Головна Головна -> Інше українською -> Менеджмент -> Суть конфліктів, передумови виникнення, види та ознаки. Конфліктна ситуація, її особливості. Стадії розвитку конфлікту. Методи подолання конфліктів

Суть конфліктів, передумови виникнення, види та ознаки. Конфліктна ситуація, її особливості. Стадії розвитку конфлікту. Методи подолання конфліктів

Назва:
Суть конфліктів, передумови виникнення, види та ознаки. Конфліктна ситуація, її особливості. Стадії розвитку конфлікту. Методи подолання конфліктів
Тип:
Інше
Мова:
Українська
Розмiр:
12,88 KB
Завантажень:
289
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7 
КОНТРОЛЬНА РОБОТА
Суть конфліктів, передумови виникнення, види та ознаки. Конфліктна ситуація, її особливості. Стадії розвитку конфлікту. Методи подолання конфліктів


Зміст


1. Суть конфліктів, передумови виникнення, види та ознаки
В науковій літературі поки немає єдиного загальновизнаного визначення поняття "конфлікт".
Слово "конфлікт" походить від латинського "confliktus" - зіткнення. У багатьох випадках під конфліктом розуміють одну з форм людської взаємодії, в основі якої лежать різного роду реальні або ілюзорні, об'єктивні і суб'єктивні, у різному ступені усвідомлені протиріччя між людьми, зі спробами їхнього вирішення на рівні прояву емоцій.
Виділяють такі типи конфліктів: внутрішньо-особистісний, міжособистісний, конфлікт між ок-ремою особою та групою, міжгруповий конфлікт.
Де б не жили душі, про які писав Гете, поет бачив, що конфлікти можуть вирувати і всередині людини. Аналізуючи конфлікти, завжди треба ставити запитання: чи не має місце тут конфлікт, який знаходиться в душі людини?
Внутрішньоособистісний конфлікт може мати різні форми. Одна з найпоширеніших - рольовий конфлікт, коли до однієї людини висувають супе-речливі вимоги щодо результатів її роботи. Наприклад, завідуючий секцією в універмазі може вимагати, щоб продавець увесь час знаходився у торговому приміщенні й надавав покупцям інфор-мацію й послуги. Пізніше завідувач може висло-вити незадоволення тим, що продавець багато часу витрачає на покупців і приділяє мало уваги по-повненню відділу товарами. Приклад свідчить про те, що людині давали суперечливі завдання і від неї вимагали взаємопротилежні результати.
Певний внутрішньоособистісний конфлікт може виникнути тоді, коли співробітнику треба «гра-ти» водночас кілька ролей, які йому не вдається гармонізувати. Наприклад, співробітник одержав підвищення. З багатьма він був знайомий чимало років, з усіма був на «ти», разом з іншими був незадоволений керівництвом. Тепер він сам став керівником. Чи може він тепер залишатись на «ти»? Сам він «тикати» уже не може. Рольовий конфлікт «приятель тут — шеф там» ніколи не буває безпроблемним. Яким має бути вихід?
Внутрішньоособистісний конфлікт може вини-кати внаслідок того, що виробничі вимоги не збіга-ються з особистими потребами чи цінностями. На-приклад, агент з продажу вважає хабар вкрай не-етичним способом впливу, але керівництво прозо-ро натякає, що продаж повинен збільшуватися, щоб там не було.
Внутрішньоособистісний конфлікт може також бути відповіддю на виробниче перевантаження або недовантаження. Досліди показують, що такий внутрішньоособистісний конфлікт пов'язаний з низьким рівнем задоволення роботою, недостат-ньою впевненістю в собі.
Міжособистісні конфлікти найпоширеніші. В організаціях часто - це боротьба керівника за обме-жені ресурси, капітал чи робочу силу, час викорис-тання устаткування або схвалення проекту. Кожен з них вважає, що, оскільки ресурси обмежені, він повинен переконати керівництво виділити ці ресур-си саме йому, а не іншому. Ще один приклад міжособистісного конфлікту: два маляри працюють над однією й тією самою рекламою, але мають різні точ-ки зору щодо засобу її подачі. Кожен намагається переконати директора прийняти його точку зору. Аналогічним, лише більш тонким і довготерміно-вим, може бути конфлікт між двома кандидатами на підвищення при наявності однієї вакансії.
Міжособистісний конфлікт може також вияв-лятися і як зіткнення особистостей. Люди з різни-ми рисами характеру, поглядами та цінностями не в змозі постійно жити у злагоді.
Конфлікт між особистістю та групою. Вироб-ничі групи встановлюють норми поведінки і ви-робітку. Кожен повинен їх дотримуватися, щоб бути прийнятим до неформальної групи і задоволь-няти свої соціальні потреби. Але якщо очікуван-ня групи знаходяться в протиріччі з очікування-ми окремої особи, може виникнути конфлікт. Наприклад, хтось захоче запросити більше, пере-виконуючи норми, а група розцінює «надмірну» старанність негативно.
Між окремою особою і групою може виникнути конфлікт, якщо ця особа займе позицію, яка відрізняється від позиції групи.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7 Інше на тему: Суть конфліктів, передумови виникнення, види та ознаки. Конфліктна ситуація, її особливості. Стадії розвитку конфлікту. Методи подолання конфліктів

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок