Головна Головна -> Інше українською -> Менеджмент -> Інструменти контролінгу забезпечення матеріальними ресурсами

Інструменти контролінгу забезпечення матеріальними ресурсами

Назва:
Інструменти контролінгу забезпечення матеріальними ресурсами
Тип:
Інше
Мова:
Українська
Розмiр:
5,74 KB
Завантажень:
147
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4 
КОНТРОЛЬНА РОБОТА
З ДИСЦИПЛІНИ “КОНТРОЛІНГ”


1. Інструменти контролінгу забезпечення матеріальними ресурсами
Основна мета функціонування контроллінгу на підприємстві полягає в систематичному зборі необхідної для аналізу інформації, її обробці і підготовці для керівника. Досягнення цієї мети можливе за допомогою формування основного інструментарію контроллінгу. Запропоноване Анташовим В. підрозділ інструментів контроллінгу на технологію отримання управлінської інформації і аналітичні розрахунки, покладемо в основу побудови моделі структури інструментарію контроллінгу.
Інструментарій оперативного контроллінгу
Технологія отримання управлінської інформації і ухвалення рішень
Аналітичні (фінансово-економічні розрахунки, орієнтовані на ухвалення управлінських рішень)
Використання методу “директкост”(сум покриття)
Аналіз точки беззбитковості
Формування основних підконтрольних показників
Аналіз результатів по відхиленнях
Визначення взаємозв'язків і залежностей між показниками: об’єм виробництва, витрати, прибуток
Бюджетування
Моделювання
Регулювання
Ціноутворення
Рис.1. Модель структури інструментарію
оперативного контроллінгу
Основними і найважливішими елементами інструментарію контроллінгу є наступне: бюджетування, формування основних підконтрольних показників ефективного управління підприємством, визначення ступеня дії виниклих відхилень на величину алгоритму “витрати - прибуток”.
2. Сфери застосування різних типів бюджету
Невід’ємною умовою успішного функціонування контроллінгу на підприємстві є розробка бюджетів, їх аналіз і контроль. В умовах ринку ця проблема є найбільш актуальна, оскільки зовнішні умови, що постійно змінюються, вимагають гнучкого планування, що дозволяє майстерно маніпулювати ресурсами і витратами підприємства з метою витягання максимального прибутку. Планування випливає з необхідності узгоджувати сьогоднішні рішення про те, що повинно відбутися в майбутньому і означає спробу формування майбутнього розвитку підприємства. Виходячи з цього, позначимо планування як процес здійснення господарсько – організаційної функції керівництва підприємства, спрямованої на перспективний розвиток.
Б’юджет (англ. Budget – буквально сумка) – це план діяльності підприємства або підрозділу в кількісному виразі, це фінансові плани на конкретний період, узгоджені з виробничою діяльністю фірми, це вираз бажаного стану, того, що ми хочемо.
З вищенаведеного можна зробити висновок про те, що основою функціонування і розвитку підприємства служить система б’юджетів, яка дозволяє насамперед оцінити ефективність управлінських рішень, максимальним чином розподілити ресурси і порівняти витрати при розробці концепції ведення бізнесу.
Б’юджетування можна визначити як процес вироблення оптимальних напрямів використання доходів і формування витрат підприємства в ході здійснення його фінансово – господарської діяльності і розрахований на певний період часу. При цьому б’юджетування охоплює розробку б’юджетів, організацію його здійснення і контроль за його виконанням.
Для того, щоб реалізувати головну мету контроллінгу, необхідно вимірювати інформаційні параметри прибутку підприємства, дозволяючи взнати міру досягнення певної мети. Орієнтація на конкретні цілі повинна відбуватися при розробці б’юджетів. Від цього залежить якість б’юджетування і повнота включення всіх ресурсів і витрат з метою отримання бази порівняння з фактичними показниками, що, у свою чергу, дає можливість оцінки відповідності бажаної і дійсної. Визначення логіки і вивчення методики, зумовило необхідність розробки етапів програмування цілей, які б якнайповніші розкривали організаційну структуру б’юджетування і вимоги що пред'являються до нього.
Необхідно відзначити що вказані етапи програмування цілей слід застосовувати як на рівні підприємства в цілому, так і на рівні структурних підрозділів, оскільки злагодженість роботи всього підприємства залежить від проникнення і розуміння планів і б’юджетів менеджерами структурних підрозділів.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4 Інше на тему: Інструменти контролінгу забезпечення матеріальними ресурсами

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок