Головна Головна -> Інше українською -> Медицина та здоров'я -> Ефективність використання препаратів “Тіберал” і “Хілак форте-краплі” для лікування бактеріального вагінозу у вагітних

Ефективність використання препаратів “Тіберал” і “Хілак форте-краплі” для лікування бактеріального вагінозу у вагітних

Назва:
Ефективність використання препаратів “Тіберал” і “Хілак форте-краплі” для лікування бактеріального вагінозу у вагітних
Тип:
Інше
Мова:
Українська
Розмiр:
6,14 KB
Завантажень:
422
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4 
Ефективність використання препаратів “Тіберал” і “Хілак форте-краплі” для лікування бактеріального вагінозу у вагітних.
На даний час інфекція піхви займає ведуче місце в структурі всіх інфекційно-запальних захворювань жіночих статевих органів. За даними літератури [1,2,4,6], найбільш часто зустрічаються такі види вагінальної інфекції: бактеріальний вагіноз, урогенітальний кандідоз і тріхомоніаз. Найчастіше вагінальна інфекція зустрічається у сексуально активних жінок репродуктивного віку. В останні роки спостерігається зростання даної патології у вагітних, особливо, бактеріального вагінозу. Його частота в акушерських клініках складає 23-26% [2]. При бактеріальному вагінозі відбувається заміна нормальної мікрофлори піхви (лактобактерій) різними видами облігатно-анаеробних мікроорганізмів (пептострептококи, пептококи, гарднерели, бактероїди, вейлонели, фузобактерії та інші). Сам по собі бактеріальний вагіноз не є небезпечним для життя хворої, але він може приводити до різноманітних ускладнень. Під час вагітності такими ускладненнями є самовільні викидні, передчасні пологи, хоріоамніоніт, пуерперальний ендометрит тощо [2,5,6].
Таким чином, проблема розробки ефективного лікування бактеріального вагінозу у вагітних має важливе медичне і соціальне значення. Лікування бактеріального вагінозу до цього часу залишається досить складним завданням. З цією метою використовують різні антибіотики, сульфаніламіди, антисептики, метронідазол, еубіотики та інші засоби як місцево, так і шляхом загального впливу. Найбільша ефективність відмічена у препаратів із вираженою антианаеробною активністю – метронідазол, кліндаміцин.
Ефективність їх системного використання складає, за даними різних авторів,75-95%. Проте, незважаючи на високу ефективність даних препаратів, досить часто зустрічаються ранні рецидиви (в 40% випадків і частіше) і побічні реакції [3,2,4].
Мета нашого дослідження – вивчити ефективність лікування бактеріального вагінозу препаратами “Тіберал” і “Хілак форте-краплі” у вагітних. Методологія – дослідження було відкритим, проспективним, рандомізованим.
Матеріали та методи дослідження.
Нашу увагу привернули препарати відомих фармацевтичних фірм, які тривалий час використовуються в лікарській практиці і зарекомендували себе із найкращої сторони.
“Tіберал” – препарат швейцарської фірми “Ф. Хоффманн-Ля Рош Лтд.”, реєстраційне посвідчення №00779. Діюча речовина якого є похідне 5-нітроімідазолу – орнідазол. Випускається препарат у вигляді таблеток, які містять 500 мг орнідазолу. Він виявляє високу антимікробну активність по відношенню до анаеробних бактерій, таких як Bacteroides i Сlostridium spp., Fusobacterium spp., Peptococcus spp., Peptostreptococcus spp., Gardnerella vaginalis, Mobiluncus spp. та інші, котрі є основними БВ-асоційованими мікроорганізмами. Згідно даних фірми-виробника дослідження на різних видах тварин не виявили тератогенної або токсичної дії препарату на плід. Хоча в першому триместрі вагітності препарат використовувати без абсолютних показів не рекомендовано. На робочому засіданні дерматовенерологів і акушер-гінекологів Російської Федерації (м.Москва, 16.04.1999р.) даний препарат рекомендований для лікування бактеріального вагінозу у вагітних, починаючи з 2-го триместру вагітності.
“Хілак форте-краплі”- препарат німецької фірми “Меркле ГмбХ”, реєстраційне посвідчення №П-8-242/002860. Краплі містять стерильний концентрат обміну речовин бактерій, утворюючих молочну кислоту, молочні буферні солі, лактозу, амінокислоти і інші продукти обміну бактерій. Одна крапля розчину відповідає біосинтетичним діючим речовинам 100 міліардів бактерій. Згідно даних фірми-виробника препарат може використовуватись під час вагітності.
Нашу увагу привернула ідея комплексного використання препаратів – тіберал і хілак форте-краплі з наступних причин. З однієї сторони, короткий курс лікування дозволяє максимально зменшити вплив препаратів на плід і скоротити курс лікування в порівнянні з 2-х етапним методом, а з другої сторони, дає можливість зменшити матеріальні затрати пацієнтки.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4 Інше на тему: Ефективність використання препаратів “Тіберал” і “Хілак форте-краплі” для лікування бактеріального вагінозу у вагітних

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок