Головна Головна -> Інше українською -> Медицина та здоров'я -> Тропічні трепонематози. М’який шанкер. Донованоз.

Тропічні трепонематози. М’який шанкер. Донованоз.

Назва:
Тропічні трепонематози. М’який шанкер. Донованоз.
Тип:
Інше
Мова:
Українська
Розмiр:
11,81 KB
Завантажень:
361
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7 
Тропічні трепонематози. М’який шанкер. Донованоз.


План лекції.
Актуальність теми. Розповсюдженість тропічних трепонематозів.
Фрамбезія: етіологія, клініка, лікування.
Бедтель: етіологія, клініка, лікування.
Пінта: етіологія, клініка, лікування.
М’який шанкер: етіологія, клініка, лікування.
Донованоз: етіологія, клініка, лікування.
І. Фрамбезія зустрічаєься в країнах з тропічним кліматом (екваторіальні країни, розміщені в лісових зонах, прибережних зонах морів і океанів). Поширенню захворювання сприяють погані побутово-житлові умови, сукупність населення, низький санітарно-гігієнічний рівень. Ендемічними по захворюванню є країни Карибського басейну, Латинської Америки, Центральної Африки, Південної Азії, Океанії і північної частини Австралії. За даними ВОЗ, тільки в країнах Екваторіальної Африки нараховується більше ніж 50 млн. хворих піалом (фрамбезією)
Беджель (ендемічнй сифіліс, арабський сифіліс) – це невенеричний ендермічний трепонематоз, поширений в країнах Близького Сходу (Іран, Ірак, Йорданія та ін.), степових, пустельних районах Африки (Мавританія, Сенегал, Малі) і Північній Австралії. На афрканському континенті беджель найчастіше зустрічається у кочівників.
Пінта (карате) – це виключно шкірний, ендемічний для країн Латинської Америки трепонематоз.
М’який шанкер поширений в країнах Латинської Америки, Азії, Океанії, в зоні тропічного або субтропічного клімату.
Донованоз – хронічне венеричне захворювання, зустрічається в країнах з тропічним або субтропічним кліматом, в Африці, Америці, Азії, Австралії. Спостерігаються випадки захворювання на південному сході США, в Англії, Франції, Іспанії.
ІІ. Фрамбезія (піан, явс).
Фрамбезія – найбільш поширений ендемічний трепонематоз, який проявляється ураженням шкіри, слизових оболонок і кісткової системи.
Етіологія. Збудник захворювання – Treponema pertenue (син. Treponema variabilis). Джерелом захворювання являються хворі люди, частіше діти. Зараження відбувається при безпосередньому нестатевому контакті здорових з хворими. Найбільш часто хворіють діти у віці 4 – 14 років. Можливий шлях передачі безпосередньо через речі (білизна, посуд) загального використання. В останні роки доведена роль деяких комах (мухи роду Hippelates) в перенесенні інфекції. Представляє інтерес виявлення подібного трепонематоза у мавп, що може пояснювати наявність резервуара інфекції серед тварин в ряді тропічних країн.
Клініка. Інкубаційний період сладає в середньому 3 - 4 тижні. Характерна періодичність перебігу: розвивається первинний період захворювання, який змінюється вторинним, а надалі третинним (пізні прояви).
Первинний період починаєтся з виразкового утворення – піанічного шанкера, що локалізується в 95% випадків на нижніх кінцівках. В рідкісних випадках шанкер з’являєтся на обличчі, верхніх кінцівках, зовнішніх статевих органах. Спочатку це округла папула рожевого кольору, яка на протязі 1 –2 діб ерозується, а потім звиразковується.
Піанічний шанкер, що розвинувся – це округла чи овальна виразка. Кольору червоного м’яса, неболюча при пальпації. На відміну від скорілітичного шакра в основі піанічний шанкра не визначається ущільнення. Поверхня піанічної виразки, як правило, покрита тонкою кірочкою або плівкою у вигляді цигаркового паперу, який нагадує плівку при дифтерії. На відміну від сифілітичного, піанічний шанкер може супроводжуватись свербінням. За рахунок периферичного росту шанкр поступово збільшується в розмірах, досягаючи 5 см і більше в діаметрі. Дно виразки вкривається вегетаціями і папіломитозними розростаннями, що нагадують малину. Звідси назва захворювання «фрамбезія» - від франц. Framboise – малина. Слово “яве” на Корсиці також означає дику, гірську малину. Іноді навколо первинноо афекту з’являються дрібні папули – це явище отримало назву піаномізації шанкра. Піанічний шанкер, як і сифілітичний. Супровожується рігіонарним лімфаденітом. Лімфатичні узли щільно-ластичної консистенції.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7 Інше на тему: Тропічні трепонематози. М’який шанкер. Донованоз.

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок