Головна Головна -> Інше українською -> Менеджмент -> Податкове прогнозування і планування – складова частина державного податкового менеджменту. Оптимізація податку на прибуток

Податкове прогнозування і планування – складова частина державного податкового менеджменту. Оптимізація податку на прибуток

Назва:
Податкове прогнозування і планування – складова частина державного податкового менеджменту. Оптимізація податку на прибуток
Тип:
Інше
Мова:
Українська
Розмiр:
15,28 KB
Завантажень:
63
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10 
КОНТРОЛЬНА РОБОТА
з податкового менеджменту
на тему:
Податкове прогнозування і планування – складова частина державного податкового менеджменту. Оптимізація податку на прибуток


ПЛАН
Вступ
1. Податкове прогнозування і планування – складова частина державного податкового менеджменту
2. Оптимізація податку на прибуток
Висновки
Список використаної літератури
Вступ
При централізованій системі управління народним господарством такі важливі сфери управлінських дій, як податкове планування, прогнозування, інформаційний аналіз, контроль, були жорстко регламентовані. Це забезпечувало досяжність мети за будь-яку ціну, тобто виконати директивно встановлюваний план.
Державний податковий менеджмент як особливий науково-практичний процес надзвичайно місткий за своїм змістом, умовами організації і цільовими установками.
В даний час особливою гостротою відчувається необхідність систематизованого аналізу надходження податків, тенденцій розвитку податкової бази і її елементів та науково-обгрунтоване прогнозування поступлень платежів до бюджету. Від того наскільки вміло і послідовно буде вирішуватися це завдання в значній мірі залежить ефективність податкової системи в цілому. Питання прогнозування надходжень актуальні у зв’язку із недостатньою їх науковою розробкою. На сьогодні податкові органи не мають достатніх методичних розробок по аналізу поступлень, а особливо аналізу бази оподаткування.
1. Податкове прогнозування і планування – складова частина державного податкового менеджменту
Дуже часто податкові органи на місцях самостійно розробляють методики прогнозування надходжень. Однак таке розв’язання цих проблем є недостатнім, а іноді просто шкідливим, оскільки на має достатнього наукового підґрунтя. Саме ці і пов’язані з ними проблеми спонукають до вивчення питання прогнозування надходжень та його удосконалення.
Планування податкових платежів - це процес розробки податкових планів, виходячи з нормативів (ставок), які затверджені в законодавчих та у підзаконних актах з метою своєчасного й повного визначення податкових зобов'язань перед бюджетами всіх рівнів, а також обов'язкових платежів і зборів у позабюджетні фонди.
Залежно від рівня управління розрізняють:
ЃE державне планування податкових платежів;
ЃE планування податкових платежів місцевими органами самоврядування;
ЃE податкове планування підприємства.
Державне планування податкових платежів відбувається при роз-робці плану державного бюджету на майбутній період. Головним при цьому є аналіз виконання бюджету за попередній період, витрат держави та розрахунок витратних статей бюджету на майбутній період. Дохідна частина бюджету розраховується, виходячи з витратної частини.
Планування податкових платежів місцевими органами самоврядування має свої особливості:
1. Перелік місцевих податків, обов'язкових платежів і зборів, їх максимальні ставки визначаються централізовано на державному рівні. Конкретні розміри податкових платежів по кожному податку встановлють місцеві органи влади.
2. Місцеві податки і збори становлять незначну частку в структурі доходів місцевих бюджетів. Основна частка коштів на покриття витрат місцевих органів влади надходить з державного бюджету.
3. Затвердження місцевих бюджетів, в силу їх залежності від дотацій з державного бюджету, відбувається після визначення всієї допомоги, на яку можуть розраховувати місцеві органи самоврядування.
4. Нестабільність ставок оподаткування. Це негативно впливає на планування податкових платежів і на розвиток підприємництва в регіоні.
5. Визначення розмірів податкових платежів з боку місцевих орга-нів самоврядування має переважно суб'єктивний характер.
Податкове планування підприємства має примусовий характер і здійснюється згідно з тією законодавчою базою, яка існує в державі, у тому числі й з підзаконними актами, які затверджуються на державному та місцевому рівнях. На рівні підприємства податки сплачуються незалежно від бюджету підприємства, тобто від його витрат та прибутків.
Головним типом податкового планування на рівні державного та місцевих бюджетів є стратегічне податкове планування.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10 Інше на тему: Податкове прогнозування і планування – складова частина державного податкового менеджменту. Оптимізація податку на прибуток

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок