Головна Головна -> Інше українською -> Література -> Переказ скорочено Останній лист (О. Генрі)

Переказ скорочено Останній лист (О. Генрі)

Назва:
Переказ скорочено Останній лист (О. Генрі)
Тип:
Інше
Мова:
Українська
Розмiр:
1,33 KB
Завантажень:
114
Оцінка:
 
поточна оцінка 3.9

Скачати цю роботу безкоштовно
Короткий переказ твору Останній лист (О. Генрі)
Дві молоді художниці, Сью і Джонсі, знімають квартирку на верхньому поверсі будинку в нью-йоркському кварталі Грінвіч-Віллідж, де здавна селяться люди мистецтва. У листопаді Джонсі захворює пневмонією. Вердикт лікаря невтішний: «У неї один шанс з десяти. І то, якщо вона сама захоче жити». Але Джонсі якраз втратила інтерес до життя. Вона лежить в ліжку, дивиться у вікно і вважає, скільки листя залишилося на старому плющі, який оповив своїми втечами стіну навпроти. Джонсі переконана: коли впаде останній лист, вона помре.
Сью розповідає про похмурих думках подруги старому художнику Берману, який живе внизу. Він давно збирається створити шедевр, але поки у ньогощось не клеїться. Почувши про Джонсі, старий Берман страшно засмутився і не захотів позувати Сью, яка писала з нього золотошукача-відлюдника.
На наступний ранок виявляється, що на плющі залишився один-єдиний лист.Джонсі стежить за тим, як він чинить опір поривів вітру. Стемніло, пішов дощ, ще сильніше задув вітер, і Джонсі не сумнівається, що на ранок вона вже не побачить цей лист. Але вона помиляється: до її великого здивування, лист-сміливець продовжує боротися з негодою. Це справляє на Джонсі сильне враження. Їй стає соромно свого малодушності, і вона знаходить бажання жити. Відвідавши її доктор відзначає поліпшення. На його думку, шанси вижити і померти вже рівні. Він додає, що сусід знизу теж підхопив запалення легенів, але у бідолахи шансів на одужання немає. Ще через день доктор заявляє, що тепер життя Джонсі поза небезпекою. Увечері Сью пише подрузі сумну звістку: у лікарні помер старий Берман. Він застудився в ту непогожу ніч, коли плющ втратив останній лист і художник намалював новий і під проливним дощем і крижаним вітром прикріпив його до гілки. Берманвсе-таки створив свій шедевр.

Завантажити цю роботу безкоштовно

Інше на тему: Переказ скорочено Останній лист (О. Генрі)

Схожі роботи:


BR.com.ua © 1999-2019 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок