Головна Головна -> Інше українською -> Менеджмент -> Маркетинг

Маркетинг

Назва:
Маркетинг
Тип:
Інше
Мова:
Українська
Розмiр:
13,45 KB
Завантажень:
14
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8 
Тема: Контрольна
Маркетинг


Зміст


1. Концепція соціально-етичного маркетингу та перспективи її використання в туризмі
Зміна соціально-економічних відносин викликає подальший розвиток концепції маркетингу, орієнтиром якого стає людина. Таким чином, еволюція маркетингу призвела до виникнення його новітньої концепції — соціального маркетингу. Соціальний маркетинг логічно з'явився в ході розвитку маркетингу і є подальшим перспективним етапом цього розвитку. Це обумовлено рядом причин. При аналізі стадій розвитку маркетингу через проходження їм різних концепцій стає очевидним, що спочатку фірми засновували свої ринкові рішення головним чином на міркуваннях витягу прибутку, потім вони стали усвідомлювати стратегічну значимість задоволення купівельних потреб, у результаті чого й з'явилася концепція маркетингу, а на сучасному етапі при прийнятті рішень багато фірм думають і про інтереси суспільства, тобто керуються концепцією соціального маркетингу.
Соціальний маркетинг в літературі розглядається як концепція узгодження й погоджування інтересів організації, споживачів і всього суспільства, що Ф. Котлер, наприклад, розглядає як концепцію соціально-етичного маркетингу. С. Захарова визначає соціальний маркетинг як встановлення потреб і інтересів цільових ринків і забезпечення бажаної задоволеності більш ефективними, ніж у конкурентів, способами з одночасним збереженням і зміцненням благополуччя споживача й суспільства. Так само розуміють соціальний маркетинг С. Ебель, М. Брун і Дж. Тилмес, М. Ауер і М. Герц, Д. Берре. Серед інших назв даної концепції зустрічаються: соціально-етичний маркетинг (Ф. Котлер, И. Альошина), соціально-етичний маркетинг (В. Э. Гордін, В. В. Іванов, Е. П. Голубков), етико-соціальний маркетинг (И. Березин), суспільно-орієнтований соціальний маркетинг (А. Тета), соціально-орієнтований маркетинг (А. П. Панкрухин), соціально-відповідальний маркетинг (М. Симановська), суспільний маркетинг (В.И. Мартинов). Але всі визначення розглянутої концепції так чи інакше підкреслюють соціальну сутність явления.
Останнім часом у літературі дана концепція все частіше позначається як соціальний маркетинг. Таке визначення є найбільш лаконічним і чітким, і, щоб уникнути плутанини в назвах, найчастіше концепція розглядається саме під такою назвою.
Таким чином, соціальний маркетинг — це вивчення й формування потреб покупців і задоволення їх більш ефективними методами, ніж конкуренти, за умови підвищення добробуту всіх членів суспільства. При цьому під добробутом розуміється сукупність матеріальних, духовних, соціальних благ, якими володіє суб'єкт добробуту і які використовує для задоволення своїх потреб. Соціальний маркетинг являє собою, таким чином, механізм узгодження потреб і інтересів споживачів, потреб і інтересів підприємства й потреб і інтересів суспільства.
Таке розуміння соціального маркетингу склалося в процесі еволюції його призначення. Термін «соціальний маркетинг» був уперше використаний в 1971 р. Він позначав спробу застосування принципів маркетингу і його техніків для сприяння рішенню соціальних завдань, реалізації соціальних ідей, а також у процесі соціальних дій. Саме тоді в сферу діяльності організацій все частіше стало вплітатися рішення різних суспільних проблем. М. Брун і Дж. Тилмес писали: «Важливіше, ніж формальні критерії характеристики організації, є її готовність до рішення соціальних завдань, здатність організації ініціювати діяльність в області соціального маркетингу. Тому для оцінки значення соціального маркетингу необхідно виявити відносне значення постановки соціальних питань».
Як відзначає Ф. Котлер, «поняття соціального маркетингу згодом одержало більш широке застосування. Воно, наприклад, використається відносно «соціально-відповідального маркетингу» бізнесів-фірм або щодо будь-якої маркетингової діяльності некомерційних організацій». Тут Котлер уперше крім понять «соціальний» і «соціально-етичний маркетинг» уживає поняття «соціально-відповідальний маркетинг».
Ф. Котлер дав одне з перших визначень соціального маркетингу.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8 Інше на тему: Маркетинг

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок