Головна Головна -> Інше українською -> Медицина та здоров'я -> Черепно-мозкова травма. Ушкодження плечового пояса, хребта, грудей, живота. Харчові отруєння

Черепно-мозкова травма. Ушкодження плечового пояса, хребта, грудей, живота. Харчові отруєння

Назва:
Черепно-мозкова травма. Ушкодження плечового пояса, хребта, грудей, живота. Харчові отруєння
Тип:
Інше
Мова:
Українська
Розмiр:
4,36 KB
Завантажень:
147
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 
Контрольна робота
на тему:
Черепно-мозкова травма. Ушкодження плечового пояса, хребта, грудей, живота. Харчові отруєння


ПЛАН
1. Черепно-мозкова травма.
2. Ушкодження плечового пояса, хребта, грудей, живота.
3. Харчові отруєння.


1. Черепно-мозкова травма супроводжується го-ловним болем, втратою свідомості, пам'яті, чутливості, порушен-нями мовного апарату, рухів кінцівок та міміки.
При пораненнях у голову насамперед повинна бути зупинена кровотеча. Кращим способом є накладення пов'язки, що при-тискає. Іноді кровотечу зупиняють пальцевим натисканням ар-терії. Часто травми голови супроводжуються ушкодженнями го-ловного мозку, тому потерпілого не можна турбувати. Найкраще вкласти його, прикласти холодний компрес до голови, дати за-спокійливі препарати і транспортувати в лікарню. При зяючій рані необхідно накласти знезаражуючу пов'язку, дати препара-ти, що підтримують серцеву діяльність, стежити за диханням потерпілого. Оскільки черепно-мозкова травма супроводжуєть-ся блювотою, потрібно стежити, щоб не відбулося випадкове удушення потерпілого блювотними масами. Необхідно очистити порожнину рота від блювотних мас і слизу.
Хворого транспортують у положенні лежачи. Для меншого струсу йому під голову потрібно підкласти м'який валик. Якщо рана в потиличній частині, хворого укладають на бік.
Пораненого з ушкодженням щелепи, що знаходиться в не-притомному стані, потрібно укласти на живіт, щоб він не захли-нувся кров'ю, слиною чи запалим язиком, а під голову підкласти м'який валик. Хворого, що перебуває при пам'яті, перевозять у положенні сидячи, з незначним нахилом голови вперед.
Поранення грудної клітки також небезпечні. За її «корсе-том» знаходяться життєво важливі органи: серце, аорта, легені. Ушкодження цих органів призводить до внутрішньої кровотечі та смерті. Насамперед потрібно щільно закрити рану постраждалого (лейкопластиром, щільною прогумованою тканиною, клейонкою, накладених за типом стискуючої пов'язки), щоб у неї не потрапляло повітря і не відбулося зміщення внутрішніх органів. Потерпілого транспортують у напівсидячому положенні.
2. Перелом хребта — найтяжча травма, що часто спричиняє подальше припинення рухової діяльності потерпілого. Таку трав-му одержують при падінні з висоти, при автокатастрофі, зава-люванні вантажем й ін. Перелом хребта супроводжується пара-лічем кінцівок. Хворого категорично забороняється піднімати, саджати, ставити на ноги. Його укладають на тверду рівну поверхню, транспортують також на твердих носилках. При ушкодженні шийних хребців потерпілому фіксують і голову. Перекладати на носилки повинні 3—4 особи, щоб менше зав-давати болю потерпілому.
При переломі кісток тазу хворого укладають на рівну по-верхню з зігнутими в колінах ногами, під коліна потрібно підкла-сти тугий валик заввишки 30 см. Потерпілого краще зафіксува-ти бинтами чи ременями, щоб підчас перенесення він не зрушу-вався з носилок.
При переломі ребер накладають тугу пов'язку на грудну клітку. При відсутності бинта використовують будь-яку щільну і досить об'ємну тканину. Для зменшення болю й придушення каш-лю потерпілому дають знеболюючі препарати. Транспортують його в положенні сидячи.
При переломі ключиці спостерігається нерухомість руки з боку травмованої частини. Необхідно зафіксувати руку косинковою чи бинтовою пов'язкою. В усіх випадках проводяться про-тишокові заходи.
При пораненнях у живіт, навіть, здавалося б незначних, потрібно втручання хірургів. Ушкодження органів черевної по-рожнини спричиняє, як правило, такі ускладнення, як внутрішня кровотеча і гнійне запалення черевної порожнини.
Насамперед необхідно обробити рану потерпілому за загаль-ними правилами надання першої допомоги. Якщо отримане по-ранення такого типу, коли випадають органи черевної порожни-ни, їх ні в якому разі не можна вставляти назад. Таку рану закри-вають асептичною (знезаражуючою} пов'язкою. Спочатку потрібно обробити шкіру навколо рани, а потім накласти стерильну мар-лю на органи, що випали, зверху і навколо органів — товстий шар вати, і закрити все це циркулярною бинтовою пов'язкою (щільною тканиною).

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 Інше на тему: Черепно-мозкова травма. Ушкодження плечового пояса, хребта, грудей, живота. Харчові отруєння

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок