Головна Головна -> Інше українською -> Література -> Переказ скорочено 1984 (Джордж Оруелл)

Переказ скорочено 1984 (Джордж Оруелл)

Назва:
Переказ скорочено 1984 (Джордж Оруелл)
Тип:
Інше
Мова:
Українська
Розмiр:
4,22 KB
Завантажень:
500
Оцінка:
 
поточна оцінка 3.7


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2 
Короткий переказ твору 1984 (Джордж Оруелл)
Дія відбувається в 1984 р. в Лондоні, столиці Злітною смуги номер один, провінції Океанії. Вінстон Сміт, невисокий миршавий чоловік тридцяти дев'яти років збирається почати вести щоденник в старовинній товстої зошити, нещодавно купленої в крамниці старістю. Якщо щоденник виявлять, Вінстона чекає смерть або двадцять п'ять років каторжного табору. У його кімнаті, як у будь-якому житловому чи службовому приміщенні, в стіну вмонтовано телеекран, цілодобово працює і на прийом, і на передачу. Поліція думок підслуховує кожне слово і спостерігає за кожним рухом. Всюди розклеєні плакати: величезна обличчя людини з густими чорними вусами, з очима, спрямованими прямо на дивиться. Підпис говорить: «Старший Брат дивиться на тебе».
Уїнстон хоче записати свої сумніви в правильності вчення партії. Він не бачить в навколишньому його убогій житті нічого схожого на ідеали, до яких прагне партія. Він ненавидить Старшого Брата і не визнає гасел партії «Війна - це мир, свобода - це рабство, незнання - сила». Партія наказує вірити тільки їй, а не власним очам і вухам. Уїнстон пише у щоденнику: «Свобода - це можливість сказати, що двічі два - чотири». Він усвідомлює, що робить мислепреступленіе. Мислепреступніка неминуче чекає арешт, його знищують, або, як прийнято говорити, розпилюють. Сім'я стала придатком поліції думок, навіть дітей вчать стежити за батьками і доносити на них.Доносять один на одного сусіди і товариші по службі.
Уїнстон працює у відділі документації в міністерстві правди, відає інформацією, освітою, дозвіллям і мистецтвами. Там шукають і збирають друковані видання, що підлягають знищенню, заміні або переробці, якщо що містяться в них цифри, думки або прогнози не збігаються з сьогоднішніми.Історію вишкрібають, як старий пергамент, і пишуть заново - стільки разів, скільки потрібно. Потім про підчистка забувають, і брехня стає правдою.
Уїнстон згадує про двохвилинці ненависті, що проходила сьогодні в міністерстві. Об'єкт для ненависті незмінний: Голдстейн, у минулому один із керівників партії, що встав потім на шлях контрреволюції, засуджений до смерті і таємниче зник. Тепер він перший зрадник і відступник, винуватець всіх злочинів і шкідництві. Всі ненавидять Голдстейн, спростовують і висміюють його вчення, але вплив його анітрохи не слабшає: щодня ловлять шпигунів і шкідників, що діють за його вказівкою. Кажуть, він командує Братством, підпільною армією ворогів партії, говорять і про жахливу книзі, зведенні усіляких єресей; у неї немає назви, її називають просто "книга".
На двохвилинці присутній О'Брайен, чиновник, що займає дуже високий пост.Дивний контраст між його м'якими жестами і зовнішністю боксера-важкоатлета, Уїнстон давно підозрює, що О'Брайен не цілком політично правовірності, і дуже хоче з ним заговорити. У його очах Уїнстон читає розуміння і підтримку. Одного разу він навіть чує уві сні голос О'Брайена: «Ми зустрінемося там, де немає темряви». На зборах Уїнстон часто ловить на собі погляди темноволосої дівчата з відділу літератури, яка голосніше за всіх кричить про свою ненависть до Голдстейн. Уїнстон думає, що вона пов'язана з поліцією думок.
Блукаючи по міських нетрях, Уїнстон випадково опиняється біля знайомої лавки старістю і заходить у неї. Господар, містер Чаррінгтон, сивий сутулий старий в окулярах, показує йому горницю: там стоїть старовинні меблі, на стіні висить картина, там є камін і немає телеекрану. На зворотному шляху Уїнстон зустрічає ту ж саму дівчину. Він не сумнівається, що вона стежить за ним. Несподівано дівчина передає йому записку з освідченням у коханні. Вони крадькома обмінюються кількома словами в їдальні і в натовпі. Вперше в житті Уїнстон упевнений, що перед ним співробітник поліції думок.
Уїнстона поміщають у в'язницю, потім перевозять до міністерства любові, в камеру, де ніколи не вимикають світло. Це місце, де немає темряви.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2 Інше на тему: Переказ скорочено 1984 (Джордж Оруелл)

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок