Головна Головна -> Інше українською -> Менеджмент -> Магістерська робота Моделі прийняття стратегічних рішень

Магістерська робота Моделі прийняття стратегічних рішень

Назва:
Магістерська робота Моделі прийняття стратегічних рішень
Тип:
Інше
Мова:
Українська
Розмiр:
20,88 KB
Завантажень:
391
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
Моделі прийняття стратегічних рішень


Зміст


Вступ
В умовах централізованого управління народним господарством стратегічне керування окремим підприємством не входило в компетенцію управлінського апарата підприємства. Усі стратегічні рішення приймалися на рівні Держплану, галузевих міністерств і відомств. Навіть при виборі тактичних рішень керівники підприємства враховували вимоги і думки вищих інстанцій. У ринкових умовах, а тим більше в умовах переходу до ринкових відносин, керівник повинен самостійно, керуючись законодавчими і нормативними актами, що регламентують правила ведення виробничої діяльності, а кон'юнктурою ринку, приймати основні, довгострокові стратегічні рішення. При цьому керівник несе повну відповідальність перед самим собою, власниками, трудовим колективом, перед Законом за всі економічні, юридичні, екологічні й інші наслідки прийнятих стратегічних рішень.
Теорія стратегічного планування нараховує достатнє число стратегій, що стали основою для виходу кризи чи її запобігання на окремих підприємствах, у галузях виробництва, у цілих країнах. Автори цих стратегій є всесвітньо відомими теоретиками і практиками в області стратегічного планування і керування (Ансофф І., Портер М. і ін.). Матриці, що ілюструють ці стратегії, стали класичними в теорії стратегічного планування і керування (матриця БКГ -Бостонської консультативної групи, матриця корпорації “Дженерал електрик “,матриця конкуренції М.Портера і матриця Ансоффа].
Метою курсової роботи є послідовне розкриття моделей прийняття стратегічних рішень, виявлення їх переваг та недоліків.
У роботі розглянутий процес використання деяких із зазначених вище моделей для прийняття правильного рішення щодо подальшого розвитку компанії “Акіра”.
В роботі вивчено наступні питання:
1. Стратегія маркетингу
2. Планування маркетингових стратегій
3. Процес стратегічного планування
4. Визначення стратегічних господарських одиниць — СБО
5. Комплексний аналіз ситуації для кожної СБО
6. Установлення цілей маркетингу СБО
7. Матриця розвитку товару/ринку
8. Матриця конкуренції
9. Матриця зростання/частка ринку
10. Модель «привабливість-конкурентноспроможність»
11.Аналіз конкурентного досвіду управління на прикладі компаніі “Акіра”


1. Загальне поняття стратегії маркетингу. Моделі прийняття стратегічних рішень
1.1. Стратегія маркетингу
Стратегія маркетингу визначає, як потрібно застосовувати структуру маркетингу, щоб залучити і задовольнити цільові ринки і досягти цілей організації. У рішеннях про структуру маркетингу головне - планування продукції, збут, просування і ціна Виханский В. Р., Наумов А. И., Менеджмент. М.: Фірма Гардарика, 1996. – с. 83.
Стратегія повинна бути максимально ясною. (Наприклад, планування нової продукції повинне передбачати встановлення пріоритетів, розподіл відповідальності, часовий і виробничий графіки, підтримку просування і потреби в навчанні персоналу.) Ось приклад поганої, нечіткої стратегії: для того щоб збільшити частку на ринку для товару А, додаткові засоби будуть виділені на дизайн і рекламу. Гарна стратегія тієї ж організації повинна показати більш чіткі напрямки діяльності. Частка на ринку товару А повинна бути збільшена з 6 до 8 % протягом 12 місяців за допомогою розробки привабливого і функціонального упаковки;; посиленою рекламою для залучення 200 основних споживачів, зміни реконструкції товару для поліпшення його зовнішнього вигляду без збільшення витрат.
Часто фірма вибирає стратегію з двох і більш можливих варіантів. Наприклад, компанія, що хоче збільшити свою частку на ринку до 40%, може зробити це декількома шляхами: створити більш сприятливий образ товару через інтенсивну рекламу; збільшити чисельність торгового персоналу; представити нову модель; понизити ціни і продавати через велике число роздрібних магазинів; ефективно об'єднати і скоординувати всі ці елементи маркетингу.
Кожна з альтернатив відкриває різні можливості для маркетологів. Наприклад, цінова стратегія може бути дуже гнучкою, оскільки ціни змінювати легше, ніж створювати різні модифікації товару.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 Інше на тему: Магістерська робота Моделі прийняття стратегічних рішень

Схожі роботи:


BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок