Головна Головна -> Інше українською -> Література -> Переказ скорочено Мати (Максим Горький)

Переказ скорочено Мати (Максим Горький)

Назва:
Переказ скорочено Мати (Максим Горький)
Тип:
Інше
Мова:
Українська
Розмiр:
4,52 KB
Завантажень:
353
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2 
Короткий переказ твору Мати (Максим Горький)
Дія роману відбувається в Росії на початку 1900-х років. У робочій слобідці живуть фабричні робітники з сім'ями, і все життя цих людей нерозривно пов'язана з фабрикою: вранці, з фабричним гудком, робітники подадуться на фабрику, увечері вона викидає їх з своїх кам'яних надр; у свята, зустрічаючись один з одним, кажуть вони тільки про фабрику, багато п'ють, напившись - б'ються. Однак молодий робітник Павло Власов, несподівано для своєї матері Пелагеї Нилівни, вдови слюсаря, раптом починає жити іншим життям:
У свята ходить у місто, приносить книжки, багато читає. На здивоване запитання матері Павло відповідає: «Я хочу знати правду і тому читаю заборонені книги; якщо в мене їх знайдуть - мене посадять у в'язницю».
Через деякий час в будинку у Власових суботніми вечорами починають збиратися товариші Павла: Андрій Находка - «хохол з Канева», як він представляється матері, що недавно приїхав в слобідку і що надійшов на фабрику; кілька фабричних - слобідських хлопців, яких Нилівна знала і раніше; приходять люди із міста: молода дівчина Наташа, вчителька, що виїхала з Москви від багатих батьків; Микола Іванович, який іноді приходить замість Наташі займатися з робітниками; худенька та бліда панночка Сашенька, теж, як і Наташа, яка пішла з дому: її батько - поміщик, земський начальник. Павло і Сашенька люблять один одного, проте одружитися вони не можуть: вони обидва вважають, що одружені революціонери втрачені для справи - треба заробляти на життя, на квартиру, ростити дітей. Збираючись в будинку у Власових, учасники гуртка читають книги з історії, розмовляють про тяжку долю робітників усієї землі, про солідарності всіх трудящих, часто співають пісні. На цих зборах мати вперше чує слово «соціалісти».
Матері дуже подобається Знахідка, і він її теж полюбив, ласкаво кличе її «ненько», говорить, що вона схожа на його покійну прийомну матір, рідний ж матері він не пам'ятає. Через деякий час Павло з матір'ю пропонують Андрію переселитися до них у дім, і хохол з радістю погоджується.
На фабриці з'являються листівки, в яких йдеться про страйки робітників у Петербурзі, про несправедливість порядків на фабриці; листівки закликають робітників до об'єднання і боротьбі за свої інтереси. Мати розуміє, що поява цих листків пов'язано з роботою її сина, вона і пишається ним, і побоюється за його долю. Через деякий час в будинок Власових приходять жандарми з обшуком. Матері страшно, однак вона намагається придушити свій страх. Прийшли нічого не знаходять: заздалегідь попереджені про обшук, Павло та Андрій забрали з дому заборонені книги, тим не менш Андрій заарештований.
На фабриці з'являється оголошення про те, що з кожного заробленого робочими рубля дирекція буде віднімати копійку - на осушення навколишніх фабрику боліт. Робітники незадоволені таким рішенням дирекції, кілька літніх робітників приходять до Павла за порадою. Павло просить матір сходити в місто віднести його записку в газету, з тим щоб історія з «болотної копійкою» потрапила в найближчий номер, а сам вирушає на фабрику, де, очоливши стихійний мітинг, в присутності директора викладає вимоги робочих про скасування нового податку. Однак директор наказує робочим відновити роботу, і всі розходяться по своїх місцях. Павло засмучений, він вважає, що народ не повірив йому, не пішов за його правдою, тому що він молодий і слабосіліе - не зумів цю правду сказати. Вночі знову є жандарми і на цей раз відводять Павла.
Через кілька днів до Нилівні приходить Єгор Іванович - один з тих, хто ходив на збори до Павла до його арешту. Він розповідає матері, що, крім Павла, заарештовано ще 48 осіб фабричних, і добре було б продовжувати доставляти листівки на фабрику. Мати викликається проносити листівки, для чого просить знайому, яка торгує на фабриці обідами для робітників, взяти її до себе в помічниці. Всіх вхідних на фабрику обшукують, проте мати успішно проносить листівки і передає їх робітникам.
Нарешті Андрій і Павло виходять з в'язниці і починають готуватися до святкування Першого травня.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2 Інше на тему: Переказ скорочено Мати (Максим Горький)

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок