Головна Головна -> Інше українською -> Література -> Переказ скорочено Нільс Люне (Єнс Петер Якобсен)

Переказ скорочено Нільс Люне (Єнс Петер Якобсен)

Назва:
Переказ скорочено Нільс Люне (Єнс Петер Якобсен)
Тип:
Інше
Мова:
Українська
Розмiр:
5,45 KB
Завантажень:
53
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 
Короткий переказ твору Нільс Люне (Єнс Петер Якобсен)
Роман є історією життя і пошуків данського інтелектуала, сучасника Якобсена, яку автор переносить на покоління тому - приблизно років на двадцять.
Книга відкривається описом характерів батьків героя: його мати - захоплена романтична душа, яка живе у світі поетичних мрій, а батько, що побачив найбільші столиці Європи, людина досить освічена, щоб розуміти важливість освіти і не надто серйозно сприймати висоту поетичних здіймання.
Нільс Люне дружить з пасторським сином Фрітьофом і тимчасово відданим на піклування батька сином далеких родичів Еріком, якому пророкують майбутнє художника-скульптора. Навчає хлопчиків домашній викладач - «не закінчив курсу» (тобто провалився на іспитах) богослов і філософ Бігум, який вважає себе невизнаним генієм, «сучасники якого ще не народилися». Бідний і малопривабливий, він безнадійно закоханий у гостює у Люне родичку - молоду тітку Нільса Едель, блискучу світську даму, відправлену у село для поправки здоров'я. Красива і елегантна, звикла до салонному спілкуванню, молода жінка тримає на відстані навіть родичів і різко, хоч і не без внутрішнього співчуття, відкидає любов Бігума, коли він нарешті наважується порозумітися.Справді, на що вчитель сподівався? Безсумнівно, він знав її відповідь наперед і марно розпікав свою уяву. Не слід прагнути до неможливого. Але, якщо йому хочеться страждати, нехай страждає! Заборонити страждати вона йому, природно, не може. Та їй і все одно!
Через рік ранньою весною Едель, предмет першої хлоп'ячої закоханості Нільса, помирає від сухот. Ніхто не дізнався про її власної любові до знаменитого артиста, для якого Едель була всього лише однією з тисяч прихильниць. Нільс гаряче переживає її смерть. У момент прощання він просить Бога залишити Едель в живих, але Бог не чує його, і хлопчик відкидає Бога, не перестаючи, по суті, в нього вірити, тому що про віру поки ще не замислюється.
Незабаром друзі розлучаються. Ерік відданий в навчання до відомого скульптора, а Нільс і пасторський син Фрітьоф надходять до Копенгагенського університету; їх захоплює інтелектуальна і артистична життя столиці, вони з натхненням сприймають нові ідеї і віяння.Нільс в числі небагатьох обраних стає завсідником в будинку у фру Бойе - блискучою тридцятирічної красуні, вдови, відомої своїми вільними поглядами і невимушеністю аж ніяк, втім, не розпущеного поведінки. Спритна і артистична кокетка, фру Бойе захоплює Нільса - вона з ним грає, насолоджується обожнюванням, захопленням її красою. Нільс само болісно в неї закоханий.
Минає рік. Молодого студента терміново викликають додому в Ленборгорден, де небезпечно хворий батько. Живим Нільс його не застає, Вражена смертю чоловіка, хворіє і мати. Вона відчуває приреченість, але поступово стан її стає краще настільки, що вони разом з Нільсом відправляються в подорож по Італії і Швейцарії, про який Бартоліні мріяла все життя. Дивно, але історичні замки, площі і скарбниці мистецтва особливих захоплень у неї не викликають. Їх ідеальний літературний образ обіцяв багато більше. Бартоліні Люне повільно згасає. Але вона переживає близьке, як ніколи, єднання з сином і вмирає в нього на руках у Кларане, після чого Нільс негайно повертається до Копенгагена.
Після пережитого Нільс бачить фру Бойе в іншому світлі - слово «богема» так і проситься йому на думку. Але відбувається непередбачене: фру Бойе, що проповідувала раніше вільне почуття, заручена, вона виходить заміж: все колишнє її поведінка була позою; так, вона - сама звичайна жінка, і їй хочеться знову потрапити в світ, їй потрібна опора. Хоча Нільс їй не байдужий: сама не знаючи, чи грає вона чергову «сцену» або дійсно хоче любові, фру Бойе ледь Нільса не віддається.Але він не хоче руйнувати дорогу йому ілюзію ніжних платонічних відносин. Нільс залишається один. І з жадібністю ковтає книжки («Дізнаватися - настільки ж чудово, як жити на світі!"), Займається естетикою і філософією, пише вірші.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 Інше на тему: Переказ скорочено Нільс Люне (Єнс Петер Якобсен)

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок