Головна Головна -> Інше українською -> Література -> Переказ скорочено Герцог (Сол Беллоу)

Переказ скорочено Герцог (Сол Беллоу)

Назва:
Переказ скорочено Герцог (Сол Беллоу)
Тип:
Інше
Мова:
Українська
Розмiр:
6,61 KB
Завантажень:
122
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0

Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 
Короткий переказ твору Герцог (Сол Беллоу)
П'ятдесятирічний професор історії та літератури Мозес Герцог писав листи, писав геть усім на світі - людям особисто знайомим і незнайомим, живим і мертвим, родичам колишнім і сущим, мислителям і президентам, видавцям і побратимам по цеху, церковним діячам і так, нікому конкретно, а то, бувало, й самому собі або Господу Богу. Серед його адресатів з числа осіб широко відомих значилися Спіноза, Ейзенхауер, Ніцше, Розанов, Хайдеггер ... Причому на одному клаптику паперу знаходилося місце і полеміці з Герром Ніцше про природу діонісійського початку, і ніжним словами, зверненим до залишеної подрузі, і адресованому президентові Панами раді боротися із засиллям щурів в країні за допомогою протизаплідних засобів.
Інші пояснювали цю поведінку Герцога тим, що старина, судячи з усього, рушив розумом, - і були неправі. Просто йому занадто дорого обійшовся друге розлучення: і сам факт, і супроводили йому цілком огидні обставини остаточно вибили у Герцога грунт з-під ніг. Грунт ця сама - як він зрозумів, розсудливо розміркувавши, а час для здорового роздуми, як і відповідне роз положення духу, раптом з'явилося, коли перервалося звичний плин сімейно-академічного існування, - і без того давно вже не була непорушною: розміняв шостий десяток; два спочатку щасливих, але розпалися шлюбу - від кожного по дитині; якісь ще жінки, як і дружини, привласнили собі не гірші частинки його душі; приятелі, за рідкісними винятками опинилися або зрадниками, або нудними кретинами; академічна кар'єра, блискуче почалася, - дисертацію Мозеса Герцога «Романтизм і християнство» перевели на ряд мов, - але поступово згасла під купою списаного паперу, яку так і не судилося перетворитися на книгу, що дає відповіді на насущні для західної людини питання.
Мабуть що, Герцог писав свої листи саме з метою знову стати на мало-мальськи твердий грунт - вони служили йому як би ниточками, простягнутими у всіляких напрямках до різних епох, ідеям, соціальним інститутам, людям ... Своїм натягом ці ниточки більш-менш фіксували, визначали положення Герцога в світобудові, затверджували його, Мозеса Герцога, особистість перед обличчям нестримної ентропії, замах нашому столітті на духовну, емоційну, інтелектуальну, сімейну, професійну і сексуальне життя людського індивіда,
Може бути, втім, все це йому тільки здавалося.
Не здавалася, але виразно проходила перед розумовим поглядом Герцога, складаючись у пам'яті з розрізнених епізодів і перетікають один в іншій сюжетів, подієва, фактична сторона його життя. На відміну від нашого героя, спробуємо відновити причинно-наслідкові зв'язки і тимчасову послідовність, почнемо з бекграунду .
Батько Мозеса, Іона Ісакович Герцог, жив у Петербурзі за підробленими документами купця першої гільдії, наповнять російський ринок цибулею з Єгипту. Процвітав він до тих пір, поки перед самою війною поліція не вивела його на чисту воду, а проте процесу палаша Герцог чекати не став і з родиною спішно перебрався до Канади, де благополуччю Герцогів настав кінець. Іона пробував себе в самих різних заняттях - від фермерства до бутлеггерства, - але всюди його переслідувало фатальне невезіння. Але ж потрібно було-таки годувати сім'ю, платити за житло, виводити в люди чотирьох дітей - Мозеса, двох його братів і сестру. Лише під кінець життя Іона Герцог якось встав на ноги і влаштувався в Чикаго.
Зі світу жебраків, переважно єврейських кварталів, де ідиш чувся набагато частіше англійської, Мозес проторував собі шлях до університету. Після закінчення університету він мав славу - так, власне, і був - багатообіцяючим молодим спеціалістом. Незабаром одружився на Дейзі, яка народила йому сина Марко. Замкнувшись на зиму з молодою дружиною в сільській глушині. Герцог закінчив свою працю «Романтизм і християнство», який здійснив майже сенсацію в наукових колах.
Але потім з Дейзі якось не заладилося, вони розійшлися, і Герцог став тижні мотатися з Філадельфії, де читав свій курс, в Нью-Йорк побачитися з сином. У Філадельфії тим часом в його житті утворилася зворушлива, невимоглива, ніжна і досить забавна японка соно, а трохи згодом - Маделін.

Завантажити цю роботу безкоштовно

Пролистати роботу: 1  2  3 
Інше на тему: Переказ скорочено Герцог (Сол Беллоу)

BR.com.ua © 1999-2019 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок