Головна Головна -> Інше українською -> Література -> Переказ скорочено Молоді роки короля Генріха IV (Генріх Манн)

Переказ скорочено Молоді роки короля Генріха IV (Генріх Манн)

Назва:
Переказ скорочено Молоді роки короля Генріха IV (Генріх Манн)
Тип:
Інше
Мова:
Українська
Розмiр:
16,35 KB
Завантажень:
78
Оцінка:
 
поточна оцінка 3.0

Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9 
Короткий переказ твору Молоді роки короля Генріха IV (Генріх Манн)
XVI століття. Генріх, хлопчик із знатної французької сім'ї, що виріс в глухому Беарну, пройшовши через небезпеки Варфоломіївської ночі, випробування та інтриги, стає королем Франції Генріхом IV.
Частина I. Піренеї
Хлопчика звали Генріх. Мати доручила Генріха турботам родички і вихователя, щоб син ріс, як ростуть діти в народі. Він жив у замку Коаррац, а місцевість називалася Беарн. Коли помер його дід, старий Генріх д'Альбре, мати покликала його додому, в По, де тримали маленький двір. Старий д'Альбре, сільський государ, володів схилом Піренеїв з усім, що там росло і множилося. Він іменувався королем Наварри. Франція була розколота надвоє католиками і протестантами. По всій країні грабували і вбивали в ім'я обох ворогуючих вер. Старий д'Альбре був католик без крайнощів, він спокійно дозволяв слухати протестантські проповіді. Головним для нього було не допустити, щоб король Франції забрав у свої руки занадто велику владу.
Після смерті старого його дочка Жанна стала королевою Наваррської. Її чоловік, Антуан Бурбон, був генералом французького короля. Велику частину часу він проводив у походах. Жанна любила його, поки він не почав заводити коханок, але не покладала на нього великих надій. Мати Жанни д'Альбре доводилася рідною сестрою королеві Франції Франциску I. Жаннa стала королевою, але їй цього вже не вистачало. Хоча у нині царюючого короля Франції з дому Валуа залишалося ще чотири сини, честолюбна Жанна передрікала своєму синові Генріху незвичайну долю. В один прекрасний день Жанна обійняла сина Генріха та дочка Катрін і повідомила, що скоро вони відправляються до Парижа. Перед подорожжю королева перейшла в протестантську віру. Це посилило вплив нової релігії. Перед від'їздом до Парижа мати розповіла Генріху про королеви-матері, Катерині Медичі, яку Жанна ненавиділа. На вісімнадцятий день шляху вони переправилися через Луару, щоб зупинитися в замку Сен-Жермен, де жила королева-мати.
Відразу після приїзду Генріх зустрівся з юним королем Карлом IX і принцами - старшим, Генріхом, якого називали монсеньйором, і молодшим, д, Алансон.Незабаром він познайомився з принцесою Маргаритою Валуа, яка справила на нього незабутнє враження. Катерина Медічі запропонувала Жанні «відкупити» у неї її віру, але зрозумівши, що Жанна непохитність, вирішила подружитися з нею. Королева-мати не звертала уваги навіть на протестантські проповіді, які Жанна влаштовувала в палаці. Замість того, щоб висловити недовіру Жанні, королева запропонувала об'єднатися проти ворогів. Найбільшу небезпеку для правлячого дому представляли Гізи. Їх багата Лотарінгська гілку притязал Французький престол і користувалися підтримкою Філіпа Іспанського. Бідних Бурбонів королева не брала до уваги.Вона й сама сподівалася на допомогу іспанського короля. Жанна в усьому йшла назустріч королеві Катерині. Цього самопожертви вимагали від Жанни інтереси її сина і віри.
Генріх став главою зграї, в якій опинилося все молоде покоління двору, включаючи короля і принців. Вбравшись у ряси, вони вривалися на важливі збори і заважали закоханим. Катерина дізналася про це, коли зграя увірвалася до неї верхи на ослах на чолі з Генріхом Бурбоном. Незабаром Жанні було запропоновано залишити двір. Генріха залишили з батьком, щоб зробити з нього католика. Перед від'їздом Жанна заборонила хлопчику ходити на месу. Генріха віддали в Наваррській коледж, саму аристократичну школу Парижа. Монсеньйор і молодший з Гизов теж відвідували його. Обидва були тезками принца Наваррського, і їх звали «три Генріха». Жанна затіяла відкриту міжусобну війну. Протестантські війська повів її дівер Конде. Генріх терпляче зносив покарання, лише б не ходити до служби Божої. Він упирався з березня і здався першого червня. Батько сам повів його на месу. Жанна програла і була змушена тікати на південь, у свою країну, вислизнувши при цьому від генерала Монлюка, якого Катерина відправила за нею в погоню.

Завантажити цю роботу безкоштовно

Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9 
Інше на тему: Переказ скорочено Молоді роки короля Генріха IV (Генріх Манн)

BR.com.ua © 1999-2019 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок