Загрузка...
Головна Головна -> Інше українською -> Література -> Переказ скорочено Учні Ісуса (Леонгард Франк)

Загрузка...

Переказ скорочено Учні Ісуса (Леонгард Франк)

Назва:
Переказ скорочено Учні Ісуса (Леонгард Франк)
Тип:
Інше
Мова:
Українська
Розмiр:
4,61 KB
Завантажень:
205
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0
Загрузка...
Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2 
Короткий переказ твору Учні Ісуса (Леонгард Франк)
Події роману ставляться до 1946 р. і розгортаються в Вюрцбурзі-на-Майні, зруйнованому американською авіацією після того, як есесівське командування, не рахуючись з волею безсилого населення, відхилило вимогу американців здати місто без бою і підписало наказ про оборону. Мало у кого залишилося житло. Люди в основному туляться в підвалах руїн.
Йоганна, дівчина-сирота двадцяти одного року, живе в занедбаному сарайчику для кіз, площею у три квадратних метри, що стоїть біля берега річки. Мати у неї померла давно, а батько - завзятий гітлерівець, чиїх переконань Йоганна ніколи не поділяла, повісився перед приходом американської армії, залишивши дочки лист, в якому ще раз зраджував її проклятью за відсутність у ній будь-якого патріотизму. Одного разу увечері біля річки вона знайомиться з американським солдатом Стівом. Молоді люди закохуються один в одного з першого погляду. Трохи пізніше, бачачи, що Иоганне нічим обігрівати свій сарайчик, Стів споруджує їй піч, чим невимовно чіпає дівчину. У ці ж дні вона, сама не своя від радості і здивування, вперше за останні п'ять років зустрічає подругу дитинства Рут Фардінгейм. Після смерті батьків дівчини, забитих палицями на площі, її. погнали в Аушвіц, а потім разом з двома іншими єврейками - до Варшави, в публічний будинок для німецьких солдатів. У ніч перед звільненням Варшави будинок був зруйнований бомбою, а більшість його мешканок загинуло. Інші ж наклали на себе руки. З Руфью не сталося ні того ні іншого, але виглядала вона, немов мертва. Через рік після закінчення війни їй нарешті вдалося дістатися до рідного міста, хоча вона не знала, навіщо туди йде, адже той, хто наказав убити її батьків, сказав їй, що її молодшого брата, семирічного Давида, теж убили.
Давид ж насправді залишився живий. Йому вже дванадцять років, і він полягає в суспільстві під назвою «Учні Ісуса». Його члени дбають про те, щоб надлишки, взяті ними у спекулянтів і просто заможних людей, потрапляли до рук самих незаможних городян. У суспільстві складаються одинадцять чоловік. Кожен з них взяв собі ім'я одного з апостолів Ісуса Христа. Дванадцятий хлопчик, син судового слідчого, в гніві покинув товариство, тому що не захотів називатися Іудою Іскаріот.
Йоганна кличе Давида, повідомляючи йому, що Рут повернулася, один ж його, на прізвисько Уж, присутній при цьому, біжить попередити про повернення дівчини її колишнього нареченого Мартіна, тепер молодого доктора. Мартін пропонує Рут, якій ніде жити, оселитися в нього. Зараз він живе в дерев'яній сторожці, де муляри колись зберігали свій інструмент. Людини, яка вбила батьків Рут, звуть Цвішенцаль. Під час війни він як член нацистської партії був начальником кварталу, а тепер став досить великим спекулянтом, його будинок знаходиться поза зоною руйнування. Одного разу ввечері «Учні Ісуса» за відсутності спекулянта забираються до нього в будинок, перевозять всі його запаси до себе в церковний підвал, одночасно службовець штабом, і складають повний список всіх товарів, вилучених у Цвішенцаля, який приколюють до воріт будівлі американської адміністрації. Вночі спекулянта заарештовують.
Все в місті знають про долю Рут, і багато хто не розуміють, навіщо вона повернулася. Мартіну присутність дівчини в його будинку загрожує неприємностями на роботі, аж до звільнення. Особливо нахабні випади по відношенню до Руфі дозволяють собі члени загону нацистської молоді під проводом колишнього есесівського унтер-офіцера Християна Шарфа.
Через два місяці життя в рідному місті Рут починає проявляти інтерес до життя. Вона відновлює свої заняття живописом. Серед її творів пейзажі, малюнки на теми концтабори і публічного будинку. Мартін хоче залишити місце в лікарні, одружитися з нею і переїхати в передмістя, в Спессарт, де нікому до них з Рут не буде діла. Дівчина, однак, категорично проти весілля. Вона любить Мартіна і саме тому не може собі уявити близькість з ним після всього того, що їй довелося перенести від чоловіків.
Її подрузі Иоганне непросто будувати свої відносини зі Стівом: занадто багато поділяє їхні народи.
Загрузка...

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2 
Інше на тему: Переказ скорочено Учні Ісуса (Леонгард Франк)

BR.com.ua © 1999-2018 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок