Головна Головна -> Інше українською -> Література -> Переказ скорочено В бурю (Олександр Серафимович)

Переказ скорочено В бурю (Олександр Серафимович)

Назва:
Переказ скорочено В бурю (Олександр Серафимович)
Тип:
Інше
Мова:
Українська
Розмiр:
1,78 KB
Завантажень:
41
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0

Скачати цю роботу безкоштовно
Короткий переказ твору В бурю (Олександр Серафимович)
На морі рибалять у човні дід Агафон і хлопчик Андрійко. Вони витягують рибу, що потрапила в мережі. Хлопчик ненавмисно випускає сазана в воду, за що дід боляче б'є його просмоленим мотузкою.
Андрійко - сирота. Коли його батько поїхав на Кубань і пропав, мати разом з маленьким Андрійком вирушила на пошуки. Взимку вона сильно змерзла і померла в хаті діда Агафона і його дружини, які дали притулок жінку з дитиною. Свої діти діда Агафона померли у про час епідемії. Дід з дружиною залишили хлопчика приймаком. Коли Андрійко було 4 роки, дружина Агафона померла. У 7 років Андрійко став допомагати старому рибалити.Агафон часто розповідав хлопчикові про те, що діється у глибині моря, які риби там плавають.
Все, що заробляли вони промислом, дід пропивав. Часто Агафон жорстоко карав хлопчика за непослух. Андрійко любив бувати у Спірідоніхі - куми Агафона. Вона годувала хлопчика пирогами. Андрійко скаржився на діда, який його бив. На це Спірідоніха відповідала: «Тобі ж на користь, дурник, - поб'є та пошкодує, тобі ж на користь вчить добру, а ти послухай та не супереч». «Бабка Спірідоніха була єдина людина, у якого Андрійко відчував себе тепло».
Андрійко злився на діда за побої і думав навіть втекти від нього: «Що я йому син, чи що, чи кріпак, що він лупить мене, ніж ні попадя? ... Піду в місто, наймуся в працівники або на березі в артіль стану тоню тягнути, нехай-но він без мене покрутить. Та дарма-то я не піду: проверну дірю в човні та заткну маленечко ганчіркою, а сам у степ, ляжу на кургані і буду дивитися. Ось відведе він, вода і вимиє ганчірку і стане він потопати. Стане потопати і закричить: «Андрійку, потопає. А я йому закричу: «Ага! ... а пам'ятаєш, як ти мене лупцював, ажно сорочку просік »...
Раптово дід наказує повертати до берега. Але вони не встигають, починається буря. Дід наказав викинути всю рибу, щоб човен був легше і її на вітрилі домчав до берега, але й це не допомагає. Андрейко стає страшно, він кричить і плаче. Дід посадив Андрійка на кермо і сказав, щоб той правил на вербу, а сам перехрестився і кинувся за борт. Човен пішов легше.
«Андрійко був весь охоплений захопленням від свідомості, що він врятований». Озирнувшись, він побачив чорніли у воді голову діда. «У Андрійка з поданням про діда з'єднувалося уявлення про сувору, ні перед чим не піддаються силі, і тепер вигляд цієї безпорадно піднімається і опускається разом з хвилями голови вразив його. Андрійко закричав пронизливим дитячим голосом: «Де-їдко! Де-їдко! ». Ковтаючи сльози, Андрійко повернув човен до діда тому в море, де «грізно йшли хвилі».

Завантажити цю роботу безкоштовно

Інше на тему: Переказ скорочено В бурю (Олександр Серафимович)

BR.com.ua © 1999-2019 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок