Головна Головна -> Інше українською -> Література -> Переказ скорочено Над прірвою в житі (Джером Селінджер)

Переказ скорочено Над прірвою в житі (Джером Селінджер)

Назва:
Переказ скорочено Над прірвою в житі (Джером Селінджер)
Тип:
Інше
Мова:
Українська
Розмiр:
4,48 KB
Завантажень:
478
Оцінка:
 
поточна оцінка 4.2

Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2 
Короткий переказ твору Над прірвою в житі (Джером Селінджер)
Сімнадцятирічний Холден Колфілд, що знаходиться в санаторії, згадує "ту божевільну історію, яка сталася зі мною на Різдвом», після чого він «мало не віддав кінці", довго хворів, а тепер ось проходить курс лікування і незабаром сподівається повернутися додому.
Його спогади починаються з того самого дня, коли він пішов з Пенсі, закритою середньої школи в Егерстауні, штат Пенсільванія. Власне пішов він не по своїй волі - його відрахували за академічну неуспішність - з дев'яти предметів в ту чверть він завалив п'ять. Положення ускладнюється тим, що Пенсі - не перша школа, яку залишає юний герой. До цього він вже кинув Елктон-хілл, оскільки, на його переконання, «там була одна суцільна липа». Втім, відчуття того, що навколо нього «липа» - фальш, удавання і показуха, - не відпускає Колфілда протягом усього роману. І дорослі, і однолітки, з якими він зустрічається, викликають в ньому роздратування, але й одному йому залишатися під силу.
Останній день у школі рясніє конфліктами. Він повертається в Пенсі з Нью-Йорка, куди їздив у якості капітана фехтувальної команди на матч, який не відбувся з його вини - він забув у вагоні метро спортивне спорядження. Сусід по кімнаті Стредлейтер просить його написати за нього твір - описати будинок або кімнату, але Колфілд, люблячий робити все по-своєму, оповідає про бейсбольною рукавичці свого покійного брата Аллі, який списав її віршами і читав їх під час матчів. Стредлейтер, прочитавши текст, ображається на відхилився від теми автора, заявляючи, що той підклав йому свиню, а й Колфілд, засмучений тим, що Стредлейтер ходив на побачення з дівчиною, яка подобалася і йому самому, не залишається в боргу. Справа закінчується бійкою і розбитим носом Колфілда.
Опинившись в Нью-Йорку, він розуміє, що не може з'явитися додому і повідомити батькам про те, що його виключили. Він сідає у таксі і їде в готель. По дорозі він задає свій улюблений питання, яке не дає йому спокою: «Куди діваються качки в Центральному парку, коли озеро замерзає?» Таксист, зрозуміло, здивований питанням і цікавиться, чи не сміється над ним пасажир. Але той і не думає знущатися, втім, питання щодо качок, скоріше, прояв розгубленості Холдена Колфілда перед складністю навколишнього світу, ніж інтерес до зоології.
Цей світ і гнітить його, і притягує. З людьми йому важко, без них - нестерпно. Він намагається розважитися в нічному клубі при готелі, але нічого доброго з цього не виходить, та й офіціант відмовляється подати йому спиртне як неповнолітньому. Він відправляється в нічний бар в Грінвіч-Віллідж, де любив бувати його старший брат Д. Б., талановитий письменник, що спокусився великими гонорарами сценариста в Голлівуді. По дорозі він задає питання про качок чергового таксистові, знову не отримуючи зрозумілої відповіді. У барі він зустрічає знайому Д. Б. з якимсь моряком. А ця дівчина викликає в ньому таку неприязнь, що він скоріше залишає бар і вирушає пішки в готель.
Ліфтер готелю цікавиться, чи не бажає він дівчинку - п'ять доларів на час, п'ятнадцять на ніч. Холден домовляється «на час», але коли дівиця з'являється в його номері, не знаходить у собі сил розлучитися зі своєю цнотою. Йому хочеться поговорити з нею, але вона прийшла працювати, а якщо клієнт не готовий відповідати, вимагає з нього десять доларів. Той нагадує, що договір був щодо п'ятірки. Та віддаляється і незабаром повертається з ліфтером. Чергова сутичка закінчується черговою поразкою героя.
На ранок він домовляється про зустріч з Саллі Гейс, залишає негостинний готель, здає валізи в камеру схову і починає життя бездомного. У червоній мисливської шапці задом наперед, купленої в Нью-Йорку в той злощасний день, коли він забув у метро фехтувальне спорядження, Холден Колфілд тиняється по холодних вулицях великого міста. Відвідування театру з Саллі не приносить йому радості. П'єса здається безглуздою, публіка, що захоплюється знаменитими акторами Ланта, кошмарною. Супутниця теж дратує його все більше і більше.

Завантажити цю роботу безкоштовно

Пролистати роботу: 1  2 
Інше на тему: Переказ скорочено Над прірвою в житі (Джером Селінджер)

BR.com.ua © 1999-2019 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок