Головна Головна -> Інше українською -> Медицина та здоров'я -> Скуті канцерогенним ланцюгом

Скуті канцерогенним ланцюгом

Назва:
Скуті канцерогенним ланцюгом
Тип:
Інше
Мова:
Українська
Розмiр:
3,17 KB
Завантажень:
434
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2 
СКУТІ КАНЦЕРОГЕННИМ ЛАНЦЮГОМ
Щороку в Україні рак вражає 165 тисяч чоловік. З 1980-го по 1999-й онкологічна захворюваність серед наших жінок зросла на 35%, серед чоловіків — на 47%. Вчені прогнозують: до 2020 р. дані показники можуть збільшитися ще на 25%. При цьому загальновизнано, що виникнення до 90% пухлин спровоковано впливом канцерогенних чинників навколишнього середовища.
Лише за останні 40 років кількість хімічних сполук, що використовуються у виробництві, збільшилася удвічі порівняно з усіма попередніми тисячоріччями. З усіх відомих на сьогодні речовин людина в процесі своєї життєдіяльності контактує з 63 тисячами. З них лише 2,5 тис. оцінені з точки зору їхньої канцерогенної безпеки. При цьому дуже шкідливими для людини є 837 (тобто третина) із відомих їй речовин.
Найбільшу канцерогенну небезпеку представляють три класи хімічних онкостимуляторів: поліциклічні ароматні вуглеводи і їхній індикаторний показник бенз/а/пірен, нітрозаміни і важкі метали. Примітно, що в усіх цих шкідливих речовин одні «батьки». Переважно ними є виробництва, що займаються термічною переробкою сировини. Зокрема, підприємства чорної та кольорової металургії, коксохімічні та нафтохімічні, що виробляють гуму тощо. І, що найжахливіше, перелічені вище заводи-фабрики продукують не лише жахливу кількість найпоширеніших канцерогенів, а й кілька десятків (а то й сотень!) їх менш «популярних» братів.
Солідну лепту в «збагачення» наших грунтів канцерогенами вносять і підприємства теплоенергетики. Якщо ТЕС працює на газоподібному чи рідкому паливі, то забруднює бенз/а/піреном територію в радіусі п’яти кілометрів від станції. Якщо ж паливо тверде, межі забруднених земель розширюються ще на 6 км.
Справжньою «скарбницею» канцерогенів можна назвати вихлопні гази. При цьому обсяги забруднень, які мають автотранспортне походження, різко прогресують. Так, 1965 р. у тому ж Києві було 10 авто на 1000 жителів, сьогодні — 150. Не можна забувати і про те, що автотранспорту належить 12—13% «акцій» у справі руйнації озонового шару Землі. Наслідки загальновідомі: планета отримує надмір ультрафіолету, що, у свою чергу, теж збільшує ракову захворюваність.
Щоправда, нині в Україні йде процес зменшення валових викидів шкідливих речовин, повідомив завідувач лабораторією канцерогенних чинників Інституту гігієни та медичної екології АМН України, доктор медичних наук, професор Ігор Черниченко на науково-практичній конференції «Канцерогенні чинники в навколишньому середовищі: джерела забруднення, ризик для населення». Однак кількість онкозахворювань зростає. Це пов’язано з кількома причинами. По-перше, потрібно враховувати латентний період захворюваності, що виникла в минулі роки в результаті тодішнього забруднення. По-друге, ми свого часу настільки щедро «удобрили» наші землі стійкими сполуками — ДДТ, гексахлораном тощо, що вони досі (через двадцять років після їхньої заборони!) виявляються в грудному молоці матерів. По-третє, хоча зараз і відбувається скорочення викидів, кількість канцерогенів, які надходять у навколишнє середовище, аж ніяк не зменшується. Сприяє прогресуванню онкозахворюваності і низький рівень життя більшості українців, перманентне перебування в стані стресу, депресії.—
Ми звикли до забруднення і безпристрасно констатуємо: ось там і там має місце дворазове — триразове перевищення гранично припустимих концентрацій шкідливих речовин, — відзначив І.Черниченко. — При цьому нічого не робимо для зміни ситуації. За кордоном щойно затверджується якийсь норматив, одразу розробляється програма, спрямована на його виконання. А ми лише ведемо моніторинг забруднення, до речі, далеко не досконалий і недостатній. Спостерігаємо обмежену кількість речовин, із пріоритетних канцерогенів вимірюємо один бенз/а/пірен та й то лише у певних містах кілька разів на рік.
За даними Міжнародної організації праці, повідомив на вищезгаданій конференції віце-президент АМН України, академік Юрій Кундієв, як мінімум 4% усіх злоякісних новотворів є результатом професійної діяльності.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2 Інше на тему: Скуті канцерогенним ланцюгом

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок