Головна Головна -> Інше українською -> Література -> Переказ скорочено Рінкітінк в країні Оз (Лаймен Френк Баум)

Переказ скорочено Рінкітінк в країні Оз (Лаймен Френк Баум)

Назва:
Переказ скорочено Рінкітінк в країні Оз (Лаймен Френк Баум)
Тип:
Інше
Мова:
Українська
Розмiр:
3,80 KB
Завантажень:
305
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0

Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2 
Короткий переказ твору Рінкітінк в країні Оз (Лаймен Френк Баум)
Острів Пінгарея знаходиться в Невідоме океані, на північ від королівства Рінкітінкіі, відокремленого від країни Оз згубною пустелею і володіннями Короля Гномів. Пінгареей править король Кіттікут, а його піддані займаються в основному видобутком перлів, який потім вони привозять в Рінкітінкію, в місто Гілгед, де його купують для короля Рінкітінка. Життя на Пінгарее йде мирно, хоча у свій час її спробували захопити розбійники з островів Регос і Корегос, але, отримавши відсіч, вони повернули назад і, потрапивши в бурю, потонули всі до єдиного.
Одного разу Кіттікут показує своєму синові принцові Інге три перлини і розповідає про їх чарівні властивості. Блакитна наділяє свого володаря величезною силою, рожева охороняє від усіх небезпек, а біла вміє говорити і дає мудрі поради. Саме ці перлини, за словами Кіттікута, допомогли йому відстояти острів від розбійників, і тепер він робить принца Інгу зберігачем чарівних талісманів, повідомляючи про схованку у палаці, де вони знаходяться.
На Пінгарею прибуває корабель, а на ньому веселий товстун, король Рінкітінк. Йому давно вже хотілося подивитися на острів, де видобувають такий прекрасний перли, але придворні не бажали відпускати свого повелителя, і ось, знайшовши зручний момент, той поплив потайки. З ним прибуває і досить сварливий козел Білбіл, на якому Рінкітінк зазвичай роз'їжджає, коли залишає палац.
Рінкітінку надають теплий прийом, і він не поспішає залишати Пінгарею. Але ідилія порушується появою кораблів з Регоса і Корегоса. Цього разу загарбникам вдається застати зненацька королівську сім'ю. Зруйнувавши палац і розграбувавши острів, вони відпливають назад, навантаживши свої кораблі доверху чужим добром і везучи жителів острова в полон. Король і королева поділяють доля своїх підданих.
Інге вдається врятуватися від озброєних грабіжників. Незабаром виявляється, що і Рінкітінку з Білбілом пощастило уникнути полону. Розшукавши в руїнах палацу дорогоцінні перлини, але не розповівши про них своїм супутникам, Інга відпливає з Рінкітінком і Білбілом до островів Регос і Корегос, щоб спробувати визволити з неволі нещасних.
Коли Інга і його друзі висаджуються на Регосе, його володар, жорстокий король Держ, висилає проти них військо, але перлини роблять свою справу, і Гос і його поплічники в жаху біжать на Корегос, де панує його дружина королева Кор.
Здавалося б, все йде чудово. Але тут Рінкітінк здійснює помилку. Йому і невтямки, що дві з трьох перлин Інга зберігає в черевиках. Розсердившись на кішку, що заважала йому спати своїм нявканням, Рінкітінк запускає в неї одним черевиком принца. Спохватилися вранці черевика, Інга кидається на пошуки, але той наче крізь землю провалився. Поки Інга шукав перший черевик, служниця викинула на смітник другий. І його знайти не вдається. В Інги залишається лише біла перлина, яка радить йому запастися терпінням, проявляти стійкість і чекати, але ці мудрі слова мало втішають хлопчика ..
Тим часом хитра Кор є на Регос, щоб зрозуміти, що до чого. Зрозумівши, що Інга не такий сильний, як здалося її чоловікові Державна, вона захоплює в полон і юного принца, і товстуна Рінкітінка. Вона привозить їх до свого палацу на Корегосе і перетворює на слуг.
Башмаки, як з'ясовується, не пропали безслідно. Просто їх знайшов проходив повз вугляр Нікобоб і відніс в свою лісову хатину, де подарував доньці Зелле. Незабаром Зелла відправляється на Корегос з відерцем меду, щоб продати його королеві. Прибуває дівчинка в палац як не можна вчасно. Розсердившись на полонених жінок з Пінгареі, королева засуджує їх до ударів батогом і посилає Інгу за батогом. Той скрушно відправляється виконувати наказ і зустрічає Зелле.Побачивши на ній свої черевики з перлинами, він пропонує їй помінятися, обіцяючи натомість зробити її батьків багатими людьми.
Розсерджена тим, що їй не несуть батіг і не можна почати розправу, Кор вирушає на пошуки Інги.

Завантажити цю роботу безкоштовно

Пролистати роботу: 1  2 
Інше на тему: Переказ скорочено Рінкітінк в країні Оз (Лаймен Френк Баум)

BR.com.ua © 1999-2019 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок