Головна Головна -> Інше українською -> Менеджмент -> Оцінка кредитоспроможності підприємства

Оцінка кредитоспроможності підприємства

Назва:
Оцінка кредитоспроможності підприємства
Тип:
Інше
Мова:
Українська
Розмiр:
5,10 KB
Завантажень:
448
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4 
Оцінка кредитоспроможності підприємства
Розрахункова робота полягає в оцінці кредитоспроможності підприємства з метою вирішення питання про можливість надання йому кредиту банком, оскільки головною умовою забезпечення повернення кредиту є фінансовий стан позичальника.
Фінансовий стан підприємства характеризують такі основні показники:
обсяг реалізації (товарооборот – для торгових підприємств);
показники майнового стану;
коефіцієнти фінансової стійкості;
показники ділової активності;
коефіцієнти ліквідності;
відносні показники прибутковості.
Для розрахунків використовуються показники, які дають уявлення про фінансову діяльність підприємства-позичальника і якими оперують переважно банки. Розрахунки виконуються згідно з методиками, що викладені на теоретичних заняттях під час вивчення курсу.
Необхідні вихідні дані для розрахунків заносяться в таблицю 1 згідно даних джерел їх одержання – ф№1 "Баланс підприємства" та ф№2 "Звіт про фінансові результати підприємства", які додаються до розрахункової роботи у Додатках А та Б відповідно.
Після таблиці 1 подають розрахунок показників за звітний та базовий період згідно з наведеною методикою розрахунку.
Усі розраховані коефіцієнти (показники) заносяться до таблиці 2 на основі, якої визначатиметься рейтингова оцінка підприємства. Покращення розрахункового рівня кожного з коефіцієнтів дає певний відсоток (питома вага конкретного коефіцієнта в загальній кількості показників). Якщо є можливість розрахувати усі двадцять показників, то рейтингова оцінка кожного показника становитиме 5%. Якщо певні показники неможливо розрахувати через відсутність даних у звітних матеріалах досліджуваного підприємства, то рейтингову оцінку розрахованих показників необхідно буде скоригувати виходячи із фактичної кількості розрахованих показників. Окрім того, якщо величина значеннь деяких розрахункових показників незміна, або їх значення погіршується, то рейтингова оцінка таких показників становитиме 0%. Набрана сума відсотків сумується.
Потім відповідно до набраної суми відсотків підприємству-позичальнику присвоюється рейтинг згідно рейтингової системи наведеної в таблиці 3. Макимальне значення рейтингової оцінки – 100%.
Відповідно до отриманих результатів студент робить висновок про можливість надання кредиту підприємству-позичальнику банківською установою, або припинення кредитних відносин з клієнтом на основі таблиці 3.
Студент самостійно вибирає підприємство для оцінки його кредитоспроможності та узгоджує з викладачем.
Методичні вказівки для розрахунків
1. Визначається ріст /+/ або зниження /-/ виручки від реалізації товарної продукції (товарообороту) за звітній період порівняно з попереднім періодом:
?ЧДр = ЧДрзв – ЧДрб , (1)
де ЧДрзв, ЧДрб – чистий дохід від реалізації товарної продукції (робіт, послуг) відповідно за звітній та попередній період, тис.грн.
2. Визначається коефіцієнт зносу основних засобів – характеризує частку зношених основних засобів у загальній їх вартості:
КЗн = Зн / ПВОЗ , (2)
де Зн – вартість зносу основних засобів, тис. грн.;
ПВОЗ – первісна вартість основних засобів, тис.грн.
3. Визначається тип фінансової стійкості за звітний та попередній періоди:
а) абсолютна стійкість, коли для забезпечення запасів достатньо власних обігових коштів, тобто платоспроможність гарантована:
З < ВОК , (3)
де З – виробничі запаси, тис.грн.;
ВОК – власний оборотний капітал, тис. грн.
б) нормальна стійкість, коли для забезпечення запасів крім власних обігових коштів залучаються довгострокові кредити та позики, тобто платоспроможність забезпечена:
З < ВОК + КД , (4)
де КД – довгострокові кредити та позики, тис. грн.
в) нестійкий фінансовий стан, коли для забезпечення запасів крім власних обігових коштів та довгострокових кредитів і позик залучаються короткострокові кредити та позики, тобто платоспроможність порушення, але є можливість її відновити;
З < ВОК + КД + КК , (5)
де КК – короткострокові кредити та позики, тис.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4 Інше на тему: Оцінка кредитоспроможності підприємства

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок