Головна Головна -> Інше українською -> Література -> Переказ скорочено Архіпелаг ГУЛАГ (Олександр Солженіцин)

Переказ скорочено Архіпелаг ГУЛАГ (Олександр Солженіцин)

Назва:
Переказ скорочено Архіпелаг ГУЛАГ (Олександр Солженіцин)
Тип:
Інше
Мова:
Українська
Розмiр:
43,33 KB
Завантажень:
147
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0

Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20 
Короткий переказ твору Архіпелаг ГУЛАГ (Олександр Солженіцин)
ЧАСТИНА 1. ТЮРЕМНА ПРОМИСЛОВІСТЬ
В епоху диктатури і оточені з усіх боків ворогами, ми іноді виявляли непотрібну м'якість, непотрібну м'якосердий.
Криленко, мова на процесі «Промпартії»
Глава 1. Арешт
Ті, хто їдуть Архіпелагом управляти - потрапляють туди через училища МВС. Ті, хто їдуть Архіпелаг охороняти - призиваються через військкомати. А ті, хто їдуть туди вмирати, повинні пройти неодмінно і єдино - через арешт.
Традиційний арешт - це нічний дзвінок, квапливі збори і багатогодинної обшук, під час якого немає нічого святого. Нічний арешт має перевагу раптовості, ніхто не бачить, скількох відвезли за ніч, але це не єдиний його вид. Арешти розрізняються за різними ознаками: нічні і денні; домашні, службові, шляхові; первинні і повторні; розчленовані і групові, і ще десяток категорій. Органи частіше за все не мали підстав для арешту, а лише досягали контрольної цифри. Люди, що мали сміливість бігти, ніколи не ловилися і не залучалися, а ті, хто залишалися чекати справедливості, отримували термін.
Майже всі трималися малодушно, безпорадно, приречено. Загальна невинність породжує і загальне бездіяльність. Іноді головне почуття арештованого - полегшення і навіть радість, особливо під час арештних епідемій. Священика, батька Іраклія, 8 років ховали парафіяни. Від цього життя священик так змучився, що під час арешту співав хвалу Богові. Були люди, справді політичні, які мріяли про арешт. Віра Рибакова, студентка соціал-демократка, йшла у в'язницю з гордістю і радістю.
Глава 2. Історія нашої каналізації
Один з перших ударів диктатури припав до кадетів. У кінці листопада 1917 партія кадетів була оголошена поза законом, і почалися масові арешти. Ленін проголосив єдину мету «очищення землі російської від будь-яких шкідливих комах». Під широке визначення комах потрапляли практично всі соціальні групи. Багатьох розстрілювали, не довівши до тюремної камери. Не рахуючи придушення знаменитих заколотів (Ярославський, Муромський, Рибінський, Арзамаський), деякі події відомі тільки по одній назві - наприклад, Колпінскій розстріл у червні 1918. Слідом за кадетами почалися арешти есерів і соціал-демократів. У 1919 році розстрілювали за списками і просто саджали у в'язницю інтелігенцію: всі наукові кола, всі університетські, всі художні, літературні та всю інженерію.
З січня 1919 року була розширена продрозкладка, це викликало опір села і дало рясний потік заарештованих протягом двох років. З літа 1920 на Соловки відправляють безліч офіцерів. У 1920-21 відбувається розгром тамбовського селянського повстання під керівництвом Союзом Трудового селянства. У березні 1921 на острови Архіпелагу були відправлені матроси повсталого Кронштадта, а влітку був заарештований Громадський Комітет Сприяння Голодуючим. У тому ж році вже практикувалися і арешти студентів за «критику порядків». Тоді ж розширилися арешти соціалістичних інопартійцев.
Навесні 1922 року Надзвичайна Комісія з боротьби з контрреволюцією та спекуляцією вирішила втрутитися у церковні справи. Був заарештований патріарх Тихон і проведені два гучних процесу з розстрілами: в Москві - розповсюджувачів патріаршого відозви, в Петрограді - митрополита Веніаміна, який заважав переходу церковної влади до жівоцерковніков. Були заарештовані митрополити та архієреї, а за великою рибою йшли косяки дрібної - протоієрей, ченці і диякони. Всі 20-і і 30-і роки садили ченці, черниці, церковні активісти і просто віруючі миряни.
Всі 20-і роки тривало виловлювання уцілілих білих офіцерів, а також їхніх матерів, дружин і дітей. Виловлювалися також всі колишні державні чиновники. Так лилися потоки «за приховування соцпроісхожденія» і за «колишнє соцположеніе». З'являється зручний юридичний термін: соціальна профілактика. У Москві починається планомірна чистка - квартал за кварталом.
З 1927 року повним ходом пішла робота з викриття шкідників. У інженерської середовищі пройшла хвиля арештів. Так у кілька років зламали хребет російської інженерії, яка складала славу нашої країни.

Завантажити цю роботу безкоштовно

Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20 
Інше на тему: Переказ скорочено Архіпелаг ГУЛАГ (Олександр Солженіцин)

BR.com.ua © 1999-2019 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок