Головна Головна -> Інше українською -> Література -> Переказ скорочено Гаргантюа і Пантагрюель (Франсуа Рабле)

Переказ скорочено Гаргантюа і Пантагрюель (Франсуа Рабле)

Назва:
Переказ скорочено Гаргантюа і Пантагрюель (Франсуа Рабле)
Тип:
Інше
Мова:
Українська
Розмiр:
10,72 KB
Завантажень:
403
Оцінка:
 
поточна оцінка 3.0

Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5 
Короткий переказ твору Гаргантюа і Пантагрюель (Франсуа Рабле)
Повість про преужасной життя великого Гаргантюа, батька Пантагрюеля, колись складена магістром Алькофрібасом Назье, шукачів квінтесенції. Книга, повна пантагрюелізм
Звертаючись до славетних п'яницям і Високоповажним венерікам, автор запрошує їх розважатися і веселитися, читаючи його книгу, і просить не забути за нього випити.
Батька Гаргантюа звали Грангузье, цей велетень був великий жартівник, завжди пив до дна і любив закусити солененьким. Він одружився на Гаргамелле, і вона, проносить дитини в утробі 11 місяців, об'їлася на святі тельбухами і народила сина-богатиря, який вийшов у неї через ліве вухо. У цьому немає нічого дивного, якщо згадати, що Вакх вийшов зі стегна Юпітера, а Кастор і Поллукс - з яйця, знесеного і висиджених Лєдою. Немовля одразу ж закричав:
«Хлебтати! Хлебтати! »- На що Грангузье вигукнув:« Ну і здоровенна ж вона у тебе! »(« Ке гран тю а! ") - Маючи на увазі глотку, і всі вирішили, що раз це було перше слово батька при народженні сина, то його і треба назвати Гаргантюа. Немовляті дали хильнути винця і по доброму християнським звичаєм охрестили. Дитина була дуже розумною і, коли йому йшов шостий рік, вже знав, що найкраща в світі підтирання - пухнастий гусеня. Хлопчика стали вчити грамоті. Його наставниками були Тубал Олоферн, потім Дурень простак, а потім Понократ. Продовжувати освіту Гаргантюа відправився в Париж, де йому сподобалися дзвони собору Богоматері; він забрав їх до себе, щоб повісити на шию своїй кобилі, і його з трудом вдалося вмовити повернути їх на місце. Понократ подбав про те, щоб Гаргантюа не втрачав часу дарма і займався з ним навіть тоді, коли Гаргантюа вмивався, ходив у відхоже місце і їв. Одного разу лернейської пекарі везли в місто коржі. Пастухи Гаргантюа попросили продати їм частину коржів, але пекарі не захотіли, тоді пастухи відібрали у них коржики силою. Пекарі поскаржилися своєму королю Пікрохолу, і Пікрохолово воїнство напало на пастухів. Грангузье намагався залагодити справу миром, але безуспішно, тому він закликав на допомогу Гаргантюа. По дорозі додому Гаргантюа і його друзі зруйнували ворожий замок на березі річки Вед, і весь залишок шляху Гаргантюа вичісували з волосся ядра Пікрохолових гармат, які обороняли замок.
Коли Гаргантюа прибув в замок батька, в його честь було влаштовано бенкет.Кухарі оближіть, обгризені і Обсосі показали своє мистецтво, і частування було таким смачним, що Гаргантюа разом із салатом ненароком проковтнув шістьох паломників - на щастя, вони застрягли у нього в роті, і він виколупав їх зубочисткою. Грангузье розповів про свою війну з Пікрохолом і дуже хвалив брата Жана Зубодробітеля - ченця, який здобув перемогу при захисті монастирського виноградника. Брат Жан виявився веселим товаришем по чарці, і Гаргантюа з ним одразу подружився. Доблесні воїни спорядилися в похід. У лісі вони наткнулися на розвідку Пікрохола під командою графа Улепета. Брат Жан вщент розбив її і звільнив паломників, яких розвідники встигли взяти в полон. Брат Жан захопив воєначальника Пікрохолова війська фанфарон, але Грангузье відпустив його, Повернувшись до Пікрохолу, фанфарон став схиляти короля до миру з Грангузье, якого вважав тепер самим порядною людиною на світі, та й зарізав шпагою бешкетники, що назвав його зрадником. За цей Пікрохол велів своїм стрільцям розірвати фанфарон на частини. Тоді Гаргантюа осадив Пікрохола в Ларош-Клермо і розбив його армію. Самому Пікрохолу вдалося втекти, і по дорозі стара чаклунка нагадала йому, що він знову стане королем, коли рак свисне.Кажуть, тепер він живе в Ліоні і всіх запитує, не чути, щоб де-небудь свиснув рак, - видно, все сподівається повернути своє королівство. Гаргантюа був милостивий з переможеними і щедро обдарував соратників. Для брата Жана він побудував Телемское абатство, не схоже на жодне інше. Туди допускали і чоловіків і жінок - бажано молодих і красивих.

Завантажити цю роботу безкоштовно

Пролистати роботу: 1  2  3  4  5 
Інше на тему: Переказ скорочено Гаргантюа і Пантагрюель (Франсуа Рабле)

BR.com.ua © 1999-2019 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок