис Віан)

Назва:
Переказ скорочено Піна днів (Борис Віан)
Тип:
Інше
Мова:
Українська
Розмiр:
4,49 KB
Завантажень:
59
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0

Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2 
Короткий переказ твору Піна днів (Борис Віан)
Головний герой роману, Колін, дуже милий молодий чоловік двадцяти двох років, так часто усміхнений малюкової посмішкою, що від цього на підборідді у нього навіть з'явилася ямочка, готується до приходу свого друга Шика. Ніколя, його кухар, чаклує на кухні, створюючи шедеври кулінарного мистецтва. Шик - ровесник Коліна і теж холостяк, однак грошей у нього значно менше, ніж у його друга, і, на відміну від Коліна, він змушений працювати інженером, а іноді і просити грошей у свого дядька, що працює в міністерстві.
Квартира у Коліна примітна сама по собі. Кухня оснащена диво-приладами, які виконують всі необхідні операції самостійно. Раковина у ванній постачає А племені живих вугрів. Освітлення з вулиці в квартиру не проникає, зате в ній є два своїх сонця, в променях якого грає маленька мишка з чорними вусиками. Вона - повноправний мешканець квартири. Її годують і про неї зворушливо дбають. Є у Коліна і «піаноктейль» - механізм, створений на основі піаніно і дозволяє награвання тій чи іншої мелодії одержувати чудові коктейлі з спиртних напит ков. За обідом з'ясовується, що Алізе, дівчина, в яку нещодавно закохався Шик, доводиться Ніколя племінницею. Вона, як і Шик, захоплюється творчістю Жана-Соля Партра і збирає всі його статті.
На наступний день Колен відправляється разом з Шиком, Алізе, Ніколя і Ісідою (спільної знайомої Коліна і Ніколя) на каток. Там з вини Коліна, що мчиться назустріч своїм друзям навперейми всім іншим катається, відбувається купа-мала. Ісіда запрошує всю компанію в неділю до себе не вечірку, яку вона влаштовує з нагоди дня народження свого пуделя Дюпона.
А племені, дивлячись на Шика, теж хочеться закохатися. Він сподівається, що на прийомі у Ісіди йому посміхнеться щастя. Він дійсно зустрічає там дівчину на ім'я Хлоя і закохується в неї.Відносини їх розвиваються стрімко. Справа йде до весілля. Тим часом Алізе починає сумувати, так як Шик вважає, що її батьки ніколи не погодяться на їхній шлюб через його бідність. Колін настільки щасливий, що хоче зробити щасливими і своїх друзів. Він дає шикуємо двадцять п'ять тисяч інфлянков з тих ста тисяч, якими він володіє, щоб Шик зміг нарешті одружитися з Алізе.
Весілля Коліна вдається на славу. Всі захоплено дивляться на подання, яке дають у церкві Надстоятель, Пьяномарь і Священок. За цей захід Колен платить п'ять тисяч інфлянков. Більшу частину з них Надстоятель загрібає себе. На наступний ранок молодята в розкішному білому лімузині виїжджають на південь. Ніколя на цей раз виконує роль шофера. У нього є одна дуже неприємна, з точки зору Коліна, особливість: коли він одягається у формений одяг кухаря або шофера, з ним стає рішуче неможливо розмовляти, тому що він починає висловлюватися виключно церемоніально-офіційною мовою. В один прекрасний момент терпіння Коліна лопається, і, перебуваючи у своєму номері в якийсь придорожньому готелі, він кидає в Ніколя туфель, однак потрапляє у вікно. Через розбите вікно з вулиці в кімнату проникає зимова холоднеча, і на ранок Хлоя прокидається зовсім хворий. Незважаючи на дбайливий догляд Коліна і Ніколя, її здоров'я погіршується з кожним днем.
Тим часом Шик з Алізе самим старанним чином відвідують всі лекції Жана-Соля Партра. Щоб протиснутися на них, їм доводиться йти на всілякі хитрощі: шику - переодягатися в швейцара, Алізе - ночувати в заде. Колін, Хлоя і Ніколя повертаються додому. З самого порога вони помічають, що квартирі відбулись зміни. Два сонця тепер не заливають коридор, як раніше.Керамічні плитки потьмяніли, стіни більше не виблискують. Сіра мишка з чорними вусиками, не розуміючи в чому справа, тільки розводить лапками. Потім вона починає натирати потьмяніли кахельні плитки. Куточок знову блищить, як і раніше, але лапки мишки стерті в кров, так що Ніколя доводиться майструвати для неї маленькі милиці. Колен, заглянувши у свій сейф, виявляє, що у нього залишилося всього тридцять п'ять тисяч інфлянков.

Завантажити цю роботу безкоштовно

Пролистати роботу: 1  2 
Інше на тему: Переказ скорочено Піна днів (Борис Віан)

BR.com.ua © 1999-2019 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок