Головна Головна -> Інше українською -> Література -> Переказ скорочено Закляття даоса (Лін Менчу)

Переказ скорочено Закляття даоса (Лін Менчу)

Назва:
Переказ скорочено Закляття даоса (Лін Менчу)
Тип:
Інше
Мова:
Українська
Розмiр:
1,44 KB
Завантажень:
59
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Короткий переказ твору Закляття даоса (Лін Менчу)
Старий-селянин постійно думає про господарство; хлопець-пастух щоночі насолоджується пошаною і славою
У давню, давню пору неподалік один від одного жили мудрець-даос Чжуанцзи і якийсь Мо Гуан, поважного віку багатий селянин. А в селі обрітався сирота, що знайшов притулок у чужих людей. Його і звали Підкидьок. Ріс він невігласом, але на нього звернув увагу даос і звелів щодня повторювати даоське закляття, щоб знайти радість у сні.
Підкидьок разів сто повторив таємничі слова, і привидівся йому сон. Ніби він - освічений вельможа і зветься не Підкидьок, а Квітучий. І покликаний до двору, і написав доповідь, високо оцінений государем. Їздить на гордій коні зі свитою. Але тут він прокинувся, і видіння зникло.
Саме в цей час багатієві Мо знадобився пастух. Він і найняв Підкидька. Перебрався той у нове житло і знову перед сном повторив даоське закляття. І знову йому той самий сон привидівся, рівно з того місця, на якому минулим вранці перервався.
Так і текло життя хлопця: вдень він пас волів, а вночі ставав важливим вельможею, навіть з царською дочкою поріднився. Якось уві сні зустрівся він з ученим книжником і зарозуміло похвалився перед ним своєю щасливою долею. Прокинувся, а наяву зі стадом біда трапилася: воли загинули.
Вирішив Підкидьок, а коли уві сні радість, в житті одні огорчанія - і перестав читати закляття. Але одразу ж і уві сні щастя від нього відвернулася, а наяву невдачі продовжувалися: хазяйська ослиця занедужала. Відправився пастух в гори набрати їй цілющих трав і під кущем скарб виявив. Поділився він багатством зі своїм господарем, а той його в будинок взяв і усиновив.
Тепер усе змінилося: вдень юнак щасливий, зате уві сні його терзали кошмари. Багач Мо навіть лікаря до нього покликав. Їм виявився той самий даос, що навчив юнака закляттям. Пояснив він, що таким способом хотів вселити йому поняття про недосконалість життя.
І тоді прийшло до Приймак даний прозріння. Вирішив він кинути багатство і піти з даосом. Обидва вони зникли, як хмари в небі. Вірно, юнак став небожителем.

Завантажити цю роботу безкоштовноІнше на тему: Переказ скорочено Закляття даоса (Лін Менчу)

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок