Головна Головна -> Інше українською -> Макроекономіка -> Скачати інша робота: Магістерська робота Застереження до міжнародних договорів

Магістерська робота Застереження до міжнародних договорів / сторінка 4

Назва:
Магістерська робота Застереження до міжнародних договорів
Тип:
Інше
Мова:
Українська
Розмiр:
58,29 KB
Завантажень:
126
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0

Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21  22  23  24  25  26  27  28  29  30  31  32  33  34  35 

У 1933 р. в Манчжурії оголошується маріонеткова держава під Японським протекторатом. Протест з боку Ліги Націй привів до того, що Японія вийшла із складу організації і відмовилася підкорятися її резолюціям [36, c.47].
Не дивлячись на явні передумови того, що подібний розвиток подій на міжнародній арені приведуть до широкомасштабних військових дій, Англія і США не припиняють проводити свою політику заспокоєння Німеччини і її союзників сподіваючись на те, що вони зіграють велику роль в боротьбі проти комунізму. Саме з цих причин ці країни не реагують на перші агресивні кроки Німеччини, що полягали у введенні загального призову в 1935 р. і окупацію Рейнської демілітаризованої зони в 1936 р.
Деякі історики вважають, що окупація Рейнської зони була першою битвою Другої світової війни, в якій Німеччина отримала впевнену перемогу. Саме бездіяльність союзників додала Гітлеру впевненості в безкарності своїх дій. В результаті в березні 1938 р. Німеччина здійснює аншлюс (приєднання) Австрії.
У другій половині 30-х років формується союз між Німеччиною, Італією і Японією, які вийшовши із складу Ліги Націй, відхилюють всі положень Версальського і Вашингтонських договорів. У 1938 р. між Німеччиною, Францією і Англією складається Мюнхенська угода, яка вирішує долю Чехословачини, яка згодом окуповується з боку Німеччини.
Таким чином, до кінця 30-х років в світі складається вкрай напружена політична ситуація. 1 вересня 1939 р. нападом Німеччини на Польщу розв'язується Друга світова війна. Наступного дня Англія і Франція оголошують Німеччині війну [41, c.31]. Світ знов ділиться на дві коаліції; Німеччина, Італія і Японія виходять з Ліги Націй. У 1940 р. Німеччина нападає на Францію, а роком пізніше починається війна між СРСР і Німеччиною. Напад Японії на Перл Харбор 12 грудня 1941 р. втягує в світову війну США.
Інтенсивні військові дії, що ведуться на трьох фронтах, спричинили величезні страждання і завдали неймовірного збитку світовій економіці і культурі. Відповідальність за розв'язування світової війни лежить як на державах-агресорах, так і на США, СРСР, Англії і Франції, які в перебігу довгих років проявляли крайню недалекоглядність і застосовували подвійні стандарти як відносно Німеччини з її союзниками, так і в стосунках один з одним. Завчасні і чітко скоординовані дії майбутніх союзників по антигітлерівській коаліції дали б можливість уникнути більше 50 мільйонів жертв і колосальних руйнувань, які заподіяла Друга світова війна.
На відміну від довоєнного часу, в період Другої світової війни було налагоджено інтенсивну співпрацю держав антигітлерівської коаліції. Саме на нарадах між главами і іншими представниками СРСР, Англії і США розроблялися стратегічні напрями дій в період війни і після завершення військових дій. Саме на цих зустрічах було прийнято рішення про створення сильної міжнародної організації, покликаної забезпечити світ і стабільність на післявоєнному світі.
Поява нової міжнародної організації, із створенням якої зв'язувалися чекання міцного світу, давала надію і на розвиток співпраці всіх держав в питаннях економічного і соціального розвитку.
Слід зазначити, що спочатку уявлення про об'єм компетенції нової міжурядової організації у держав-союзників значною мірою не збігалися. Радянський уряд розглядав ООН в першу чергу як організацію по підтримці міжнародного світу і безпеки, покликану уберегти людство від нової світової війни [23, .18]. І союзними державами така орієнтація розглядалася як одна з найважливіших, що дозволило досить безконфліктний домовитися про створення ради Безпеки - органу широкої компетенції в питаннях світу і безпеки.
В той же час радянський проект Статуту ООН, запропонований в Думбартон-Оксі, передбачав, що «організація має бути саме організацією безпеки і до її компетенції не слід відносити питання економічні, соціальні і взагалі гуманітарні, для цих питань мають бути створені спеціальні, особливі організації».
Таким чином, в 1945 р. незадовго до завершення Другої світової війни союзними країнами була офіційно скасована Ліга Націй, що не зуміла виправдати надії світової спільноти, і її місце зайняла Організація Об'єднаних Націй, на яку із самого початку покладалися великі надії у зв'язку із забезпеченням міжнародної безпеки, світу і процвітання на всій Землі.

Завантажити цю роботу безкоштовно

Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21  22  23  24  25  26  27  28  29  30  31  32  33  34  35 
Інше на тему: Магістерська робота Застереження до міжнародних договорів

BR.com.ua © 1999-2019 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок