Головна Головна -> Інше українською -> Література -> Переказ скорочено Розумне тварина (Робер Мерль)

Переказ скорочено Розумне тварина (Робер Мерль)

Назва:
Переказ скорочено Розумне тварина (Робер Мерль)
Тип:
Інше
Мова:
Українська
Розмiр:
4,31 KB
Завантажень:
495
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2 
Короткий переказ твору Розумне тварина (Робер Мерль)
Сімдесяті роки нинішнього століття. Професор Севілла. давно і успішно вивчає дельфінів. Воістину дивні здатності цих тварин, а головне - їх розум, викликають загальний інтерес - як у цікавість публіки, так і у різних відомств. У Сполучених Штатах, де живе і працює професор Севілла, щорічно на дельфінологи витрачається п'ятсот мільйонів доларів. І серед організацій, які вкладають великі гроші у вивчення дельфінів, чимало тих, хто працює на війну.
Севілла намагається навчити дельфінів людської мови. Його роботу опікуються відразу два конкуруючих разведведомств; одне він умовно називає «блакитним», а інше - «зеленим». На його думку, одні стежать за ним з відтінком ворожості, інші - з відтінком доброзичливості. І хоча Севілла цікавиться виключно своєю роботою, природне почуття справедливості нерідко змушує його замислюватися над правильністю політики, що проводиться його країною і президентом. Особливо це стосується війни у В'єтнамі, яку США ведуть давно і безуспішно.
Обом відомствам відомий кожен крок професора, навіть як і з ким він займається любов'ю. Стеження за його особистим життям осібний але дратує професора: темпераментний Севілла, в жилах якого тече чимало південній крові, розлучений і часто заводить романи, сподіваючись зустріти жінку своєї мрії. Втім, схоже, нарешті це йому вдається: його теперішня асистентка Арлетт Лафей стає його коханої, а потім дружиною.
Крім міс Лафей, на станції Севілль працюють Пітер, Майкл, Боб, Сюзі, Лізбет і Меггі. Всі вони дуже різні: Пітер і Сюзі - прекрасні працівники; Майкла більше цікавить політика, він дотримується лівих поглядів і виступає проти війни у В'єтнамі, Меггі - вічна невдаха в особистому житті; Лізбет нарочито підкреслює свою незалежність, а Боб - таємний інформатор одного з відомств .
Професор Севілла домагається разючих успіхів: дельфін Іван починає говорити. Щоб Фа, як дельфін сам себе називає, не було самотньо, професор підсаджує до нього «дельфінку» Бессі, або, як вимовляє Фа, Бі. Несподівано Фа перестає говорити. Існування лабораторії поставлено під загрозу. Тоді Севілла застосовує до Івана метод «батога і пряника»: дельфінам дають рибу тільки тоді, коли Фа попросить її словами. Результат малоутешітелен: Фа домагається риби мінімумом слів. Тоді у нього забирають самку і ставлять умову: Фа говорить, і йому віддають Бі. Фа погоджується. Тепер навчання Фа і Бі йде справді семимильними кроками.
Робота лабораторії засекречена, але захоплений Севілла не надає цьому значення. Несподівано його викликають «на килим». Якийсь містер Адамі дорікає професора в тому, що через його недбалість, стався витік секретної інформації - звільнилася Елізабет Доусон передала російським секретну інформацію про роботу лабораторії і заявила, що вчинила так за вказівкою самого професора. Втім, Адамс знає, що це брехня: Елізабет зробила подібну заяву з ревнощів. Проте він досить недвозначно попереджає Севілль про необхідність бути більш пильним, інакше його відсторонять від роботи.Зрештою Севілла, гаряче прив'язаний до своїх вихованців, погоджується на компроміс: оприлюднити результати свого експерименту, але в тій формі, в якій йому дозволять. Севілль дозволяють влаштувати прес-конференцію з дельфінами: «там» розуміють, що, раз супротивника вже відомо про цю роботу, не має сенсу далі тримати її в секреті, краще самим оприлюднити її в самої що ні на є помітною, навколонауковою формі. Тим більше що Севілла не підозрює, для яких цілей «там» мають намір використовувати навчених їм дельфінів ...
Прес-конференція з Фа і Бі стає справжньою сенсацією. Дельфіни розумно відповідають на різні питання: від «Яке ваше ставлення до президента Сполучених Штатів?» До «Ваша улюблена актриса?» У своїх відповідях Фа і Бі проявляють незвичайну ерудицію і безперечне відчуття гумору.Журналісти дізнаються, що дельфіни навчилися не тільки розмовляти, але й читати і дивитися телепередачі.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2 Інше на тему: Переказ скорочено Розумне тварина (Робер Мерль)

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок