Головна Головна -> Інше українською -> Медицина та здоров'я -> Вигодовування новонароджених

Вигодовування новонароджених

Назва:
Вигодовування новонароджених
Тип:
Інше
Мова:
Українська
Розмiр:
40,74 KB
Завантажень:
364
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21  22  23 
Творча робота на тему:
Вигодовування новонароджених


Правила встановлюються тільки між мамою і самою дитиною. За допомогою стародавніх інстинктів, а також, звикнувши один до одного, вивчивши один одного
протягом першого місяця, молода мама навчиться годувати, а дитина — смоктати. І це будуть тільки ваші правила.
Як годувати грудьми? Ви вже тисячу разів передумали про це, з усіма порадилися і перечитали гору літератури. Але все одно боїтеся (особливо, якщо це перша ваша дитина). Одне тільки утішає, що Природа за вас давно про все передумала. Після першого годування з'явиться і перший ваш досвід.
Перед годуванням спочатку ретельно вимийте руки теплою водою з милом (дитяче або будь-яке інше, але не дуже ароматне, — надалі користуйтеся тільки їм, щоб дитина до нього звикла). Усе, що стикається з грудьми, повинно бути ідеальної чистоти. Потім обмийте самі груди (тільки кип'яченою водою). Обсушіть груди (не розтираючи) м'яким рушником або чистою пропрасованою пелюшкою (краще, звичайно, просто висохнути на повітрі, але малюк чекати не буде). Нарешті, влаштуйтеся зручніше — це головне (знайдіть в будинку улюблене місце). Дуже часто втома під час годування грудьми приходить від вашого незручного положення в кріслі або в ліжку. Вам здається, що причиною стомлення є саме годування, і ви з полегшенням зітхаєте, коли воно закінчується. Таке годування (шість-сім, а то і дванадцять разів на день) може стати мукою (ЗА ЩО?!). Адже ПРОЦЕС годування часто продовжується 15-20 хв. (у випадку «ледачих сосунів»- до 40 хвилин!). І якщо матуся весь цей час знаходиться в незручній позі, то можуть з'явитися тягнучі болі в м'язах спини й попереку, втома і навіть роздратування (ось вона, оборотна сторона радощів материнства). Такі негативні моменти іноді можуть несприятливо відбиватися на прибутті молока.
Якщо ви дуже втомилися після пологів, то в перші дні спробуйте годувати лежачи (хоча це і не дуже зручно), обернувшись на бік, поклавши дитину поряд з собою, а під голову і спину підклавши подушки.
При використанні будь-якої пози і положення тіла годуюча жінка повинна добре бачити обличчя дитини, також як і дитина повинна мати можливість використовувати годування для ретельного вивчення обличчя мами.
Деякі жінки вважають за краще годувати дитину лежачи на спині, розташувавши малюка у себе на животі. Дитина укладається на живіт мами, і вона однією своєю рукою, частіше за все лівою, якщо годує правою груддю, чи правою (якщо годує лівою груддю) підтримує його головку за лобик, контролюючи вільне дихання немовляти. Годування новонароджених у цій позиції звичніше для тих жінок, яким в пологовому залі давали годувати дитину відразу ж після народження. Такий метод обґрунтовується прагненням здійснити перший тісний тілесний контакт матери і дитини, що отримав назву «шкіра до шкіри». При цьому забезпечується продовження тісного спілкування мами і дитини і після пологів (дитина відчуває тепло маминого тіла, чує звичні для неї звуки серцебиття, зустрічається очима з її поглядом). Для матері такий контакт є сильним чинником, стимулюючим раніше і краще вироблення грудного молока. Подібну техніку часто можна спостерігати в національних общинах з сильними родовими зв'язками, що збереглися, де традиційне тісне спілкування між жінками різних поколінь. У наступні дні жінка сама вибирає позу під час годування, але зазвичай зручніше годувати сидячи.
Краще всього годувати на низькому стільці, спираючись об його спинку. Друга умова зручності полягає в тому, щоб рука, на якій лежить головка малюка, мала опору. Інакше рука швидко втомиться. Для цього добре мати стілець з підлокітниками. Якщо у вас удома немає низького стільця зі спинкою і підлокітниками, то можна сідати в низьке і широке крісло або на диван, а під лікоть можна покласти подушечку. Якщо у вас немає ні низького стільця, ні дивана, ні широкого крісла, можете сісти в звичайне крісло з підлокітниками, а ногу поставити на невеликий стільчик. Багатьом мамам дуже подобаються крісла-гойдалки.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21  22  23 Інше на тему: Вигодовування новонароджених

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок