Головна Головна -> Інше українською -> Менеджмент -> Інформаційні системи і технології в менеджменті

Інформаційні системи і технології в менеджменті

Назва:
Інформаційні системи і технології в менеджменті
Тип:
Інше
Мова:
Українська
Розмiр:
18,11 KB
Завантажень:
168
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10 
Інформаційні системи і технології в менеджменті
План
I. Теоретичні питанняI. Теоретичні питання
Завдання 1.Завдання 1. Охарактеризуйте застосування інформаційних технологій в менеджменті
Менеджмент являє собою науку про ефективне управління. З точки зору кібернетики управління поділяється на обробку інформації та прийняття управлінських рішень. Практика підтверджує такий поділ і показує, що приниження кожної зі сторін знижує якість управління. Сам процес управління є специфічним видом людської діяльності, в якому інформація виступає як предмет праці і вся робота органів управління ззовні уявляється як обробка інформації. Прийняття рішення є вольовим актом, що здійснюється людиною за результатами обробки інформації. Істотність даного поділу і важливість кожної зі сторін процесу управління проявилися зокрема в ході масового створення автоматизованих систем управління (АСУ) в СРСР в період соціалістичних методів господарювання. В той же час, аналогічний досвід накопичений і при автоматизації роботи компаній в країнах з розвиненою ринковою економікою. Недооцінка ролі обробки інформації веде до прийняття волюнтаристських рішень, їх меншій обґрунтованості і взаємного узгодження. А це, в свою чергу, веде до великих втрат і зниження ефективності виробництва. В сучасних умовах вимоги до обґрунтованості і узгодженості управлінських рішень підвищуються, тому обробка інформації потребує усе більшої уваги. Вдосконалення методів обробки інформації є важливим фактором покращення управління. Підвищення ролі інформації, обумовлене науково-технічним прогресом, характерне для будь-яких управлінських задач, як в управлінні підприємствами, так і в державному та муніципальному управлінні. Менеджери великих фірм розглядають автоматизацію обробки інформації як ключ до корінних перетворень в методах управління фірмою. Інформація вважається таким самим важливим ресурсом в фірмі, як робоча сила, виробниче обладнання, матеріали і грошові засоби. Вона заслуговує не меншої уваги і потребує не менш ґрунтовного планування, ніж інші ресурси. Не будучи, власне, жодним з цих ресурсів, інформація слугує інфраструктурою, що визначає ефект використання ресурсів організації.
Провідне місце у сучасній проблематиці застосування інформаційних технологій у менеджменті посідає концепція електронного офісу. Вона базується на ідеях гнучкого вбудовування сучасних технологій обробки інформації в діяльність традиційних офісів (органів управління підприємствами і фірмами). Кінцевою метою реалізації концепції електронного офісу є зведення до мінімуму внутрішньоорганізаційних видатків процесу управління за рахунок переходу від традиційних (паперових) представлень документів до їх електронних аналогів. Останнє, в кінцевому рахунку, дозволяє керівництву і співробітникам офісних служб сконцентруватися на безпосередніх задачах їхньої діяльності. Серед основних функцій електронного офісу можуть бути названі:
- забезпечення життєвого циклу документів (створення, оформлення, реєстрація, верифікація, зберігання, видалення);
- забезпечення спільного доступу до документів;
- забезпечення автоматизованого процесу руху документів у відповідності з установленими технологіями їхньої обробки;
- контроль виконання;
- ведення індивідуальних розкладів діяльності співробітників, узгоджених в рамках єдиного плану роботи офісу;
- службові функції процесу документообігу (стилістичне та поліграфічне оформлення, тиражування, формування звітів і т. ін.).
Завдання 2.Завдання 2. Перелічіть сучасні корпоративні програмні системи, які пропонуються на ринку програмного забезпечення, стисло опишіть їх
Корпоративні програмні системи забезпечують корпоративну інфраструктуру для створення, спільної роботи над документами та їхньої публікації, що доступна, як правило, усім працівникам організації.
Корпоративні програмні системи забезпечують різні функції, причому практично усі фірми-постачальники програмних продуктів цього класу гарантують адаптацію своїх програм до потреб конкретної організації.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10 Інше на тему: Інформаційні системи і технології в менеджменті

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок