Головна Головна -> Інше українською -> Менеджмент -> Макросередовище організації і необхідність його вивчення і врахування в стратегії розвитку

Макросередовище організації і необхідність його вивчення і врахування в стратегії розвитку

Назва:
Макросередовище організації і необхідність його вивчення і врахування в стратегії розвитку
Тип:
Інше
Мова:
Українська
Розмiр:
8,76 KB
Завантажень:
186
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5 
КОНТРОЛЬНА РОБОТА
з дисципліни “Міжнародний стратегічний менеджмент”
на тему:
Макросередовище організації і необхідність його вивчення і врахування в стратегії розвитку


Вступ
Будь-яке підприємство перебуває і функціонує у середовищі. Ана-ліз середовища є початковим етапом формування стратегії діяль-ності підприємства, оскільки забезпечує відповідну базу для визна-чення місії і цілей його функціонування. Аналіз середовища передба-чає вивчення і дослідження трьох його складових:*
макросередовища;*
мікросередовища;*
внутрішнього середовища.
Мікросередовище — учасники ринку, які безпосередньо контакту-ють з підприємством і впливають на нього. Це насамперед спожи-вачі, постачальники, конкуренти, посередники. Внутрішнє середовище — сукупність факторів, що визначають процеси діяльності підприємства. Це виробництво, маркетинг, фі-нанси, персонал тощо.
Макросередовище складається з елементів, які прямо не пов'язані з підприємством, але впливають на формування загальної атмосфе-ри бізнесу. Розрізняють такі основні компоненти макросередовища: політичні, економічні, природні, соціальні, технологічні та деякі науковці визначають ще такий фактор як випадок. Усі сучасні автори розрізняють:
зовнішнє середовище (або середовище непрямого впливу);
проміжне або безпосереднє середовище;
внутрішнє середовище організації.
Макросередовище
Уряд Економіка
Мікросередовище
Акціонери Постачальники
Профспілки Покупці
Підприємство
Кредитори Конкуренти
Природні фактори Випадок Науково-технічний прогрес
Соціально-демографічне середовище
Рис.1 Оточення бізнесу
Зовнішнє середовище - це сукупність факторів, які формують довгострокову прибутковість організації і на які організація не може впливати взагалі або має незначний вплив.
Проміжне середовище - це сукупність факторів, які формують довгострокову прибутковість організації і на які вона може впливати через встановлення ефективних комунікацій.
Внутрішнє середовище організації - це сукупність факторів, які формують її довгострокову прибутковість організації і перебувають під безпосереднім контролем керівників та персоналу організації.
Зовнішнє середовище є джерелом, що забезпечує організацію ресурсами, необхідними для підтримки її внутрішнього потенціалу на належному рівні. Організація знаходиться в стані постійного обміну з зовнішнім середовищем, забезпечуючи тим самим собі можливість виживання. Але ресурси зовнішнього середовища не безмежні. І на них претендують багато інших організацій, що знаходяться в цьому ж середовищі. Тому завжди існує можливість того, що організація не зможе одержати потрібні ресурси з зовнішнього середовища. Це може послабити її потенціал і привести до багатьох негативних для організації наслідкам. Задача стратегічного управління складається в забезпеченні такої взаємодії організації із зовнішнім середовищем, що дозволяло б їй підтримувати її потенціал на рівні, необхідному для досягнення її цілей, і тим самим давало б їй можливість виживати в довгостроковій перспективі.
Для того щоб визначити стратегію поведінки організації і провести цю стратегію в життя, менеджери повинні мати детальну уяву про зовнішнє середовище, тенденції його розвитку і місця, що займає в ній організація. При цьому зовнішнє оточення вивчається стратегічним управлінням, у першу чергу для того, щоб розкрити ті загрози і можливості, які організація повинна враховувати при визначенні своїх цілей і шляхів їх досягнення.


Аналіз макросередовища організації.
Макрооточення створює загальні умови перебування організації в зовнішньому середовищі. У більшості випадків макрооточення не має специфічного характеру, безпосередньо до окремої взятої організації, хоча ступінь впливу стану макрооточення на різні організації різна, що пов'язано з відмінностями як у сферах діяльності, так і з внутрішнім потенціалом організацій.
Як зазначалося, підприємство - це відкрита система, і його розвиток залежить від зовнішнього середовища.
Ф. Котлер вважає, що зовнішнє середовище складається з шести основних факторів: демографічних, економічних, природних, науково-технічних, політичних і факторів культурного середовища.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5 Інше на тему: Макросередовище організації і необхідність його вивчення і врахування в стратегії розвитку

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок