Головна Головна -> Інше українською -> Література -> Переказ скорочено Зірка і смерть Хоакіна Мур'єти (Пабло Неруда)

Переказ скорочено Зірка і смерть Хоакіна Мур'єти (Пабло Неруда)

Назва:
Переказ скорочено Зірка і смерть Хоакіна Мур'єти (Пабло Неруда)
Тип:
Інше
Мова:
Українська
Розмiр:
3,39 KB
Завантажень:
185
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0

Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2 
Короткий переказ твору Зірка і смерть Хоакіна Мур'єти (Пабло Неруда)
Дія відбувається в рр.. Хор починає розповідь про славне розбійника Хоакіна Мур'єти, привид якого досі витає над Каліфорнією, вільному чилійців, що загинув на чужині. Хлопчики-газетярі викрикують новини: в Каліфорнії золота лихоманка. Ваблений далеким міражем, в порту Вальпараїсо з усіх кінців країни стікаються юрби людей, спраглих відправитися на благодатний край, де живуть ситно і в теплі. На сцені споруджується бригантина, піднімають вітрила. Митник Адальберто Рейес вимагає з Хуана трипалого купу всіляких довідок, але колишньому шахтарю не складає труднощів загітувати завзятого служаку плисти разом з усіма на копальні в Каліфорнію добувати золото. Трипалий супроводжує Хоакіна Мур'єти, при якому він за дядька і провідника. Цей юнак на замісу ватажок, пояснює він тепер уже колишньому митнику. Разом з Хоакіном ділив він до цієї пори бідняцьку долю, бідняцький хліб і бідняцькі стусани.
Хор розповідає про те, як під час шляху по морю об'їждчик коней Хоакін Мурьєта заарканив селянку Терес. Тут же, на кораблі відбувається їхнє весілля.
Поки на палубі йде буйний кутеж, і грубе веселощі схоже на сліпий виклик смерті, з ілюмінатора каюти чується любовний діалог молодят, поглинених своїм щастям. (Мурьєта протягом вистави так і не з'явиться на сцені, тільки показується його силует або профіль, звернений до горизонту . Невидимим персонажем залишиться і Тереса.)
Панорама Сан-Франциско 1850 Чилійці першими прибули на світ багатства, шалих грошей, стверджує хор. У таверні «заваруха» мало не відбувається сутичка з'явилися на заробітки латиноамериканців, серед яких і Рейес з трипалий, і рейнджерів у техаських капелюхах, озброєних револьверами, але на цей раз обходиться без кровопролиття.
Коли розперезалися янкі нарешті прибираються геть, з'являється одягнений у все чорне Вершник з звісткою про те, що Сакраменто вбили два десятки чилійців і кілька мексиканців, а все тому, що янкі ставляться до них, як до негрів, не бажають визнавати їх права. Проте відвідувачі недовго засмучуються, кутеж триває, виступають співачки, демонструють стриптиз. Кабальєро шахрай дурить клієнтів фокусами з капелюхом, але ось у справу втручаються підспівувачі, і відвідувачі змушені покласти в капелюх належать їм годинники та ланцюгів. Зібравши видобуток, фокусник зникає, тут ошукані спохвачуються і збираються наздогнати і провчити шахрая. Але з'являється група Балахонов, розмахуючи револьверами, вони б'ють присутніх, громлять таверну.
Коли справа скінчено, один із грабіжників скидає накидку, це Кабальєро шахрай, який розплачується з підручними вкраденими речами. Хор описує тяжкий дбайливої працю, яким займається Мурьєта. Хоакін мріє добути багато золота і, повернувшись на батьківщину, роздати його незаможним. Але знову на сцені група Балахонов, що замишляють розв'язати терор проти чужинців. Біла раса понад усе! Біляві хорти з Каліфорнії, як вони себе називають, влаштовують напади на селища старателів. В один з таких набігів погромники, серед яких і Кабальєро шахрай, вриваються в будинок Мурьети, гвалтують і вбивають Терес. Повернувшись з копальні, Хоакін клянеться над неживим тілом дружини помститися за неї і покарати вбивць. З цього дня Хоакін стає розбійником.
Мурьєта, що скаче на коні помсти, тримає в страху всю округу, вершить розправу над білими грінго, що творять беззаконня і наживаються на злочинах. Рейес і Трипалий, як і деякі інші чилійці, вирішують приєднатися до грізного розбійника, віддати відплата за пролиту кров братів. Навколо Хоакіна збирається загін месників.
Бандити під проводом трипалого нападають на диліжанс, в якому випливають сім пасажирів, серед них і жінки. Вони вчиняють розправу над Кабальєро шахраєм, що намагаються приховати мішки з золотом, інших же подорожніх відпускають, а золото роздають місцевим жителям. Група Борзих натикається на Кабальєро шахрая, який в якій вже раз виходить живим з переробки.

Завантажити цю роботу безкоштовно

Пролистати роботу: 1  2 
Інше на тему: Переказ скорочено Зірка і смерть Хоакіна Мур'єти (Пабло Неруда)

BR.com.ua © 1999-2019 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок