Головна Головна -> Інше українською -> Медицина та здоров'я -> Виявлення та вивчення мікроорганізмів-антагоністівСorynebacterium diphtheriae у осіб, хворих на дифтерію та у бактеріоносіїв

Виявлення та вивчення мікроорганізмів-антагоністівСorynebacterium diphtheriae у осіб, хворих на дифтерію та у бактеріоносіїв

Назва:
Виявлення та вивчення мікроорганізмів-антагоністівСorynebacterium diphtheriae у осіб, хворих на дифтерію та у бактеріоносіїв
Тип:
Інше
Мова:
Українська
Розмiр:
4,59 KB
Завантажень:
66
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 
Виявлення та вивчення мікроорганізмів-антагоністівСorynebacterium diphtheriae у осіб, хворих на дифтерію та у бактеріоносіїв.
Досліджено мікрофлору слизових оболонок ротоглотки та носа у 36 пацієнтів Івано- франківської обласної клінічної інфекційної лікарні ,хворих на дифтерію та у бактеріоносіїв Сorynebacterium diphtheriae на рахунок виявлення мікробного антагонізму . Знайдено 12 культур мікроорганізмів, які проявляли антагоністичну дію щодо збудника дифтерії. Вивчено антагоністичну дію Lactobacillus species на штами Сorynebacterium diphtheriae різного походження та різного ступеню прояву токсигенності .
Ключові слова: Сorynebacterium diphtheriae ,мікробний антагонізм, бактеріоносійство.
 
Вивчення екологічної рівноваги та взаємодії людського організму і
мікроорганізмів з можливим використанням захисної дії деяких мікробів- представників нормофлори є дуже актуальним. Відомо , що дослідники схематично розділили інфекційний процес на декілька етапів , які коротко можна визначити як колонізація , інвазія , дія токсичних продуктів .
Перший етап- колонізація -відбувається непомітною для хазяїна . Інфекційний процес не можна ототожнювати з інфекційним захворюванням , що є лише кінцевою стадією інфекційного процесу . Останній . в свою чергу , може обмежитись тільки першим етапом - колонізацією , якщо організм хазяїна має засоби захисту проти факторів інвазії та токсичних продуктів .
 
Відомо , що попередження колонізації є одним з основних засобів профілактики інфекційних захворювань.
Індигенні мікроорганізми є одним з факторів , які захищають від колонізації патогенними і умовно-патогенними бактеріями організм людини . Вони можуть також мати імуномодулюючу дію, регулювати обмін речовин , синтезувати вітаміни і незамінні амінокислоти, знешкоджувати токсичні речовини , тощо .
. Ще з часів І . І.Мєчнікова цей феномен був описаний , як бактеріальний антагонізм , бар’єрний ефект чи колонізаційна резистентність .
Відомо, що єфективними і фізіологічними засобами для лікування і профілактики інфекційних захворювань та дизбактеріозів є біопрепарати , до складу яких входять живі непатогенні бактерії- представники нормальної мікрофлори .
Пошук і вивчення штамів мікроорганізмів, які можуть бути перспективними в плані створення нових еубіотичних препаратів для профілактики інфекційних захворювань , в тому числі і дифтерії має наукове і практичне значення .
Мета : Вивчити видовий склад мікроорганізмів на слизових оболонках ротоглотки і носа у хворих на дифтерію та у бактеріоносіїв Corynebacterium diphtheriae,дослідити виділені мікроорганізми на рахунок антагоністичних властивостей щодо збудника дифтерії.
Матеріали і методи: Досліджували штами мікроорганізмів, що були виділені при бактеріологічному дослідженні 36 – осіб, які були хворими на дифтерію, а також носіями Corynebacterium diphtheriae. Штами Corynebacterium diphtheriae культивували на середовищах кров’яно-телуритовий агар, ОТДМ, Пізу, кров’яний агар. Мікроорганізми – антагоністи Corynebacterium diphtheriae виділяли при дослідженні слизу ротоглотки і носа на мікрофлору. Досліджуваний матеріал висівали на середовища: кров’яний агар, шоколадний агар, жовточно-сольовий агар, середовища ЕНДО та САБУРО. Токсигенність дифтерійних мікробів визначали в реакції імунопреципітації в агарі ОТДМ.
Для вивчення антагоністичних властивостей також використовувався еталонний токсигенний штам збудника дифтерії НС10648, що був предоставлен Українським центром Держсанепіднагляду .
Ступінь активності токсиноутворення визначали, керуючись часом появи ліній преципітації після посіву досліджуваних і еталонних культур Corynebacterium diphtheriae на середовище ОТДМ. Визначення антагоністичної активності мікроорганізмів до Corynebacterium diphtheriae проводили методом відстрочених посівів через різні проміжки часу на середовищі кров’яний агар, вимірюючи зону затримки росту.
Результати та їх обговорення: З 1996 року в Івано – Франківській обласній клінічній інфекційній лікарні серед хворих на дифтерію і бактеріоносіїв Corynebacterium diphtheriae вибрано групу в 36-осіб, мікрофлору слизових оболонок ротоглотки і носа яких було детально вивчено на предмет виявлення мікробів-антагоністів – збудника дифтерії.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 Інше на тему: Виявлення та вивчення мікроорганізмів-антагоністівСorynebacterium diphtheriae у осіб, хворих на дифтерію та у бактеріоносіїв

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок