Загрузка...
Головна Головна -> Інше українською -> Література -> Переказ скорочено Тимур і його команда (Аркадій Гайдар)

Загрузка...

Переказ скорочено Тимур і його команда (Аркадій Гайдар)

Назва:
Переказ скорочено Тимур і його команда (Аркадій Гайдар)
Тип:
Інше
Мова:
Українська
Розмiр:
3,71 KB
Завантажень:
276
Оцінка:
 
поточна оцінка 4.5
Загрузка...
Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2 
Короткий переказ твору Тимур і його команда (Аркадій Гайдар)
Полковник Александров вже три місяці на фронті. Він надсилає до Москви своїм дочкам телеграму, пропонує їм провести залишок літа на дачі.
Старша, вісімнадцятирічна Ольга, їде туди з речами, залишивши тринадцятирічну Женю прибрати квартиру. Ольга вчиться на інженера, займається музикою, співає, вона строга, серйозна дівчина. На дачі Ольга знайомиться з молодим інженером Георгієм Гараєва. Вона до пізньої ночі чекає Женю, але сестри все немає.
А Женя в цей час, приїхавши на дачне селище, у пошуках пошти, щоб відправити телеграму батькові, випадково заходить на чиюсь порожню дачу, і собака не випускає її назад. Женя засинає. Прокинувшись на ранок, бачить, що собаки немає, а поруч - підбадьорлива записка від невідомого Тимура. Виявивши бутафорський револьвер, Женя грає з ним. Холостий постріл, що розбив дзеркало, лякає її, вона біжить, забувши в будинку ключ від московської квартири і телеграму.Женя приходить до сестри і вже передбачає її гнів, але раптом якесь дівчисько приносить їй ключ і квитанцію від надісланій телеграми з запискою від того ж Тимура.
Женя забирається в старий сарай, що стоїть в глибині саду. Там вона знаходить штурвал і приймається крутити його. А від штурвала йдуть мотузкові дроти. Женя, сама того не знаючи, подає комусь сигнали! Сарай наповнюється безліччю хлопчаків. Вони хочуть побити Женю, безцеремонно вторглися в їх штаб. Але командир зупиняє їх. Це той самий Тимур (він племінник Георгія Гараєва). Він запрошує Женю залишитися і послухати, чим займаються хлопці.Виявляється, вони допомагають людям, особливо ж опікують сім'ї бійців Червоної Армії. Але все це вони роблять таємно від дорослих. Хлопчаки вирішують «зайнятися особливо» Мішкою квакине і його зграєю, яка лазить по чужих садах і краде яблука.
Ольга думає, що Тимур - хуліган, і забороняє Дружині водитися з ним. Женя не може нічого пояснити: це означало б розголосити таємницю.
Рано вранці хлопці з команди Тимура наповнюють водою бочку баби-молочниці. Потім складають у стіс дрова для іншої бабусі - бабусі жвавої дівчинки Нюрки, знаходять їй зниклу козу. А Женя грає з маленькою донькою лейтенанта Павлова, якого нещодавно вбили на кордоні.
Тімурівці складають ультиматум Мишке квакине. Наказують йому з'явитися разом з помічником, Фігурою, і принести список членів зграї. Гейка і Коля дзвіночків відносять ультиматум. А коли приходять за відповіддю, квакінци замикають їх в старій каплиці.
Георгій Гараєв катає Ольгу на мотоциклі. Він, як і Ольга, займається співом: грає в опері старого партизана. Його «суворий і страшний» грим злякає кого хочеш, і жартівник Георгій нерідко користується цим (йому і належав бутафорський револьвер).
Тимурівців вдається звільнити Гейко і Колю і замкнути замість них Фігуру. Вони влаштовують засідку квакінской зграї, закривають всіх в будці на базарній площі і вішають на будку плакат, що «полонені» - яблучні злодії.
У парку - гучне свято. Георгія попросили заспівати. Ольга погодилася акомпанувати йому на акордеоні. Після виступу Ольга стикається з гуляють по парку Тимуром і Женею. Розгнівана старша сестра звинувачує Тимура в тому, що він налаштовує Женю проти неї, вона сердиться і на Георгія: чому він раніше не зізнався, що Тимур - його племінник? Георгій, у свою чергу, забороняє Тимуру спілкуватися з Женею.
Ольга, щоб провчити Женю, їде до Москви. Там вона отримує телеграму: батько вночі буде в Москві. Він приїжджає лише на три години побачитися з доньками.
А до Жені на дачу приходить знайома - вдова лейтенанта Павлова. Їй терміново потрібно до Москви - зустріти матір, і вона залишає маленьку доньку на ніч у Жені. Дівчинка засинає, а Женя йде грати у волейбол. Тим часом приходять телеграми від батька і від Ольги. Женя зауважує телеграми тільки пізно ввечері. Але їй нікому залишити дівчинку, і остання електричка вже пішла.
Загрузка...

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2 
Інше на тему: Переказ скорочено Тимур і його команда (Аркадій Гайдар)

BR.com.ua © 1999-2018 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок