Головна Головна -> Інше українською -> Медицина та здоров'я -> Харчування дітей. Значення води в харчуванні дітей. Зміни кислотно-лужної рівноваги в залежності від харчування

Харчування дітей. Значення води в харчуванні дітей. Зміни кислотно-лужної рівноваги в залежності від харчування

Назва:
Харчування дітей. Значення води в харчуванні дітей. Зміни кислотно-лужної рівноваги в залежності від харчування
Тип:
Інше
Мова:
Українська
Розмiр:
9,15 KB
Завантажень:
40
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2 
Кислотно-лужна рівновага

Термін “кислотно-лужна рівновага” відноситься до підтримки постійності (гомеоситезу) концентрації водневих тонів (Н+) в рідинах організмів. Кислотність звичайно виражається в вигляді концентрації водневих іонів і рН.

Більшість процесів в організмі людини протікає при реакції середовища, близької до нейтральної: підтримка цієї реакції забезпечується цілою системою буферов, т.е., речовин, перешкоджаючих значному здвигу РН. Найбільш сильною буферною системою організму являється кров і її основний білок – гемоглобін. З цією системою напряму зв’язки дихання. Третім механізмом, який бере участь в регуляції постійності концентрації водневих тонів крові, являється нирковий діурез.

В нормі рН крові коливається від 7,37 до 7,44 з середньою величиною 7,38-7,40. Коливання рН від цих величин в ту чи іншу сторони зв’язані з патологічними порушеннями обміну.

Внутрішнє середовище шлунку - кисле, кишечнику – лужне. При взаємопроникненості цих середовищ виникає реакція нейтралізації, порушуються процеси травлення і всмоктування (наприклад, при закиді вмісту дванадцятипалої кишки назад в шлунок).

Крім того, кислотно-лужна рівновага в організмі людини має і загальне значення підтримуючи нормальний обмін речовин. Існує профілактична методика харчування, основана на правильному сочетанії кислотновмістних і лужновмісних харчових продуктів. Поділ їжі на силу і лужну було проведено давно.

До кислої відносяться всі тваринні продукти, багато зернових, сушені зернобобові, творог, сир.

Лужні продукти: овочі, фрукти, горіхи (крім арахісу), зелень, молоко, йогурт. Рекомендується, щоб на протязі дня на одну частину кислої їжі припадало не менше двох частин лужної. Лужне внутрішнє середовище властиве здоровим людям і забезпечує здорову життєдіяльність. Знижує потребу в білках, дає силу і довголіття.

Зсув рН в крові в кислу сторону називається ацидозом, який являється причиною багатьох захворювань і перш за все суглобів. Один із перших симптомів ацидозу темні круги під очима, болі в попереку, хребті, шийних і грудних м’язах, втрачається рухомість суглобів, появляється дратівливість, остеопороз і артрит.

Основні причини ацидозу: вживання великої кількості рафінованих вуглеводів, несумісність харчових продуктів, тваринних переварених білків, недостатня кількість фруктів і овочів.

Для зниження концентрації кислоти в організмі затримується вода, що призводить до набряків. Кислотно-лужна рівновага звичайно зсув в “кислу” сторону вільні органічні кислоти – лимонна, яблучна, оцтова. Окислення визивають фосфор, хлор.

Лужне середовище в організмі сприяють здоров'ю, але це не означає що потрібно переходити на харчування тільки лужними продуктами.

Вода – основа життя.

Вода становить біля 60% загальної маси людини. Серед різних виділень з організму більша частина приходить на воду.

Вода являється середовищем, в якому відбуваються життєво важливі процеси. Транспорт живильних речовин, виділення продуктів обміну, регуляція температури.

Вода виражається формулою Н2О.

Особливої уваги заслужує природна вода, яка включає в себе, крім кисню і інші потрібні органічні речовини. Більше того, дякуючи унікальному хімічному складу, природна вода визиває особливі реакції в організмі.

Якщо близько немає провіреного джерела, і ви сумніваєтесь в добрій якості водопровідної води потрібно прокип’ятити воду охолодити її і залити кислі ягоди – обліпиху, шкіру і серцевину яблук і т.д. Після цього як вода трохи настоїться, її модна пити.

Проста кип’ячена вода – мертва, в неї нема ензимів, а мінеральні мікроелементи видозмінені.

В останні роки в багатьох областях України відмічається погіршення якості питної води. серед них висока ступінь фенального забруднення, зараження збудниками паразитарних захворювань, в тому числі кишечник інфекцій (холера, черевний тиф, вірусний гепатит).

Тому, для очищення води рекомендується використовувати фільтри, які можуть ліквідувати шкідливі для здоров'я тяжкі метали, з’єднання хрому, пестициди, ароматичні вуглеводні, нітрати і родон. Покращити якість води можна регулюючи її кислотність, твердість, запах, колір, ступінь прозорості, вміст з’єднань заліза, марганцю, хлоридів.

Якщо немає фільтру для очистки води, можна добавити на один стакан некип’яченої води трохи йоду, яблучного оцту, або меду.

Ніорен організм не може жити в кислому середовищі.

В районах, де земля багата магнієм і люди п’ють воду, що містить магній, вживають фрукти і овочі, що ростуть на цій землі, дуже мало хворих раком. Магній попереджує і лічить рак. Крім того, магній добре впливає на нервову і м’язову, ендокринну, судинну і інші системи організму.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2 Інше на тему: Харчування дітей. Значення води в харчуванні дітей. Зміни кислотно-лужної рівноваги в залежності від харчування

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок