Загрузка...
Головна Головна -> Інше українською -> Література -> Переказ скорочено Стрибуха (Антон Павлович Чехов)

Загрузка...

Переказ скорочено Стрибуха (Антон Павлович Чехов)

Назва:
Переказ скорочено Стрибуха (Антон Павлович Чехов)
Тип:
Інше
Мова:
Українська
Розмiр:
3,10 KB
Завантажень:
21
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0
Загрузка...
Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2 
Короткий переказ твору Стрибуха (Антон Павлович Чехов)
Осип Іванович Димов, титулярний радник і лікар тридцяти одного року, служить у двох лікарнях одночасно: ординатором і прозектором. З дев'ятої години ранку і до полудня приймає хворих, потім їде розкривати трупи. Але його доходів ледве вистачає на покриття витрат дружини - Ольги Іванівни, двадцяти двох років, схибленої на таланти і знаменитостей в художньої та артистичному середовищі, яких вона щодня приймає в будинку. Пристрасть до людей мистецтва підігрівається ще тим, що вона сама трохи співає, ліпить, малює і володіє, як стверджують друзі, недопроявленним талантом у всьому відразу. Серед гостей будинку виділяється пейзажист і анімаліст Рябовскій - «білявий молодий чоловік, років двадцяти п'яти, що мав успіх на виставках і продав свою останню картину за п'ятсот рублів» (що дорівнює річному доходу від приватної практики Димова).
Димов обожнює дружину. Вони познайомилися, коли він лікував її батька, чергуючи ночами біля нього. Вона теж любить його. У Димові «щось є», - говорить вона друзям: «Скільки самопожертви, щирого уболівання!» «... В ньому є щось сильне, могутнє, ведмеже», - говорить вона гостям, на зразок пояснюючи, чому вона, артистична натура , вийшла за такого «дуже звичайного і нічим не чудової людини». Димов (вона не кличе чоловіка інакше як на прізвище, часто додаючи: «Дай я потисну твою чесну руку!» - Що видає в ній відгомін тургеневского «емансипе») виявляється в становищі не те чоловіка, не те слуги. Вона так і називає його: «Мій любий метрдотель!» Димов готує закуски, мчить за нарядами для дружини, яка проводить літо на дачі з друзями. Одна сцена являє верх чоловічого приниження Димова: приїхавши після важкого дня на дачу до дружини і привізши з собою закусок, мріючи повечеряти, відпочити, він тут же вирушає на поїзді в ніч назад, бо Ольга має намір на наступний день прийняти участь у весіллі телеграфіста і не може обійтися без пристойної капелюшки, плаття, квітів, рукавичок.
Ольга Іванівна разом з художниками проводить залишок літа на Волзі. Димов залишається працювати і посилати дружині гроші. На пароплаві Рябовскій зізнається Ользі в коханні, вона стає його коханкою. Про Димові намагається не згадувати. «Справді: що Димов? Чому Димов? яке їй діло до Димова? »Але скоро Ольга надокучає Рябовскому; він з радістю відправляє її до чоловіка, коли їй набридає життя в селі - в брудній хаті на березі Волги. Рябовскій - чеховський тип «нудьгує» художника. Він талановитий, але ледачий. Іноді йому здається, що він досяг межі творчих можливостей, але іноді працює без відпочинку і тоді - створює щось значне. Він здатний жити тільки творчістю, і жінки для нього не багато значать.
Димов зустрічає дружину з радістю. Вона не вирішується зізнатися у зв'язку з Рябовскім. Але приїжджає Рябовскій, і їхній роман мляво триває, викликаючи в ньому нудьгу, в ній - нудьгу і ревнощі. Димов починає здогадуватися про зраду, переживає, але не подає виду і працює більше, ніж раніше. Одного разу він говорить, що захистив дисертацію і йому, можливо, запропонують приват-доцентуру по загальній патології. За його обличчю видно, що «якби Ольга Іванівна розділила з ним його радість і торжество, то він пробачив би їй все, [...] але вона не розуміла, що означає приват-доцентура і загальна патологія, до того ж боявся спізнитися в театр і нічого не сказала ». У будинку з'являється колега Димова Коростельов, «маленький стрижений чоловічок з пом'ятим обличчям»; з ним Димов проводить весь вільний час в незрозумілих для дружини вчених розмовах.
Відносини з Рябовскім заходять у глухий кут. Одного разу в його майстерні Ольга Іванівна застає жінку, очевидно, його коханку і вирішує порвати з ним. У цей час чоловік заражається дифтеритом, висмоктуючи плівки у хворого хлопчика, чого він, як лікар, не зобов'язаний робити. За ним доглядає Коростельов. До хворого запрошують місцеве світило, доктора Шрека, але він не може допомогти: Димов безнадійний.
Загрузка...

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2 
Інше на тему: Переказ скорочено Стрибуха (Антон Павлович Чехов)

BR.com.ua © 1999-2018 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок