Загрузка...
Головна Головна -> Інше українською -> Література -> Переказ скорочено Ніс (Микола Васильович Гоголь)

Загрузка...

Переказ скорочено Ніс (Микола Васильович Гоголь)

Назва:
Переказ скорочено Ніс (Микола Васильович Гоголь)
Тип:
Інше
Мова:
Українська
Розмiр:
2,58 KB
Завантажень:
228
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0
Загрузка...
Скачати цю роботу безкоштовно
Короткий переказ твору Ніс (Микола Васильович Гоголь)
Описане пригода, за свідченням оповідача, сталося в Петербурзі, березня 25 числа. Цирульник Іван Якович, откушівая вранці свіжого хліба, випеченого його дружиною Параскою Йосипівною, знаходить у ньому ніс. Спантеличений цим нездійсненних подією, дізнавшись ніс колезького асесора Ковальова, він марно шукає способи позбутися від своєї знахідки. Нарешті він кидає його з Ісакіївського мосту і, проти всякого очікування, затримується квартальним наглядачем з великими бакенбардами. Колезький асесор ж Ковальов (більше любив іменуватися майором), прокинься тим же вранці з наміром оглянути схопилися недавно на носі прищик, не виявляє і самого носа. Майор Ковальов, що має необхідність в пристойній зовнішності, бо мета його приїзду в столицю йому потрібний місця в якому -небудь видному департаменті і, можливо, одруження (з нагоди чого він у багатьох будинках знайомий з дамами: Чехтиревой, статской радницею, Пелагеєю Григорівною Подточіной, штаб-офіцерші), - відправляється до обер-поліцмейстера, але на шляху зустрічає власний свій ніс ( одягнений, втім, в шитий золотом мундир і капелюх з плюмажем, яка викриває в ньому статського радника). Ніс сідає в карету і відправляється в Казанський собор, де молиться з видом найбільшою побожності.
Майор Ковальов, спочатку торопіючи, а потім і називаючи прямо ніс личить йому ім'ям, не досягає успіху в своїх намірах і, відвернувшись на даму в капелюшку, легкої, як тістечко, втрачає непоступливого співрозмовника. Не знайшовши вдома обер-поліцмейстера, Ковальов їде в газетний експедицію, бажаючи дати оголошення про пропажу, але сивий чиновник відмовляє йому («Газета може втратити репутацію») і, повний співчуття, пропонує понюхати тютюнцю, ніж абсолютно засмучує майора Ковальова. Він відправляється до приватного приставу, але застає того в розташуванні поспати після обіду і вислуховує роздратовані зауваження з приводу «всяких майорів», котрі тягаються чортзна-де, і про те, що пристойній людині носа не відірвуть. Прийшовши додому, засмучений Ковальов обмірковує причини дивної пропажі і вирішує, що виною всьому штаб-офіперша Подточіна, з дочкою якої він не поспішав одружуватися, і вона, вірно з помсти, найняла якихось бабок-колодовок. Раптове явище поліцейського чиновника, який приніс загорнутий в папірець ніс і оголосив, що той був перехоплений по дорозі до Риги з фальшивим пашпорт, - валить Ковальова в радісне безпам'ятство.
Проте радість його передчасна: ніс не пристає до колишнього місця. Покликаний доктор не береться приставити ніс, запевняючи, що буде ще гірше, і спонукає Ковальова помістити ніс в банку зі спиртом і продати за порядні гроші. Нещасний Ковальов пише штаб-офіцерші Подточіной, дорікаючи, погрожуючи і вимагаючи негайно повернути ніс на місце. Відповідь штаб-офіцерші викриває повну її невинність, бо являє таку ступінь нерозуміння, яку не можна уявити навмисне.
Між тим по столиці поширюються і обростають багатьма подробицями чутки: кажуть, що рівно в три ніс колезького асесора Ковальова прогулюється по Невському, потім - що він знаходиться в магазині Юнкера, потім - в Таврійському саду; до всіх цих місцях стікається багато народу, і заповзятливі спекулятори вибудовують лавочки для зручності спостереження. Так чи інакше, але 7 квітня числа ніс опинився знову на своєму місці. До щасливому Ковальову є цирульник Іван Якович і голить його з найбільшою обережністю і збентеженням. В один день майор Ковальов встигає усюди: і в кондитерську, і в департамент, де шукав місця, і до приятеля свого, теж колезькому асесора або майору, зустрічає на шляху штаб-офіцерші Подточіну з дочкою, у бесіді з якими грунтовно нюхає тютюн.
Опис його щасливого настрою переривається раптовим визнанням автора, що в історії цієї є багато неправдоподібного і що особливо дивно, що знаходяться автори, що беруть подібні сюжети. А по декількох міркуванні автор все ж заявляє, що події такі рідко, але все ж трапляються.
Загрузка...

Завантажити цю роботу безкоштовно
Інше на тему: Переказ скорочено Ніс (Микола Васильович Гоголь)

BR.com.ua © 1999-2018 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок