Головна Головна -> Інше українською -> Макроекономіка -> інша робота на тему: Магістерська робота Застереження до міжнародних договорів

Магістерська робота Застереження до міжнародних договорів / сторінка 17

Назва:
Магістерська робота Застереження до міжнародних договорів
Тип:
Інше
Мова:
Українська
Розмiр:
58,29 KB
Завантажень:
126
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0

Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21  22  23  24  25  26  27  28  29  30  31  32  33  34  35 
Це дозволяє перевірити, чи всі необхідні елементи присутні в арбітражному застереженні і чи є потреба передбачення додаткових питань.
Серед основних моментів, які слід ураховувати при укладанні арбітражного застереження, можна зазначити такі.
Необхідні елементи:
1) категорії спорів, що передаються на розгляд до арбітражу;
2) вид арбітражу (зокрема, правильну назву інституційного арбітражу, якщо сторони обирають цей вид);
3) в арбітражному застереженні ad hoc – місце арбітражу.
Додаткові елементи, присутність яких є бажаною в арбітражному застереженні:
4) право, що застосовується до суті суперечки (матеріальне право);
5) кількість арбітрів та вимоги щодо них;
6) мова арбітражного провадження.
Бажаність (а в арбітражних застереженнях ad hoc – необхідність) визначення місця (країни і міста) арбітражу викликана тим, що вибір місця, де проходить арбітраж і де виноситиметься арбітражне рішення, має важливі юридичні наслідки:
Ю процедура арбітражного провадження регулюватиметься правом країни місця проведення арбітражу. Це означає, що сторони і арбітри не мають права відступати від імперативних норм права країни місця проведення арбітражу. Згідно з принципом автономії волі сторони вільні як особисто визначити правила арбітражної процедури, так і вибрати будь-яке право, що застосовуватиметься до порядку формування і діяльності арбітражу, зокрема, це може бути право інше, ніж право місця проведення арбітражу. Проте не радимо визначати як застосувальне до арбітражу право іншої країни, ніж місце проведення арбітражу. Це пояснюється тим, що імперативні норми права країни місця арбітражу в будь-якому випадку превалюватимуть над обраними сторонами правовими нормами або правилами процедури.
Ю саме до національних судів країни місця проведення арбітражу сторони мають звернутися для вчинення дій у виконання тих прав та обов’язків, які знаходяться поза компетенцією арбітражу (наприклад, для виклику свідків, які не бажають давати свідчення (Нідерланди, Данія); у деяких країнах (Велика Британія, Швейцарія) – для вжиття забезпечувальних заходів у випадку, якщо сторона не виконує таке розпорядження арбітражу добровільно тощо).
Ю арбітражне рішення може скасовуватися, як правило, тільки в суді країни арбітражу і на підставах, передбачених правом цієї країни. Це означає, що сторони під час вибору місця арбітражу мають звернути увагу на той факт, що, незважаючи на деяку уніфікацію національних законодавств у зв’язку з прийняттям арбітражних законів, заснованих на Типовому Законі, підстави для скасування судом арбітражних рішень можуть відрізнятися і право конкретної країни може передбачати більш сприятливі умови для сторони, що програла, для успішного клопотання про скасування арбітражного рішення, ніж це припускається Женевською Конвенцією 1961 р. про міжнародний комерційний арбітраж або Типовим Законом. З іншого боку, законодавства деяких країн (наприклад, Швейцарії) припускають укладання сторонами угоди про повне або часткове виключення підстав для скасування судом арбітражного рішення.
Ю продуманий вибір місця арбітражу забезпечує і застосування Нью-Йоркської конвенції, сторонами якої на жовтень  р. є 134 країни. Неможливість виконати арбітражне рішення позбавляє сенсу весь арбітражний процес. Тому питанню виконання рішення необхідно приділяти серйозну увагу при виборі місця арбітражу. Вибір країни, яка є учасницею Нью-Йоркської конвенції, є дуже важливим для того, щоб мати можливість привести арбітражне рішення у виконання, адже країна, яка є місцем арбітражу, визначатиме “національність” рішення. Нью-Йоркська конвенція забезпечує юридичні підстави для взаємного визнання та виконання арбітражних рішень країнами-учасницями, адже вона містить застереження про взаємність, згідно з яким положення Конвенції застосовуватимуться лише у випадку винесення арбітражного рішення на території країни-учасниці цієї Конвенції. Тому в усіх випадках слід простежити, щоб місцем арбітражу не стала країна, яка не є учасницею Конвенції (наприклад, Ірак).

Завантажити цю роботу безкоштовно

Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21  22  23  24  25  26  27  28  29  30  31  32  33  34  35 
Інше на тему: Магістерська робота Застереження до міжнародних договорів

BR.com.ua © 1999-2019 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок